Chvění 4: Začátek legendy

• Česko Chvění 4: Legenda ožívá (více)

Připravte se na to, že vámi prequel původního Chvění otřese! Neviditelný predátor likviduje havíře z odlehlého hornického městečka Rejection v Nevadě. Majitel dolu, Hiram Gummer (Michael Gross), pradědeček Burta Gummera z původního Chvění, si najme žoldáky, aby lidožrouta zlikvidovali dříve, než ho nestvůra připraví o existenci a veškerý výdělek. Rozpoutá se totální válka. Boj, který začíná v hlubinách země, eskaluje v ulicích městečka! (Magic Box)

jondzavid

Podobne ako trilógia Back to the future sa aj štvrtý diel Chvenia vydáva do minulosti na Divoký západ. Čo by som nebral za mínus, keby....Chno keby tých keby nebolo viac. Keby po 1. neurobili z Michaela Grossa "boháčskeho nešiku" - jeho kultová postava proste chýba, nová nemá čo hláškovať a humor vyplývajúci z jeho nešikovnosti nejak nefunguje, čo však Michaelovi ani trochu nevyčítam, pretože chlapec sa snaží. Keby po 2. - vedľajšie postavy neboli tak nezaujímavé ako sú - nehovorím, že v predchádzajúcich dieloch boli vedľajšie postavy prepracované a až na Michaelove ranné časy nejak kultové, ale v tomto dieli sú jednoducho všetky nezáživné a protivné. Keby po.3 - nechýbala základná ingrediencia dobrého béčka - nejaká fešná kočica. Keby po.4 - neabsentoval humor - zasmial som sa jediný krát na scéne príchodu pištoľníka. Ale dosť bolo keby, pozitívom u mňa bola práca s trikmi vo video kvalite - na jednej strane to mali ľahšie ako v dvojke so "šríkermi" či trojke s " prdidrakmi", pretože v štvorke sú len graboidi, na druhej strane som aspoň nevidel modely ako v trojke, aj keď najmä zo začiatku som sa obával, že to bude ešte horšie ako v predchádzajúcich dieloch (viď. tie ultrarýchle miniverzie). Takže dúfam, že nabudúce sa pôjde do budúcnosti (príp.súčasnosti) spolu s hláškujúcim Michaelom Grossom a potom budem spokojnejší:-). ()

Circumscriptor

Dlho som rozmýšlal, ako sa mám k tomuto filmu postaviť. Má to veľa hluchých miest a ešte sa to aj odohráva ďáááleho pred rokom 1990. A to sa nemalo. Graboidi sa však po prvý raz objavili až v roku 1990. Tak čo to má potom znamenať? Mimo iného to na mňa celé pôsobí nejak lacno ale ešte že tam dali Punt gun. Tá udržala film ako tak nad vodou. ()

eraserhead666 odpad!

Spojení horroru a westernu mi nikdy nic moc neříkalo. Ne že by mi to nějak vadilo, nebo kazilo požitek z daného filmu, ale není to něco co bych vyhledával, nebo co by v mých očích dělalo film lepší. Čtyřce to rozhodně v ničem nepomohlo, protože se na to prostě nedalo vůbec koukat. Zdá se, že trojka byla posledním záškubem před smrtí. ()

*CARNIFEX*

Po 4 epizóde to vzdávam, nemá zmysel pokračovať. Kým prvé dve časti dosahovali aspoň ako takú úroveň zábavnosti, tretia a 4tá je už viac menej krokom "vedľa", pričom jediné čo možno v prípade tejto relatívne pochváliť, je dostatočne zachytená dobovosť. Škoda, potenciál tu bol väčší , i keď o vyslovený, filmársky prešľap sa nejedná .. ()

farfalla

Čtvrtý příběh o obřích červech se vrací do období osidlování Divokého Západu. Červy jsou jenom tři a skoro je není vidět. Zdá se, že producent se rozhodl použít Spielbergova principu z 'Jaws', že zlo úplně neukáže, a tak postačí jen krátké prostřihy. Jenomže stylově a mentálně skočil hodně hluboko. Tento film už nemá skoro žádné napětí, až na pár scén, například kradení podlahy. ['Tremors' (1990), 'Tremors II: Aftershocks' (1996), 'Tremors 3: Back to Perfection' (2001), 'Tremors 5: Bloodlines' (2015)] ()

• Parný stroj, ktorý vo filme môžeme vidieť, je z roku 1912. Jedná sa o typ "Case 60hp Traction Engine". (Raccoon.city)
  • Vo filme bola použitá originálna historická zbraň ".45-70 Colt Gatling gun" z roku 1874, čo je vlastne predchodca dnešného guľometu. Podľa tvorcov fungoval bezchybne. (Raccoon.city)