Epizody(8)

Zíza

V osmi dílech po půl hodince nemůžete čekat propracovaný děj a komplexně prokreslené charaktery. Všechno to jede rychle a zkratkovitě, což ale nevadí, protože pořád je to zábava. Tomuhle říkám kvalitní reklama na mangu. Líbivé, živé, snad trochu výjimečné v tom, že hrdinka a hrdina spolu mluví, dělají si ze sebe legraci a celkově tak nějak vidíte, že to není vztah vystavěný jen na tom, že on je hlavní hrdina a ona hlavní hrdinka, ale že mezi sebou mají chemii. Příjemné 3*. Těším se na další věci od Takasugiho, protože tady hrál hodně zajímavě, zaujal mě. Možná nová Jamada Takajuki? Možná. Uvidíme v následujících letech. ()

skorpik42

Jeden z mála japonských seriálov, ktorý vo mne nevyvoláva pocit znechutenia. Je to milé a miestami sa to snaží byť aj vtipné. Výkony hercov príjemné, obzvlášť musím pochváliť scenáristov, ktorí nezmenili hlavnému hrdinovi charakter počas celého seriálu, a teda sme sa nestretli s efektom, ktorý často vídať a to, že sa pokruteny charakter postupne napraví a na konci seriálu vidíme úplne inú osobnosť. Tu je hlavný hrdina arogantný, namyslený narcis, ktorý si robí čo chce a pekne mu túto povahu nechali až dokonca. Za to tlieskam. ()

Anet21

Live action anime alebo live action manga, oceniť treba, že tieto japonské počiny majú väčšinou 8-10 dielov, čiže nestihnú v sebe obsiahnuť toľko vaty ako tie kórejské, ktoré už v 10.dieli nemajú o čom a aj tak pokračujú. Žiadny hlbší charakterový vývin postáv sa síce nekoná (čo si už všímam dlhšie, že tieto patetické japonské rom-com vsádzajú skôr na schematickosť, archetypy a veľmi veľa klišé - dohodnuté manželstvo, bohatý muž - chudobná žena, milostný trojuholník, mladšia žena, ktorá zaujme a napraví staršieho muža atď.), ale postavy sa aspoň vzájomným dialógom snažia riešiť problém, čo je v tejto žánrovke celkom prekvapivé, a rovnako sa tu vyhneme typickým scénam neustáleho pritlačánia o stenu, vynúteným bozkom atď., čiže sa aj znižuje veková cieľovka, ktorá môže potenciálne seriál sledovať. Na romantiku je to ale na mňa stále dosť uponáhľané a nedôveryhodné a ako vidím japonskú produkciu, objav Love Lasts Forever z roku 2021 už u mňa asi naozaj nič neprekoná. ()