Série(3) / Epizody(161)

Nerozlučné duo kocoura Toma a myšáka Jerryho spolu soupeří v tomto americkém animovaném seriálu ve 163 dílech. Tom se neustále snaží chytit vychytralého Jerryho, který se jen tak nedá a dělá hloupému kocourovi naschvály. Nakonec ale stejně všechno dobře dopadne a Tom a Jerry jsou zase "kámoši jak hrom". (Zoiberg)

Recenze uživatele Deimos k tomuto seriálu (30)

Tom a Jerry (1940)

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +předně nerozlučná dvojka doplněná o další zajímavé postavy, a rovněž animace, která je bez problému koukatelná a není nikterak odpuzující nebo divná, navíc pěkná hudební znělka -některé příběhy jsou trošku nudnější a některé pochopitelně více obehrané, sem tam se najde podivný díl, občas problém se zvukem (hlavně u prvních dílů) a nesouměrný český dabing/// Dávám zasloužené 4*. Je to dvojice na které jsem vyrůstal a mám je ze všech nejraději a v tuto chvíli si nevybavím, jestli existuje něco lepšího, co by mělo na stole jasnejch 5* (no možná Bob a Bobek, kačeři a nebo určitě želvy). A pro zajímavost uvedu, že když jsem měl teď možnost zhlédnout DVD narvané několika epizodami, tak jsem si všim, že postupem času tvůrci docela silně přitvrzovali. Ale to samozřejmě nevadí, alespoň to není pořád to samé. Jo a nejlepší epizoda je asi ta na tom "golfovém hřišti". Zdravím Tome a Jerry./// Celkem 88%/// ()

Jak kočka dostala padáka (1940) (S01E01)

YouTube/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +první animáč, který svedl tyto dva nerozlučné kamarády dohromady -ta panička mi celkem vadila/// Týýý vado, tohle už jsem viděl několikrát! Tohle, že je první díl! Tak to je mazec. I poněkolikáté je to stále zábavné a to, že se jmenuje Jesper mi nevadí, všichni víme o koho jde./// Celkem 82%/// ()

Půlnoční svačinka (1941) (S01E02)

YouTube/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +legrácky, je to zábavné -trošku drhne zvuk a hudba/// Tak tohle prostě nemá chybu. Nejdříve si Tom dobírá Jerryho a potom je to obráceně./// Celkem 87%/// ()

Předvánoční noc (1941) (S01E03)

YouTube/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +vánoční tématika, hudba a velká porce nostalgie -není/// Vánoce, spousta dárků a do toho Jerry který provádí Tomovi naschváli, za to ho Tom vytrestá a vyžene ho na mráz. Naštěstí se mu myšáka zželí a jsou z nich kámoši jak hrom. Zřejmě nejlepší díl a jestli ne, tak určitě jeden z těch nej. Pobaví i posté./// Celkem 96%/// ()

Vystrašený kocour (1942) (S01E04)

YouTube/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +tohle je Tomova nejhorší noční můra -težko se hledá nějaký nedostatek/// Tohle je další klasický díl, viděný mnohokrát a přesto pořád pobaví. Originální nápady, strašidelný humor a bezvadná pointa nakonec, takový je tento díl./// Celkem 90%/// ()

Potíže se psem (1942) (S01E05)

YouTube/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +báječné, naprosto vše -nic tomu nechybý/// Na tuhle část jsem se těšil asi nejvíc, protože co jsem si ji pamatoval byla nejzábavnější. A tohle tvrzení můžu s klidem říkat dál. Situace kdy se Tom a Jerry skamarádí aby vyzráli na ještě většího nepřítele je kouzelná a mám dojem, že se s touto situací později už nesetkáme. Zatím nejlepší část./// Celkem 97%/// ()

Tom a kráska (1942) (S01E06)

YouTube/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +nápaditost, sranda, animace a roztomilá kočička k tomu -není/// Další klasická část. Nezapomenutelná, roztomilá a zábavná. Skutečně jedna z těch nejlepších./// Celkem 93%/// ()

Kočka na kuželkách (1942) (S01E07)

YouTube/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +hodně obsáhlá část plná eskapád, je celkem i drsná a odehrává se na novém místě (na bowlingu) -že to není o minutku dvě delší/// Baví i po letech, mnoha letech. Tohle je trošku drsnější část ale o to je zábavnější. K tomu dobře skloubená hudba s pefrektní animací. Divák si nemá na co stěžovat./// Celkem 94%/// ()

Opeřený přítel (1942) (S01E08)

YouTube/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Efekty 8/10/// +zvuky a hudba, děj -nevím proč jsem tuhle část jako dítě měl hodně okoukanou/// Brutální masakr. Ale je to dobrá sranda, hodně mě to pobavilo./// Celkem 96%/// ()

Trpící kočka (1943) (S01E09)

YouTube/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +opět si Jerry nebere žádné servítky -méně nápadité a obsáhlé než předešlé díly/// Jak vidno, Jerry si poradí se dvouma kocourama. Tohle je pořád hodně zábavný díl./// Celkem 84%/// ()

