Příběh spojující prvky milostného dramatu a thrilleru se odehrává v nejmenované latinskoamerické zemi a dotýká se aktuálního tématu terorismu. Hrdinou je policejní detektiv Agustin Rejas prožívající složité období. V soukromém životě se snaží pochopit malicherné problémy své ženy, a také je jmenován na místo velitele pověřeného vyšetřováním případu teroristických útoků, za nimiž stojí členové maoistické guerillové skupiny v čele s anarchistickým vůdcem Ezequielem. Přitom nesouhlasí s představiteli současné fašistické vlády a jejími politickými metodami. Ve stejné době se Rejas zamiluje do atraktivní a poněkud tajuplné baletní učitelky Yolandy, která dává taneční lekce jeho talentované dceři... [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

nula87

Celkem slušný politický thriller, který se ovšem nevyhýbá spoustě klišé - podezřelé(podezřelou) poznáte hned jak se objeví na plátně, klasické smíchání zápletky pracovní a osobní... ()

saladín.

Nenapadne prijemny civilny filmik: dostojna pocta Costa-Gavrasovi (anonymny juhoamericky stat, PR-friendly pseudokracia s juntou ako zaloznym modusom at any time, perverzne anonymizovany a zaroven rafinovane svojmu zdroju kobercek rolujuci lavicovy teror...) a dostojna prvotina Malkovicha ako rezisera. Rafinovane zovreta no nenasilna vystavba s gradujucim pocitom az fatalneho dusna i s vedomym antiklimaxom, dostojny tichy kocur Bardem nenapadne spolu s inymi malymi, no vidiacimi osudmi pracujuci na svojom prave zit obycajny zivot v civilnej krajine, velmi zaujimava atmosfera dana i uzasnym vyberom hudby, len tomu vztahu sa nedari vdychnut zivot, tak len trochu seveli. Co do atmosfery radim tento pocin spolu s The Gift k jednym z najzaujimavejsich za posledne roky. __________ Love Theme: All Along the Watchtower solo piano cover by Yul Anderson, from: The Wind Starlight ()

Paolo123

Festivalovému publiku žádajícímu stále radobyumění podobné filmy nevoní, ale je dobře, že i takové filmy byly či jsou zařazeny na program například v Karlových Varech. Podmanivá atmosféra filmu spolu s J.Bardemem v hlavní roli mne dostaly. Nevšední je i pojetí ženy - příznivkyně teroristické organizace. Pěkný důkaz, jak naivní a zároveň kruté ženy dokážou být. I když ani tenhle motiv se spoustě lidí nemusí líbit a mohou mít pocit, že to tak není a že vlastně ženy i uráží. Neprávem. Prostě zase jedno odhalení temných stránek lidské psychiky, ať se nám to líbí nebo ne. ()

buddha_ps

Tento film ma totálne dostal. Pomalá, dusivá atmosféra neviditeľného ale všadeprítomného zla, kde si niektorí snažia zachovať aspon trochu ľudskosti a dostojnosti, a každý si skúša urvať svoj malý diel šťastia. A občas sa to niekomu i podarí... Alebo nie? Film skor pre filmových fajnšmekrov alebo nás čo sme zažili komunistický režim v celej jeho tesilovej tuposti. A ak máte k tomu radi i juhoamerickú literatúru, máte u The Dancer Upstairs postarané o lahodkový večer ()