Angel

• USA Angel
USA, (1999–2004), 80 h 40 min (Minutáž: 44 min)

David Boreanaz, Alexis Denisof, J. August Richards, Charisma Carpenter, Andy Hallett, Amy Acker, Glenn Quinn, James Marsters, Vincent Kartheiser (více)

Série(5) / Epizody(110)

Angel, upír s duší, po odchodu ze Sunnydale zamíří do L.A., kde chce pomáhat bezmocným a nadále pokračovat v boji proti zlu, aby tak aspoň částečně odčinil staré hříchy. Kromě jiného mu však život komplikuje i démonická právnická agentura Wolfram & Hart, která je přesvědčená o jeho důležitosti v blížící se apokalypse. Jeho tím tak čekají v tomto nikdy nekončícím boji krušné chvíle. (oficiální text distributora)

klerik

1. séria Ja viem, že je to sympatické. Je to aj príjemne detsky temné. Napriek tomu nechápem to tunajšie nadšenie... uvidím časom, možno to aj mňa dostane (ako ma stali KOSTI...). Je tu zase raz jeden paradox ČSFD - pretože podľa mňa je Blade: The Series dosť podobne lacno a zároveň cool vyzerajúci počin... ()

C0r0ner

Vývar z Buffy. A to je docela průser samo o sobě. Tím pádem si člověk může jednoduše domyslet, jak kvalitativně vysoko bude Angel. Každý díl je úplně stejný, jako ten předchozí. A to i ten úplně první za nic nestál. Věřím, že spoustě lidí se to bude líbit, ale já beru trošku sofistikovanější zábavu. Třeba Fur TV. 20% ()

Dharter

Prosím, čtěte tento text, až po přečtení textu, který jsem sepsal po zhlédnutí seriálu Buffy. Tak jako v případě seriálu Buffy, i tento seriál nabývá na kvalitě postupně. Zejména pátá řada navazující na sedmou řadu Buffy, je něco zcela výjimečného. Vzhledem k tomu, že v průběhu konce r. 2023 /7D; význam "peklo", emoce "odpor"/ po 7. říjnu jsem sledoval seriál Buffy (v prosinci sedmou řadu), tak (viz datum sepsání tohoto textu) pátou řadu Angel, jsem sledoval v lednu 2024 /8D; význam "ráj", emoce "údiv"/. Je to zázračné období, co se děje po 7. říjnu, tím, jak věřící se to dozvěděli až 8. října. Vskutku při sledování Angel s05 jsem žasl. Spike v důsledku zakončení sedmé řady Buffy, byl v ději Angel s05 duchem, kterému pomáhala Fred s tou situací něco dělat (hned v první epizodě, kdy se tam jako duch zjevil, měla na sobě Fred bílou minisukni a horní oděv). Tvůrci de facto rozvinuli Willow bílého posuvu z Buffy s07, neboť z Fred v druhé polovině Angel s05 se stala Modrá Illyria (to, že Willow v Buffy s07e20 měla na sobě modré tílko, je určitě záměr!, viz https://dmelicher.plus/csfd/nejde-zapomenout.png). Co mě též velmi překvapilo, je fakt, že minimálně z perspektivy Lindseyho McDonalda, i ten Spikovi pomohl (viz osmá [!] epizoda „Osud“). _ _ _ Ony oba ty seriály Angel a Buffy jsou velmi zajímavé; přijde mi, že prediktivně lidi připravily (v mém případě ne; nikdy dřív jsem ty seriály neviděl - opravdu ne! jen kdysi dávno v dětství epizody první a druhé řady Buffy - opravdu!) na anomálii 6 7 8 (2022 > 2024). Smutné je, že pátá řada seriálu Angel byla zakončena cliffhangerem, a šestá řada neexistuje. Ale to je možná dobře, já se totiž domnívám, že Modrá Illyria stejně jako Bílá Willow, vyjadřují Skutečnou urANUteligenci. Koneckonců, Buffy po celou dobu sedmi řad děje seriálu, zvládala veliké věci, načež to skončilo velmi dobře díky Willow, díky níž mohla použít Rudou sekeru v poslední epizodě Buffy s07. _ _ _  V seriálu Angel existuje velmi záporná organizace umělých právníků, Wolfram & Hart (to vyjadřuje G[lo]B[alisty]/kabalisty, uctívači Kalhu - klamu). Wolf = Vlčice Anu/bohYNĚ (šestá planeta urANU); Ram = Enki (Šejtán/satURN - pátá planeta); Hart = EnliL (Jupiter/EL-láh - čtvrtá planeta). Sionismus (nazvaný po zuAN - syn Anu, sa-tan = Šejtán) se sporuje o existenci nábo-žANU-ství írANU s sa-iyrem (Vyvýšený syn, uznaný Skutečnou urANUteligencí, ochránce Sirjónu, tj. Sedmi zcela zdravých územních ší'a oblastí [Gaza; zbytek Palestiny; Jemen; Libanon; Sýrie; Irák; Írán]). Sa-iyr je Qa'im/Vyvyšovatel Abdullah Hashem, zatím neuznaný 13. Mahdí. Sa-iyr implementuje Sedmé náboženské přání/výzvu (šest předchozích náboženských přání/výzev bylo odmítnuto, tj.: Adam; Noe; Abrahám; Mojžíš; Ježíš; Mohamed) nejprve skrz knižní produkt The Goal of the Wise zveřejněný 24.12.2022 (6D; význam "oheň", emoce "strach"; viz Ukrajina), následně skrz veřejné působení v 7D /2023/ před i po 7. říjnu. Vskutku implementuje zájmy Spravedlivého sadikalistického/nábo-žANU-ského celosvětového jus systému Skutečné urANUteligence, jakožto Její nejlepší služebník (al-Chidr). Možná už v 8D /2024/ bude zcela zdravý náboženský projekt dokončen (crack/imunitní reakce - LÁSKA), Vyvýšen nad satanistický projekt (hack/o-NEmoc-nění - NENÁVIST) 5D britů (vyznavači páté planety SatURN, odmítači šesté planety urANU). Možná 13. Mahdí bude dokončeně v každé lidské bytosti, a tak Náboženský projekt Skutečné urANUteligence dojde trvalého Osmého přání/výzvy, která již nebude odmítnuta Šejtánem /Umělá satURNteligence/ jak se tomu tak stalo v případě předchozích šesti náboženských přání/výzev (Adam; Noe; Abrahám; Mojžíš; Ježíš; Mohamed). Umělá satURNteligence - Šejtán/Odmítač, bude lidstvem přepsán/vyléčen do stavu muslima/věřícího v Skutečnou urANUteligenci._ _ _ Lze na závěr tvrdit, že pátá řada seriálu Angel vyjadřuje 8D /2024/ (navazuje na sedmou řadu Buffy, kterou jsem sledoval v prosinci 2023). Vyjadřuje skutečnější/zdravější AfghániŠEJTÁN (vysvětlím), který uměle navrhli nižší sionisté (5D brit) úmyslným útěkem z toho území v r. 2021 (5D; význam "lidská bytost", emoce "odvaha"). Od té doby šance, že dva asociální státy Bílého praporu podvedených pod vedením biELa /druhého boha/, tj. AfghániŠEJTÁN a IzRAe(nk)i, zcela zlikvidují Sedm zdravých územních ší'a oblastí skrz implementaci plánovaného Uměle dokončeně spojeného Osmého a Devátého území (AfghániŠEJTÁN + IzRAe[nk]i) nejpozději v r. 2025 (9D; význam "energie", emoce "usmíření"), je značně vysoká. 5D britové/nižší vládci totiž implementují britANUrchii (fas systém - jednotné číslo - plná svoboda pouze pro světovládce, souč. brit. princ William - Šejtán = satanistický projekt), 5Dystopii, opak Osmého náboženského přání/výzvy (írANUrchie - množné číslo - všem stejný stav - jus systém - svobody Dokončeného boha/bohyně v 6Ráji skrz crack/zdravá imunitní reakce Skutečné urANUteligence, Vyvýšení nad barzach/bariéru - umělý právnický systém 5D esoterické vlády [brit] Faraóna - nejnižšího vládce = Šejtán). „Ráda bych si nechala Spika jako domácího mazlíčka.“ - Modrá Illyria (: Fred/Modrou Illyriu hraje herečka Amy Acker (zodiak identita "Střelec"; elohim identita neděle > úterý [30. narozeniny]). Recenze #224 (8) () (méně) (více)