Osamělá myš (1943) (S01E10)

YouTube/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +zápletka -možná to chtělo ještě víc akce/// Další klasický díl, který mě však bavil o něco méně než ty jiné, ale je fakt, že moment jak společně vše kolem ničí nemá chybu./// Celkem 82%/// ()

Ve válečném stavu (1943) (S01E11)

YouTube/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +maximálně nabušený díl, zvuky, nápady tvůrců -žádný/// "Pošlete další kočky" ...se nedivím, když má Jerry takovou vyřídilku a Tom je naprosto bež šance. Tohle je opravdu jeden z nejzdařileších a nejnabitějších dílů. Znáte něco jiného kde by se do necelích 8 minut vešlo tolik "legrace"./// Celkem 97%/// ()

Kočičí miminko (1943) (S01E12)

YouTube/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +Jerry je zde celkem zábavný, moment kdy tři kocouři zpívají taky není k zahození -tu holčičku nemám rád, vůbec tento díl je dost mimo mísu/// Tohle už bylo docela nevkusný. Tohle si tvůrci mohli odpustit./// Celkem 58%/// ()

Švihák (1944) (S01E13)

YouTube/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +ke konci hodně vyostřené, hudba -zbytečně se tady moc mluví, raději mám ty díly, kde není kočička/// Tak nakonec jsem se i bavil, protože jsem si vzpoměl na některé památné scény (zapálené sirky na noze, scvrkávající se oblek), určitě se však nejedná o TOP epizodu./// Celkem 84%/// ()

Kočka s milionem dolarů (1944) (S01E14)

YouTube/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +spoustu nápadů, provedení, neokoukané -mohlo být delší/// Tak tohle jsem viděl prvně a nějakou chvíli jsem přemýšlel o čem to má být. Nakonec mi to docvaklo a závěrečné vygradování je extrémně vydařené. Tom ještě nebyl naštvanější./// Celkem 90%/// ()

Potíže s myší (1944) (S01E17)

YouTube/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +výborné nápady -opravdu tu žádný není/// Už od dětství asi nejmilejší a možná i nejoblíbenější část. Pamatuji si ji nejvíc a pokládal jsem ji za díl první (možná tak byl u nás vysílán). Když jsem se začal dívat, moc se mi to nezdálo a o tak vysokém hodnocení jsem pochyboval, ale světe div se: ono to funguje i dnes po mnoha letech a pořád je to neuvěřitelně zábavné./// Celkem 98%/// ()

Myš přijde na večeři (1945) (S01E18)

YouTube/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Animace 10/10/// +druhá polovina má takové grády, tolik humoru a nápadů -právě škoda slabšího rozjezdu/// Ano, ze začátku (zhruba první polovina) to nabídne málo gagů a vtipů. Spíše si to připravuje půdu pro to co přijde později a to co přijde to je panečku něco nevídaného. Skvěle jsem se bavil./// Celkem 91%/// ()

Myš na Manhattanu (1945) (S01E19)

YouTube/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Animace 9/10/// +je to krásné, je tu spousta motivů a předmětů -bez Toma to není tolik zábavné/// Jerry vyráží sám na Manhattan, poznává město, krásu města, ale i nebezpečí temných zákoutí a nástrah, aby si uvědomil že doma je doma.// Celkem 79%/// ()

Na golfu (1945) (S01E20)

YouTube/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Animace 9/10/// +nezapomenutelná hudba (hlavně v úvodu), spousta nápadů, Jerry je fakt krutej -kupodivu jsou tu i zábavnější díly/// Zas a znova mohu zopakovat, že tento patří mezi ty nezapomenutelné a jedny z nejlepších. Tom a Jerry stále více a více přitvrzují a golfové hřiště skýtá tvůrcům spoustu možností./// Celkem 94%/// ()

Zamilovaný pták (1945) (S01E21)

YouTube/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +vtipné, spoustu nápadů, dobrá hudba -je třebas zajímavé, že dříve jsme se u tohoto dílu tolik nesmál/// Tak tohle mě upřímně pobavilo. Ze začátku jsem si říkal, že Tom má konečně rovnoceného soupeře a ono se to nakonec zvrhlo v neskutečně vtipnou grotesku. Skoro jsem chtěl říct Tomovi, ať si dává pozor na zadek :-)/// Celkem 96%/// ()

Warneři posouvají své filmy

Warneři posouvají své filmy

13.06.2020

Tenet, Wonder Woman 1984, čtvrtý Matrix i duel Godzilly a King Konga - studio Warner Bros. posunulo celý svůj kalendář. V případě prvního zmíněného se jedná o dvoutýdenní odsun, snímek tak dorazí do… (více)

Zemřel oscarový Gene Deitch

Zemřel oscarový Gene Deitch

20.04.2020

Gene Deitch, mimo jiné taky animátor slavného seriálu Tom a Jerry, zemřel ve věku 95 let. Režisér a scenárista měl na kontě Oscara za nejlepší animovaný krátkometrážní film z roku 1960, zajímavostí… (více)