Příběh dublinské soulové kapely The Commitments od vzniku na inzerát přes koncertování až k vrcholu šoubyznysu. Jimmy je nadšený muzikant a podnikatel z hudební branže, který je přesvědčen, že Dublin potřebuje špičkovou soulovou skupinu. Najít v Dublinu prvotřídní soulové muzikanty ovšem není jen tak, takže se musí spokojit s tím, co je zde k dispozici. Po nekonečném martyriu konkurzů nalezne dva talenty: první z nich je Deco (Andrew Strong), drsný řidič tramvaje, který má problémy s pitím, ale zpívá jako obživlý duch Otise Reddinga, druhým pak je Joey Fagan (Johnny Murphy), muzikant, který má soul v malíčku a tvrdí, že hrál snad se všemi od Wilsona Picketta po Elvise. Zanedlouho se kapela (pod názvem The Commitments) oťukává v místních klubech, má však na to opravdu uspět? Snímek vychází z románu Roddyho Doyla, který také spolupracoval na scénáři, a vyniká skvělými výkony mladých herců i mnoha soulových hvězd ze 60. let. Poté, co se z filmu stal hit, se herci dali opět dohromady a vyrazili na koncertní turné. (oficiální text distributora)

eternity1

Celkom zaujímavý film o skupine, ktorú som nepoznal kým som si ho nepozrel. Je zaujímavé sledovať ako sa snaží manager skupiny udržať ich pokope, ale ako som sledoval ako sú všetci rozdielni, tak som mu veľmi neveril, že to dokáže :) Oplatí sa pozrieť, ale treba byť pripravený aj na to, že nadávok je tam celkom slušne. ()

Tomas_PO

Neohrabaný írsky humor, s množstvom vtipných scén a dialógov, a príjemným soulom. Vskutku reálny príbeh hudobnej kapely. ()

gonzo

Nejlepší hudební komedie všech dob, samotnými Iry po právu zvolená za nejlepší irský film všech dob. ()

llollita

Commintments je film, který nepřekvapí. Jede si po zajetých kolejích žánru. Mile, vtipně a nevtíravě, ale přesto a nebo proto nepřekvapivě. A i když si s veškerou úctou vážím soulu, způsobu, kterým jej Parker přiblížil i hereckých výkonů zpěváků-neherců, zůstávají pro mne Commitments synonymem fráze neurazí-nenadchne. ()

Marcecek

Komediálna hudobna dráma od Alana Parkera, prečo nie? Tento všestranný geniálny režisér prešiel na menej vážnu tému svojho filmu. Snímok o vzostupe a páde jednej írskej soulovej kapely z vidieku. Výborné hudobné čísla, ktoré aspoň mňa chytli za srdce, pravá nefalšovaná hudobná atmosféra, jednotlivé charaktery veľmi zaujímavé, originálne, dobre zahrané s humorným, odľahčeným nádychom, film s dušou, hravosťou. Nieje to jeho topka, ale Alan Parker si so svojími "silnými" drámami nasadil laťku veľmi vysoko, za mňa silné 4*. ()

Tonula

Kdo má rád dobrou muziku, ať se podívá. Pro mne to byl úžasný příběh ze života obyřejných lidí v Dublinu. Tak trochu mne to přivedlo ke zpochybnění úsloví Z h.vna bič neupleteš a když upleteš, tak s ním nezapráskáš! Oni to dokázali!!! Z flákačů bydlících nedaleko jeho domu poskládal Jimmy kapelu, která mohla psát dějiny populární hudby, kdyby nebyli takoví pitomci. Ve chvíli, kdy do sebe vše skoro dokonale zapadne, se to totálně pokazí. A oni mohli být tak dobříí :-). Netušil jsem, že je film v Irsku tak populární, ale vzhledem k tomu, že nějak tak (krátce) se rodily a zase zanikaly stovky podobných hudebních seskupení nejen v Dublinu, ale i jinde na ostrovech, je to asi logické. Každý tam přece zná nějaké kamarády, co hráli, opíjeli se a zase hráli a pili, porvali se a usmířili... Ještě že těch Beatles bylo tak málo. 5* ()

Najlepší írsky film na LFŠ

Najlepší írsky film na LFŠ

18.07.2005

10 000 filmových fanúšikov rozhodlo, že najlepším írskym filmom všetkých čias je THE COMMITMENTS, adaptácia bestselleru Roddyho Doylea v réžii Alana Parkera. V ankete predbehol aj v našich končinách… (více)