Marabunta: Mravenci útočí

(TV film)
  • Česko Marabunta (více)

Aljašská sopka Mount Wupache nedaleko městečka Burly Pines dřímala celé stovky let. Nyní obnovila činnost - a geotermální aktivity probudily kolonii vražedných jihoamerických mravenců rodu Marabunta, kteří se sem kdysi dávno dostali v nákladu dřeva a nikdo o nich dosud neměl ani tušení. Ve svém přirozeném prostředí se každých patnáct let vyvalí na povrch jako smrtící temná řeka a systematicky požírají všechno živé v okruhu několika desítek kilometrů. V Burly Pines náhle mizí lidé beze stopy nebo se objevují čistě ohlodané kostry v neporušených šatech. Záhadu vysvětlí teprve entomolog James Conrad, jenž si sem zajel rybařit. Neprodleně se postaví do první linie v boji proti hrozící zkáze. Pomocníky v zápase mu budou šerif Croy a krásná učitelka Laura. Dokážou zastavit útočící šiky hmyzích zabijáků? (oficiální text distributora)

habertek

Nemám rád filmy s útočícími zvířaty...pak se tak akorát najdou nějací dementní ichtylové co začnou zabítet třeba žraloky(Čelisti, Noc žraloka,...) apod. jen kvůli těmhle filmům, protože si myslí kdo ví jak nejsou všechny zvířata lidojedlá... ()

helrohir

Ako malý chlapec som mal tento film celkom rád a dokonca som sa začal obávať mravcov. Ale keď som to nedávno videl, tak ma to vyslovene pobavilo. Všetko je tu také divné, či už efekty, herecké výkony a celkový dej, proste je to typický TV film bez nápadu. ()

Pitryx odpad!

No to byla blbina. Nebudu se ani rozepisovat, Všechno bylo špatně. Brablenci spíše k smíchu. Bez efektů, bez napětí, bez legrace, beze všeho. ()

SaiHuri odpad!

Ano, racionálně a zcela objektívně-odpad! Nicméně, pro mne je tento snímek veskrze kultovní. Při každém shlédnutí se bavím tak, jak to dokáže jen málokterá, prvoplánovitá komedie! Magnéziové náboje! :) Setřesení mravenců ze stehen řidičovo zběsilou okružní jízdou po parkovišti!:)) A to je jen zlomek servírované demence. Doporučuji kamarády, něco do fajfky, pár piv a smích Vás neopustí do konce "filmu". ()

sidda odpad!

Otřesné efekty, stupidní dialogy i postavy.Odpad je slabé slovo.Doufám, že jsem něco takového viděla poprvé a snad taky naposled. ()

imez odpad!

Naprosto nejhorší film, který jsem kdy viděla. Doufám, že nic horšího už nebude. Je to jeden velký odpad plný příšerných efektů, hloupých postav i dialogů a musím říct, že k hororu to má opravdu hodně daleko. ()

Thinger odpad!

Tento film jsem viděl před léty, když jsem byl ještě na základní škole. Tehdy mě opravdu zabavil a bral jsem ho jako docela dobrý a napínavý, mizerné herecké výkony jsem bral jako ve skutečnosti velmi autentické. Když se na to však dívám zpětně, musím říct, že je to naprosto nesmyslný film. Vyjít si na mravence s brokovnicí (pravda, v některých záběrech mají mravenci velikost krysy) je v dějinách filmu asi výjimečný moment. Děj je nelogický a říkat, že ve skutečnosti mravenci a jejich nájezdy fungují úplně jinak, je asi zbytečné. ()

DuMonT odpad!

Strieľať po mravcoch z brokovnice + "plameňomet" ktorému horí len hlaveň a oheň je tam prirobený tak "nenápadne". Asi blbý vtip. Celý film zle ! ()

djbarrel

Když jsem to viděl jako malej parchat dost se mi to líbílo. No dneska to už zdaleka tak nefunguje, ale vlastně je to docela legrace. Což je něco co původně tvůrci nechtěli, ale alespoň je to zachránilo od tragédie když jsem to viděl nedávno znova. 25 % dvě hvězdy s odřenýma ušima. ()

LarryW odpad!

Jsou všude kolem!!!!... a pálí do nich z pušky!!! nebo uchvatný jak před nimi ujíždí po velkém parkovišti a šíleně kličkuje a nikde není jedinej mravenec. Závěrečná scéna kdy se v údolí ve vzdálenosti cca 5km blíží po silnici kolonie mravenců a silnice se "černě vlní" nebo jak před mravenci na parkovišti nemou utéct a mravenci se přitom pohybují rychlostí cca 2km/h, vám nedají na tento snímek zapomenout. Nejskvělejší je, že jsou všude a vy je přitom nikde nevidíte....Pro mě je tento film NEJVĚTŠÍM KLENOTEM v kategorii D-film horor... ()