Erotickým filmům se v Čechách nikdy nedařilo a nezachránila je ani předloha od slavného spisovatele, v tomto případě Vladimíra Párala. Kolísání mezi pornografickou dráždivostí, kriminální zápletkou a ztopornělou studií mravů poznamenává tento příběh o luxusním podniku, který svým hostům nabízí snad cokoli, nač si vzpomenou, více, než je zdrávo.
První část erotické komedie o třech dívkách, které se rozhodnou založit exkluzivní erotický salón pro bohatou klientelu, a pak se pustí do složitých intrik, jejichž výsledek je však zcela nečekaný. Na počátku příběhu se vrací do Prahy z nezdařeného výletu do USA třicátnice Eva Joštová, aby zjistila, že její milenec Patrick Škoda ji vystěhoval ze svého bytu, kde nyní žije se svou třiadvacetiletou sekretářkou Štěpánkou Vranskou. Advokát Ota Lambet nabídne bezradné ženě místo masérky v erotickém salónu. Ta však odmítne. Z psychiatrické léčebny je propuštěna nesmělá katolička Klárka Jágrová, která se nedokázala vyrovnat s rozvodem. Společně se svou kamarádkou Ájou Machovou, majitelkou zprostředkovatelské kanceláře se Eva s Klárkou rozhodnou otevřít luxusní erotický salón nazvaný Playgirls. Aby získaly pro svůj výnosný podnik další peníze, začnou spřádat intriky kolem prodeje činžovního domu bratrů Patricka a Ludvíka Škodových. Jenže ve hře je také záludná Štěpánka, která má zcela jiné plány a jako Patrickova sekretářka a milenka má v ruce všechny trumfy. (oficiální text distributora)

martins odpad!

Vít Olmer dostal 5 mega a natočil za to tohle veledílko. Ano co všechno se v období začátkem devadesátých let natočilo. Není to za a/ani vtipné, ani za b/ erotické. Propadák, přes účast modelky Kornové a Olmerovy múzy Martiny Adamcové, která se tady na dlouhých dvacet let rozloučila s Českou republikou. V malé epizodní roličce Milan Bahúl později známý z Ordinace nebo Dobré čtvrti. ()

MARTIN*I odpad!

Slovo, které nejvíce vystihuje tenhle film je "propadák". Tenhle rádoby film je neni ani vtipný a ani erotický... Nevim, o co se Vít Olmer pokoušel, ale film se mu vytvořit rozhodně nepovedlo... Po shlédnutí tohoto filmu se nedivim, že některý lidi řikají, že český filmy stojí za h*vno!!! Snad jen doporučení: nekoukat se!! ()

drella_lover

Tento film je extrémně, extrémně špatný. Proto cítím potřebu napsat komentář a obhájit své hodnocení. Do tohoto filmu jsem šel s očekáváním nejhoršího možného a díky toho jsem se u tohoto filmu královsky bavil jak moc velká blbost to je. Tudíž moje hodnocení je založeno na jak moc vtipné mi to přišlo. Český The Room? Velice pravděpodobně. ()

Elin odpad!

Než jsem viděl tento "skvost", měl jsem tu čest vidět Playgirls 2. Dodnes nechápu, jaká zvrácená síla mě přinutila podívat se i na jedničku. Snad zvědavost¨z toho, co předcházelo filmu, kterému jsem (snad jako prvnímu na ČSFD) udělil hodnocení odpad!. No nemá cenu to nějak protahovat, překvapení se nekonalo, ja nenašel (opět) ani malililinkatý důvod udělit alespoň jednu hvězdičku. Jsou zábavnější způsoby jak utratit hodinu a půl svého času. Třeba rýpáním se rezavým hřebíkem v oku. ()

orkadimenza odpad!

Když se řekne Playgirls, vybaví se mi spojení 90. léta=nejhorší léta (dokonce i horší než komunismus). Přestože to tak vůbec není, z toho co uvidíte na plátně si to opravdu budete myslet. O špatný zážitek je předem postaráno díky anglickému názvu pro český film (podívejme se také na "Waterloo" po česku), a také především díky "hvězdnému" obsazení dvojice Kok & Kot: Jiří Pomeje & Milan Bahúl. Když ještě pominu nesmyslné dialogy, špatné natáčecí prostory a odpornou hudbu, tak za zmínku stojí akorát snaha...a to natočit v našich krajinách nový a netradiční film v netradičním prostředí. Bohužel to v tomhle černo-šedo-hnědě zbarveném (prostě hnusném) filmu na červené hvězdy nestačí. Z toho plyne závěrečné ponaučení: Pokud se chcete někam odstěhovat, hlavně si s sebou nezapomeňte vysavač. ()

• Keď hľadali obsadenie do prvého dielu, už pri vyslovení mena spisovateľa Páral herci položili telefóny. Po Prahe sa rozkríkla fáma, že režisér Olmer točí porno, rolu odmietli Lukáš Vaculík aj Michal Dlouhý. Zľakli sa, že by vstúpili do pornografického priemyslu. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)
  • Exteriéry filmu Playgirls boli natáčané v Prahe. (dyfur)

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje