Atentát

Česko, (2015–2016), 18 h (Minutáž: 60 min)

Kamera:

Pavel Berkovič

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Kraus, Anna Šišková, Marek Taclík, Jiří Dvořák, Jan Dolanský, Andrea Opavská, Miroslav Táborský, Michal Slaný (více)

Epizody(18)

Atentát volně navazuje na příběh postav, které diváci znají ze seriálu Expozitura. Od té doby, co se Dan Chládek a Tereza Hodačová rozešli, stal se z Dana samotář. Snaží se upozornit na řadu podezřelých případů, které mají vztah k prezidentovi Václavu Wolfovi nebo lidem kolem něj. Nikdo ho však nebere vážně, ani Tereza, která získá místo v osobní ochrance prezidenta. Po pokusu o atentát na hlavu státu Tereza zjišťuje, že v něm Dan může mít prsty. Vydá se proto po jeho stopě a mapuje případy, které řešil v minulosti. Střípky těchto kriminálních kauz, vyprávěné zpětně, pak přinesou klíč k pochopení aktuálního dění a přinesou překvapivé rozuzlení.

Hlavní hrdiny seriálu Terezu Hodačovou (Hana Vagnerová) a Dana Chládka (Robert Jašków) doplní prezident republiky Václav Wolf (Jan Kraus), jeho žena Ester Wolfová (Anna Šišková), prezidentův poradce Jiří Forestek (Marek Taclík), majitel bezpečnostní agentury Stín Bronislav Miler (Jiří Dvořák), na základě prezidentské milosti propuštěný Ota Kofčín (Jan Dolanský) a Danova nová parťačka Eva Jánská (Andrea Opavská), se kterou vyšetřuje všechny případy vyprávěné v minulosti. Seriál představí i řadu dalších postav, jejichž prostřednictvím vypráví příběhy různých kriminálních případů, například přípravy zbrojních zakázek na míru, obohacování se na předražených stavebních zakázkách, vzájemného prodeje vysokoškolských diplomů, nelegálního financování politických stran a další. (TV Nova)

slunicko2

Slabší rozvolněné pokračování Expozitury. 1) Po klopýtavém začátku (několik dílů) se tento nepřehledný a překombinovaný seriál trochu zvedl. Poslední díl to ovšem vše poslal do kopru. 2) Spoiler. Scénář mi místy připadal dosti odbytý s výjimkou posledního dílu, který je totálně na hlavu (např. babička majitele bezpečnstní agentury jako korunní svědek, úloha presidenta v celé věci, homosexuální mág z Institutu a mnoho dalších nesmyslů). 3) Ovšem pro roli nafoukaného ignorantského presidenta Václava Wolfa se 62letý Jan Kraus snad přímo narodil. ()

ForGump

Atentát je neskutečnou seriálovou zvláštností. Zde se mísí všechny možné divákovy nálady. Nejprve se člověk musí smát, potom ho dostane nějaká docela zajimavá věc, pak se kouše nudou a nakonec je i trochu napnut. Opravdu nevím, koho napadlo udělat tento seriál takto zdlouhavý. V každém díle se řeší případ z minulosti. Jenže stylem, který nutí diváka v určitých chvílích pozyvovat. Do toho zase vniká onen nešvar, kdy se musí najít milostná linka, která tvoří pouze a jen nezajímavou složku seriálu, protože beztak už od začátku seriálu víme, jak skončí. Naprosto zbytečné. Dvojice Klíma - Kroupa, jichž si ovšem velmi vážím, napsala docela zajimavě tu politickou část, kdy poukazuje na praktiky v české politické scéně. Tomu se dá věřit. Přestože je všechnoo obaleno řekl bych nereálnými okolnostmi. V čele ochranky prezidenta stojí žena, kterou hraje Hana Vagnerová jejím tradičním přehrávajícím a upjatým stylem. To Robert Jaškow hraje velmi zdatně Dana Chládka. Ani na hlavní zaporáky nemůžu říct ani popel. Nechutný Marek Taclík, suverénní Jiří Dvořák či Jan Dolanský. Každopádně velký problém mi dělá skousnout Jana Krause jako českého prezidenta. Stejně tak je problém u Andrey Opavské, hrající Chládkovu milenku - kolegyni z flashbacků. Jednak mám důvodné podezření, že to nebude úplně herečka, protože její vystupování je často velmi odrazující, přepjaté a hlavně, jakožto jedna z klíčových postav si mohli tvůrci vybrat hezčí tvář a někoho schopnějšího, pokud má hrát ve většině seriálu. K ní se právě taky pojí ona nuda. Záběry na ní, jak se v každém dile protahuje a povídá nám svůj osud jsou nadmíru zbytečné, neboť víme, co se s ní stane. Globálně řečeno všechny jejich společné dialogy s Chládkem, které odbihají od děje, jsou nadbytečné a nicneříkající. Abych s postavami nekončil špatně. Vyzdvihnu zábavnou postavu šéfa Miroslava Táborského. Ostatní věci jako kamera Pavla Berkoviče je velmi roztodivná, někdy vypadá jako by do televize ani nepatřila a potom vypadá příliš lacině. Docela v pohodě je hudba Elii Cmirala, předně tedy úvodní a závěrečná melodie. Dejme tomu, že se tvůrci pokusili o politický seriál, který svým hlavním tématem a ruské problematice je aktuální a vysílající varovné signály, ve kterém parodie reálných postav nevadí, naopak je vtipná, jenže pokud chce někdo, aby seriál vypadal trochu vážně by neměl připustit jakékoli odbočování a přehnané míchání komerčních prvků (což asi na Nově nepůjde), zpropadených klišé a nereálností. 55% UPDATE: Takže scenáristé se po 17. dílech, ve kterých to všechno, tak nějak dalo snést, uchýlili k naprosto absurdnímu WTF závěru. Nikdy v životě jsem neviděl nic takového. Seriál si celou dobu přednášel o tom, jak jsme prošpikování zločinci na nejvyšších místech a že tady rozhodují lidé spřažení s Ruskem. Dobře. Jenomže měli vzít v potaz, jak směšně ten celý závěrečný díl bude vypadat a jaký vlastně stín vrhne na celý seriál. Upřímně mě to dost nasralo, protože to nakonec vyznělo jako naprostý výsměch do ksichtu divákům, kteří to ten celý půlrok vydrželi sledovat a snažili se to brát v určitých mezích i vážně. Klíma s Kroupou si něco šlehli nebo prostě celou dobu si říkali, že budeme ty lidi napínat a natahovat a pak přijde závěrečné zúčtování, ve kterém je všechny spálíme, odstřelíme a přejedem mašinkou. No když jsem to viděl, tak jsem se skutečně jako přejetý mašinkou cítil. Tohle byl opravdový absurdistán. Nakonec snižuji na dvě hvězdy a jsem dosti schovívavý. 40% () (méně) (více)

