Série(3) / Epizody(161)

Nerozlučné duo kocoura Toma a myšáka Jerryho spolu soupeří v tomto americkém animovaném seriálu ve 163 dílech. Tom se neustále snaží chytit vychytralého Jerryho, který se jen tak nedá a dělá hloupému kocourovi naschvály. Nakonec ale stejně všechno dobře dopadne a Tom a Jerry jsou zase "kámoši jak hrom". (Zoiberg)

Recenze uživatele HellFire k tomuto seriálu (25)

Osamělá myš (1943) (S01E10)

Ty Jerryho ksichtíky jsou boží :). ()

Ve válečném stavu (1943) (S01E11)

Závěrečné "Send more cats" je opravdu krásnou tečkou :). ()

Potíže s myší (1944) (S01E17)

Brilantní díl, který si pamatuju ještě z dětství. ()

Malý nenasyta (1946) (S01E24)

Hm, dostal jsem chuť na něco dobrého. ()

Jak chytit myš (1946) (S01E25)

Naprosto výtečný díl plný momentů, u kterých se potrháte smíchy, ale scénka, kdy kočky pumpují jako o život plyn do myší díry, načež si Jerry v klidu vyleze s plynovou maskou na hlavě mě dostala. ()

Kočičí koncert (1947) (S01E29)

Tento díl si ještě velmi dobře pamatuji z dětství. ()

Doktor Jekyll a pan Myš (1947) (S01E30)

Naprosto výtečný díl. Začne to tím, že Tomovi se přes veškerou snahu nedaří odstavit Jerryho od misky s mlékem, a tak do něj zamýchá různé chemické přípravky a jed. Chudák Jerry nic netuší, mléka se napije, ale k Tomově smůle se promění v nabušenou myš. A to teprve začne sranda. ()

Číča na pláži (1947) (S01E31)

Zcela nejlepší je moment, kdy si Tom kousne do sendviče s kamenem uvnitř a aby neztratil tvář před slečnou, hezky ho rozkouše a spolkne. ()

Mírová smlouva (1948) (S01E35)

Paradoxně je díl, ve kterém Tom, Jerry a pes uzavřou mír, snad tím nejlepším, co pod hlavičkou tohoto animovaného seriálu vzniklo. ()

Jerryho deník (1949) (S01E45)

V podstatě jen opakování nekolika epizod. Netuším, proč kraťas vůbec vznikl... ()

V poslední vteřině (1950) (S01E51)

Velmi povedený díl s malým nezbedníkem, kterému to nedá a chce si pořád zapalovat nějakou tu třaskavinu. ()

Na kulečníku (1950) (S01E54)

Jeden z nejlepších dílů. ()

Ospalec Tom (1951) (S01E58)

Tom dorazí domů z večerního flámu a chce se mu opravdu hodně spát. Ale co čert nechtěl - jeho panička viděla v domě myš a Tom dostane za úkol ji polapit. Jenže potřeba spánku je neodolatelná a při honbě za Jerrym tak nastávají nebezpečně vtipné situace :). ()

Kocour na knoflík (1952) (S01E70)

Jeden z mála, ne-li snad jediný díl, kde má Jerry problémy s kocourem. ()

Psí bouda (1952) (S01E72)

Tento díl mne docela naštval, protože Spike vidí, že za vše může Jerry, ale na budku dostává jen Tom. ()

Busy Buddies (1956) (S01E100)

Jeden z možná pěti? dílů, kde Tom a Jerry spolupracují. V tomto díle je to v rámci záchrany dítěte, které nedokáže ohlídat chůva. ()

Super myš (1957) (S01E108)

Světový šampión Tom se pokouší chytit nepolapitelného Jerryho, ale i tentokrát je na něj krátký. ()

Warneři posouvají své filmy

Warneři posouvají své filmy

13.06.2020

Tenet, Wonder Woman 1984, čtvrtý Matrix i duel Godzilly a King Konga - studio Warner Bros. posunulo celý svůj kalendář. V případě prvního zmíněného se jedná o dvoutýdenní odsun, snímek tak dorazí do… (více)

Zemřel oscarový Gene Deitch

Zemřel oscarový Gene Deitch

20.04.2020

Gene Deitch, mimo jiné taky animátor slavného seriálu Tom a Jerry, zemřel ve věku 95 let. Režisér a scenárista měl na kontě Oscara za nejlepší animovaný krátkometrážní film z roku 1960, zajímavostí… (více)