Série(3) / Epizody(161)

Nerozlučné duo kocoura Toma a myšáka Jerryho spolu soupeří v tomto americkém animovaném seriálu ve 163 dílech. Tom se neustále snaží chytit vychytralého Jerryho, který se jen tak nedá a dělá hloupému kocourovi naschvály. Nakonec ale stejně všechno dobře dopadne a Tom a Jerry jsou zase "kámoši jak hrom". (Zoiberg)

Recenze uživatele Deimos k tomuto seriálu (30)

Klid, prosím (1945) (S01E22)

YouTube/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Animace 8/10/// +hlavně v závěru hodně povedené -trošku rušivý originální dabing a slabší zvuky/// Opět kousek, který si nelze nepamatovat. Sice nepatří mezi ty nejoblíbenější, ale přesto se mu nedá úpřít fakt, že je stále zábavný a úsměvný./// Celkem 80%/// ()

Tomovo jarní toužení (1946) (S01E23)

YouTube/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Animace 9/10/// +akce, humor, zápletka -tady opravdu žádný/// Trápení s láskou. Velká břímě, které nejprve podlehne Tom, aby se následně musel utkat se svým kocouřím protivníkem a to všemi možnými prostředky. A tentokrát je to fakt brutální mela. Vše nakonec dobře dopadne a Tom a Jerry se zase nahánějí jako dřív. Jen kdyby se tentokrát Jerry nezamiloval. Tahle část je roztomile rozkošná, zábavná a možná vůbec nejlepší./// Celkem 96%/// ()

Malý nenasyta (1946) (S01E24)

YouTube/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Animace 10/10/// +už to snad ani nejde udělat lépe, prčoidní masakr to je, neuvěřitelné nápady to má, perfektní akci, ještě teď se řehním -co říct, že bych s na to mohl dívat znova a znova a nedělat nic jiného/// Jo jo, tuhle část znám, jen už jsem zapoměl jak je zábavná. Jsem rád, že jsem si to mohl osvěžit. Bez debat jedna z nejzábavnější a nejbrutálnějších částí./// Celkem 98%/// ()

Jak chytit myš (1946) (S01E25)

YouTube/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Efekty 10/10/// +tohle je naprostá destrukce, užasnej kocouří lovec myší, nápady, je toho tady hodně -to jedno procento si nechám pro případ, že by přišlo ještě něco lepšího/// Tak toto je pořádnej masakr, kde zničí skoro všechno. Jerry jasně vyhrává a tak si Tom na pomoc zavolá (telefonem) specialistu na odchyt myší. Ten má opravdu pořádnou výbavu a tak se Jerry musí hodně snažit, ale nakonec jsem to při každé příležitosti pořádně vrátí. Je tu spousta nezapomenutelných scének./// Celkem 99%/// ()

Kočičí serenáda (1946) (S01E26)

YouTube/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Animace 9/10/// +Tom dokonce mluví a zpívá, neuvěřitelná naháněčka se psem, krutej závěr -tady není co vytknout, snad jen chvilku trvá než se začne něco dít/// Je až fascinující jak mě to dokáže pobavit. Tohle je jedna z částí co má nejúdernější gagy a to i doslova. Chudák Tom, ten se o tom přesvědčí na vlastní kůži./// Celkem 95%/// ()

Kocouří rybaření (1947) (S01E27)

***Celkem 96%***DailyMotion/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Animace 9/10/// PLUS: ryba, Tom, Jerry a pes, takže spousta možných kombinací, zábavné a dokonalé provedení MÍNUS: snad jen to že jsem to viděl poprvé./// Shrnutí: po delší době jsem si pustil další kousek Toma a Jerryho a opět jsem se na prostoru 8 minut báječně bavil./// PS: Jerry jako živá návnada si to pochopitelně nenechal líbit. ()

Kočičí koncert (1947) (S01E29)

YouTube/// Prostředí 7/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Animace 10/10/// +jejich společná hra, některé fórky -málo akční, omezuje se to jen na prostředí klavíru/// A tak jo, není to nakonec tak špatný. Jen ze začátku je to trochu zívačka a v podání Toma to není žádná vypalovačka. Jak se do toho ale vloží Jerry, tak to má šmrnc a jde jim to. Ale nebavil jsem se tak jako u jiných částí./// Celkem 85%/// ()

Doktor Jekyll a pan Myš (1947) (S01E30)

***Celkem 94%***YouTube/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Animace 9/10/// PLUS: ze začátku Jerryho drzost nezná mezí, pak si myslíte že je kouzelník jak dobře dokáže na Toma vyzrát a závěrečná pointa je dokonale vražedná MÍNUS: tentokrát se tu najde pár nelogičnosti, když Tom namíchá Jerrymu "jed" který rozpustí i lžičkou, kterou Tom použije, proč se nerozpustí i ta miska do které to přichystal, a za další když se to pro sebe rozhodně sám Jerry znovu namíchat, jak ví, které přísady použít?/// Shrnutí: Ovšem kdo by se pozastavoval nad takovou drobností. Na prostoru 6ti minut je to prostě dokonale zábavné./// PS: Neustále mě překvapuje originalita autorů ()

Myš v domě (1947) (S01E32)

YouTube/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 9/10/// +oba kocouři, spousta rvaček a vzájemných chytáků -nic zásadního/// Další velice povedený a nápaditý díl. Možná bych ještě přitvrdil nebo přidal nějakou minutku, ale i tak se dočkáme spousty drsných legrácek. Tentokrát to oba kocouři pořádně odnesou./// Celkem 90%/// ()

Neviditelná myš (1947) (S01E33)

YouTube/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Animace 10/10/// +velice originální animace, chytré, promyšlené -mohlo být ještě více gagů/// Jerry si na sebe dá neviditelný inkoust a Tom má najednou obrovský problém, který přejde až do stavu, kdy si není jistý jestli je úplně v pořádku. Opět zábavné, tentokrát se spoustou nových nápadů./// Celkem 86%/// ()

Warneři posouvají své filmy

Warneři posouvají své filmy

13.06.2020

Tenet, Wonder Woman 1984, čtvrtý Matrix i duel Godzilly a King Konga - studio Warner Bros. posunulo celý svůj kalendář. V případě prvního zmíněného se jedná o dvoutýdenní odsun, snímek tak dorazí do… (více)

Zemřel oscarový Gene Deitch

Zemřel oscarový Gene Deitch

20.04.2020

Gene Deitch, mimo jiné taky animátor slavného seriálu Tom a Jerry, zemřel ve věku 95 let. Režisér a scenárista měl na kontě Oscara za nejlepší animovaný krátkometrážní film z roku 1960, zajímavostí… (více)