Ozzy2 odpad!

Po prvním dílu musím dát odpad a na druhý se dívat už ani nebudu.Čekal jsem akční seriál, pokračování Expozitury, ale takovou patlanici, to opravdu ne.Už ta jména si zaslouží facku, především Forestek ( Hájek) je trapas, ta věčně vykropená "první dáma",I když nevím, proč jsem to očekával právě od Nikolaeva, který mne zklame v podstatě pokaždé. ()

ceskyhonza

Atentát to každopádně je. 100% na diváka. I když je zábavné zahlédnout hérečku na místě první dámy, které se stýská po hraní, tak aspoň píchá s mladýma, aby, až se slinty zbaví, kolem jeho kremace se národ vyblbne, jako při skonu Jožky Stalina a pak po něm pojmenují nějaké to letiště, bude si konečně moci užívat svou investici, že se i nějakou dobu oslintávat nechávala, tak i to, jak je říznutá Slovenou jako byla ta tvůrce "podvodu vesmíru", jakého by jinde veřejně na stadionu střelili do palice, tak i to, že je president Vašek šašek, jako dva jeho jmenovci a jeho představitel to ani nemusí hrát, role mu sedí, ale jinak na tom seriálu byla zatím pěkná jen bunda Hanky Vágnerový, tak by asi pan Klíma a pan Kroupa měli fofrem navštívit narcise Klause, který by jim šlohnul propisky, protože rozkradení všeho ostatního už zařídil a požehnal to i svým kamarádíčkům, nyní je tedy na odpočinku, tak už dělá jen menší věci a ti dva postižení by tak snad už další píčoviny nepsali. ()

Glowski odpad!

Jsem ochotný své hodnocení s dalšími díly změnit, pakliže přijde nějaký radikální obrat (prakticky ve všech složkách), ale zatím nevím, jestli to další pondělí vydržím._______Odfláknuté záběry, dialogy šustící papírem (v lepším případě se alespoň pobavíte), herci, kteří jsou jaksi mimo mísu, logika vzala v paralelním vesmíru seriálu za své. Celá ta velkohubost atentátu na prezidenta Krause, kam se připletou protagonisté poměrně zdařilé Expozitury, je otravná. Expozituru jsem měl i přes mnohé nedostatky docela rád... ()

• Ve 2.epizodě "Veterán" zhruba v čase cca 0:31:00 Tereza Hodačová (Hana Vagnerová) odzbrojí neznámého muže, který má zájem o Danův dům.Nůž spadne na zem ostřím směrem k domu a celkem daleko od pistole, kterou Tereza předtím položí. Když Tereza běží pro zbraň, tak nůž evidentně leží blíž vedle pistole, než kam dopadnul a ostřím směřujícím od domu. (PatrikP4)
  • Obsah epizody je inspirovaný skutečně existující neonacistickou buňkou „Blood & Honour“, která plánovala útoky na státní činitele, sídlo KSČM a mezi svými cíli měli například vytipovanou i jadernou elektrárnu. (Nick321)
  • V roce 1989 při vyjednávání zástupců Občanského fóra s předsedou tehdejší federální vlády, Ladislavem Adamcem, Václav Havel chybně představil svého budoucího nástupce na postu prezidenta republiky, Václava Klause, jako Václava Volfa (Wolfa). (kulyk)