Hercule Poirot - Season 6 (1994) (série)

Vánoce Hercula Poirota (S06E01)

(epizoda)
  • Velká Británie Hercule Poirot's Christmas (více)

Zasněžená Anglie oslavuje svátky lidu a míru. Bohatý stařec Simeon Lee si k sobě sezval celou rodinu, mezi hosty jsou i Hercule Poirot a inspektor Japp. Ti zde mají zvláštní poslání: pán domu je požádal, aby bedlivě sledovali vývoj vztahů a událostí, neboť se chystá změnit závěť a některé dědice z ní vyškrtnout. Všichni, koho se to týká, jsou zcela pochopitelně nervózní - jde totiž o výtěžek z jihoafrických diamantových nalezišť. Než však pan Lee stačí provést zamýšlený právní úkon, ozve se z jeho pokoje zoufalý výkřik, a když se ostatním podaří vylomit dveře, je už pozdě. Stařec je mrtev, v místnosti panuje neuvěřitelný chaos a z trezoru zmizely vzácné drahokamy... (oficiální text distributora)

kaylin

Další skvělý díl, který ukazuje, že ta delší stopáž seriálu celkem sluší, protože je možné rozehrát celou hru o něco komplexněji a zajímavěji. Tady může být vrahem opět každý a jednotlivé indicie jsou krásně rozhozeny během celého dění. A ano, potěšilo mě, že jsem vraha odhalil ještě před tím, než byl odhalen Poirotem. ()

togaf

Nejraději mám, když jsou potencionální vrazi na jednom místě (ostrov, loď, vlak, dům). A pak ještě pěkně prohnilé rodinné vztahy a nesnesitelná budoucí oběť. A k tomu svátky "klidu a míru". Prostě detektivní lahůdka. ()

easaque

klasický Hercule s Davidem Suchetem a tento díl má navíc ještě příjemnou vánoční atmosféru s dokonalou zápletkou. [ PŘÍBĚH: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

Elyssea

Vcelku věrná adaptace knižní předlohy, na které považuji za rušivý jen dabing Pilar a vlastně dost podivný způsob vraždy. Ale je opravdu kouzelná Herculovská vánoční melodie. Ta se opravdu povedla. :) ()

necisty

Super dílek s kvalitně promyšlenou vraždou, nebo spíš kvalitně zamaskovanou. Podle názvu jsem očekával větší nádech Vánoc, než jen zpívající dětičky, ale i tak byla dobrá atmosféra. Děj mě přitom přišel hodně nafouknutý a nakonec nedořešený. Bylo zde spoustu jiných cestiček, na kterých by šlo zapracovat, škoda. Jinak rukavičky jsou super:). '(Ta polévka se mi nějak nezdá)... No ano, je to přece wisconsinská polévka.' Poznámka pro mě: Diamanty, divná tvář, stejní bratři, démonický řev ()

otík

Velice hezké setkání s Poirotem o vánocích, kdy pátrá po chladnokrevné vraždě na odlehlém panství. Tradiční pátrání na jednom místě s mnohými podezřeními okořenila účast šéf inspektora Jappa. Výborný díl. ()

vesper001

No, mes amis, zde na Jingle Bells ani filmově filigránskou vánoční pohodičku nedojde. Kde by se také na ponurém viktoriánském sídle, kam se na svátky sjela staroanglická verze Addams Family vzaly, n'est-ce pas? Nudit se rozhodně nebudete, podává se totiž štědrovečerní večeře lehce okořeněná pěkně krvavým mordem madame Christie, a to za účasti malého teplomilného Belgičánka, který je mimochodem na našich rodinných Vánocích stejně pravidelným hostem jako Popelka. ()

Autogram

Spôsob plánovania, prípravy a vykonania vraždy až na neuverenie, a predsa v podaní Poirota uveriteľný. Diel s dobrou atmosférou nedôvery a závisti, ako inak keď ide o dedičstvo. Ochutnáme aj trochu anglickej gurmánskej špeciality – neurčitej hnedej windsorskej polievky. –––– Vy přemýšlíte, inspektore! ()

HiddenDragon

Serie a epizoda: S06E01. Tento dil je jeden z tech velmi vyraznych, coz ma sva pro a proti. Na jednu stranu se na nej dobre diva, diky te zasnezene vanocni (a pritom velmi anglicke) atmosfere, na druhou je pachatel i zpusob vrazdy tak specificky, ze si to proste divak zapamatuje a pokazde se mu pak pointa vybavi, kdyby chtel tento dil videt znovu. Take obet je velmi vyraznym charakterem. Nejenze ma mene bezne jmeno (Simeon), ale je i mozna nejhorsi povahou v tomhle pribehu, protoze je hanebny a podly. Nenavidi svou rodinu a ti mu tyto pocity oplaceji, i kdyz je nedavaji primo najevo, jelikoz chteji uzmout neco ze starcova bohatstvi, ktere ziskal tezbou diamantu. Kdyz tedy stary Lee zemre, ma divak prehrsel podezrelych. Samotna vrazda je pak velmi podivna - je slyset rachot a kvileni. To sice dela tento dil trosku teatralnim, ale k cele te svatecni atmosfere mi ta podivnost hezky sedi. Skvely je taky Jappuv darek Poirotovi, protoze holt inspektor neni takoveho razeni, aby si na nem dal kdovijak zalezet :) No zkratka, ty rukavice byly fakt priserne, soucitim s Poirotem :) ()

Paity

Jestli si někdo myslí, že Hercule Poirot stráví Vánoce zdrobením stromečku, pečením vánočního cukroví a balením dárků, tak to je hodně na omylu. Především si nadělí vraždu, kterou pak může řešit. ()

Janega

Tradične skvelá klasická detektívka plná nečakaných zvratov, odhalení a neuveriteľne prekvapivého konca. Agatha Christie vždy dokáže prekvapiť a rozuzlenie tejto vraždy je naozaj fenomenálne. ()

Macik

Le_Danseur má pravdu,vážně tady chybí spousta skvělých detektivek s Herculem Poirotem. Btw. ABC murders patří i mezi mé nejoblíbenější Poirotovky.....;) Jinak tenhle film nemá opravdu chybu,je sice oproti knize kapánek okuchanej což mě na tom vadí asi nejvíc,ale když to opomenu,tak je to příjemná detektivka... ()

laepus

Nejlepší bezhastingsový díl - krásná vánoční atmosféra, která na mě z tohohle dílu dýchne i v půlce srpna - krásně Poirot zachraňuje Jappa ze zajetí zpěvumilovné rodiny - krásně se Poirot vymlouvá z Jappova vánočního dárku - krásně je upraven hudební motiv do vánoční aranže. ()

EllienPM

Mám rád tyhle "stalo se před 40 lety". Na druhou stranu mi vadí osoba hledače diamantů a jeho chování natolik, že tohle nebude můj oblíbený díl. Vraha jsem odhalil v podstatě, jak čin spáchal, ale to jen proto, že už opravdu znám "Agathu" a její tvorbu a způsob uvažování. Mám rád trochu jiné díly, méně předvídatelné. Každopádně tenhle díl je skvělý co se Poirotova humoru (v krámku) týká. Každopádně to britské cynické okamžité střídání - mrtvola/sborová koleda - je skutečně jen pro otřelé povahy. ()