Reklama

Reklama

Jedna sekunda

  • Čína One Second (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Čína během kulturní revoluce. Útěk vězně z pracovního tábora. Riskuje vše při hledání ukradeného filmového kotouče, na němž se na vteřinu objeví jeho dávno ztracená dcera. Brzy se setkává se zlodějkou, osiřelou dívkou, kterou pronásleduje vlastní strašlivá ztráta. Nádherná, dojemná a hluboce osobní pocta vykupitelské síle kinematografie v duchu filmu Cinema Paradiso od Zhang Yimoua, třikrát nominovaného na Oscara® za nejlepší cizojazyčný film. (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (17)

blondboss 

všechny recenze uživatele

Títo Číňania to s tými historickými filmami celkom vedia. Toto bol v podstate banálny príbeh, ktorý bol ale pekne postavený na vzťahu muža a siroty na pozadí hľadania filmového kotúča zobrazujúceho jeho stratenú dcéru. Akože nebolo to niečo, z čoho by som sa úplne posadil na zadok, ale sfilmované to bolo pekne a s patričnou atmosférou. Očakával by som možno trošku viac emócií, ale účel to splnilo. 60 % ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Námět mi trošku připomínal takovou epizodní scénku legendárního italského snímku Bio Ráj. Jen s tím přídavkem, že to tu je s atmosférou čínské kulturní revoluce. Takže notně poetičtější, typicky čínské a asi i dost melancholické. Také ale mnohdy těžko uchopitelné, ale díky námětu pořád zajímavé a v klidu stravitelné. ()

Reklama

Fingon 

všechny recenze uživatele

Jsem zvědavý, kdy (a jestli vůbec) se One Second dostane do mezinárodní distribuce. Film sice vyšel na DVD, ale opět pouze v Číně (přičemž můj oblíbený e-shop Yesasia má už i Čangův následující film Cliff walkers, ale ne One Second). Vizuálně vypadá One Second krásně (hlavně scény v poušti), příběh mě zaujal, i když o něco méně. Mám chuť pustit si zde v několika scénách ukázaný film Heroic Sons and Daughters, je ostatně na YouTube. Záběry, ve kterých se vysypané cívky s filmem čistí, suší (a detailní záběry na promítačku a lepení pásu) mají neuvěřitelné kouzlo... ()

Othello 

všechny recenze uživatele

Mně se líbí, jak se v tom filmu pracuje přeuctivě a fetišisticky s tím filmovým pásem, načež to snímá ta ošklivá digitální kamera. Ta taky obnažuje, jak špatně je to celé nasvícené. Půlka filmu se odehrává v noci, kde mají všichni čtyřnásobné stíny v podobné intenzitě, jakoby na ně někdo pustil dálkovky. Ohledně obsahu je to takové to juvenilní vyznání lásky k filmu obecně jako společenské události, která tmelí komunity a ovlivňuje společenský vývoj. Tomu jsou pak podřízeny postavy, které se chovají většinou jako malé děti, jejich motivace jsou hodně přes koleno a skokově mění svůj charakter dle toho, kde je film zrovna náladou potřebuje mít. Alespoň ty exteriéry a originální časoprostorové zasazení jsou zajímavé, ale stejně tomu filmu nevěřim, protože moje doposud jediná dosavadní zkušenost se Zhangem (Matt Damon na Zdi) napovídá, že je to spíš taková zpohodlněná filmařská kurvička za zenitem. ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Hrdiny filmu jsou uprchlý vězeň a osiřelá dívka Liu, které osud nečekaně spojí prostřednictvím groteskního souboje o jeden filmový kotouč. Oba od začátku charakterizuje především nezlomná vůle a zarputilost, s níž okrádají jeden druhého o zdánlivě bezcenný kulturní artefakt. Dospívající rozčepýřená zlodějka a mlčenlivý mukl jinak žádné výrazné vlastnosti nevykazují, spíše se snaží na sebe neupozorňovat a nenápadně se proplétat mezi stíny společnosti, na jejímž okraji se nacházejí. ()

Galerie (53)

Reklama

Reklama