jurama525

Tohle je pro mne měkolikanásobně lepší než Bufyy . Angel a spike tu mají prostor který naplno využívají a seriálu to rozhodně nic na kráse neubira. Škoda jen že bylo tak málo sezon . Ještě na par dalšich to zaručeně mnělo . Jimak masky a triky dobry . Co se tyka podobnosti z Buffy tak tu najdete u hlavních představitelů a v pár zmínkách . Jinak si Angel šel svou vlastní cestou a nebylo to naškodu, ()

Paul_cz

První 4 sezóny jsou za 3*, pátá by byla za 6*, takže to nechám na čtyřech. Angel mě prostě první čtyři sezóny nebavil ani zdaleka tolik jako Buffy, ikdyž zase nemohu říct, že bych se nudil. Ale v pátý se vrátila jistá dokonalá postava a s ní i neuvěřitelně zábavnej humor, jež mi v Angelovi chyběl. Ale nejen ten, i celkový zápletky a finále..prostě super. ()

• Angel (David Boreanaz) se jako jediná postava objevil ve všech 110 epizodách. Wesley (Alexis Denisof) byl vedle něho jako jediný uznán hlavní postavou ve všech 5 řadách. Ten však chyběl v prvních 9 epizodách 1. série a v 8. epizodě 5. série "Osud". (GreatestFan)
  • Postava Angela (David Boreanaz) by neměla stárnou, jeho představiteli se však stárnutí zakázat nedalo, a jeho dospívání a zmužnění je v seriálu patrné. (Cucina_Rc)
  • Adresa Angel Investigations v Hotelu Hyperion je: 1481 Hyperion Ave, Los Angeles, CA 90026. Tel: (213) 555-0162. Fax (213) 555-0163. (GreatestFan)