Sam (Caitlin Custer), mladá žena hledající práci, si všimne nabídky v místním pohřebním ústavu. Kontaktuje tedy jeho správce s příznačným jménem pana Montgomeryho Darka (Clancy Brown) a stává se jeho novou asistentkou. Při společné prohlídce márnicí vypráví pan Dark několik děsivých příběhů z temné historie města Raven's End a těch, kteří v něm zemřeli. (Hernycztek)

Marze

Ryan Spindell zil ve svete hororu roky a jeho vedeni je jiste. Vi kdy zmenit ton vypraveni,kdy strasit. Jeho hororova antologie ma vizualni pusobivost. Takovy goticky art, ale prevazne to je zabavne. ()

rollman1

Po dlouhé době výborná, zábavná a celkem krvavá antologie, kde se každý příběh vyznačuje krásným poselstvím a hlavně poctivým vyprávěcím drivem. První příběh je jen taková předehra o tom, že kdo strká nos kam nemá, čeká ho trest. Druhá povídka o chlapci, který záměrně nepoužije ochranu, byla z celého segmentu nejpovedenější a co si budeme povídat, také neoriginálnější. Takže si zapište za uši, že bez kondomu do ženy nelez, nebo něco vyleze z tebe. Další příběh o muži, který už nemá sílu se starat o svou nemocnou ženu je příběhově sice podle předpisů, ale natočen velice hravě a výtahová scéna je natočena s grácii. Nakonec hlavní příběh, který vše spojuje má zajímavý twist, který jsem osobně nečekal a je poctou třeba takovému Halloweenu. Plný počet a to bezkonkurenčně. ()

TheEvilTwin

The Mortuary Collection neboli Povídky z márnice je celkem fajn oddechová sbírka příběhů, která se dá srovnávat s letošními Books of Blood. Ty na mě ale zapůsobily více a výsledek byl daleko lepší, nicméně i tento film stojí za zhlédnutí. Co vidím jako největší problém, že se tvůrcům nepodařilo vytvořit pouto mezi divákem a postavou, jako tomu bylo v předchozím zmíněném filmu, postavy jsou rozebrány jen povrchně a to způsobí, že si na povídky za týden nikdo moc nevzpomene. Jinak má film ale víceméně pozitiva, ať už solidní retro vizuál (který se fandům žánru bude líbit), tak dost nápadité povídky (fuckboy, na kterého sešle jeho "obět" dost nevšední kletbu - nebudu spoilerovat, nebo manžel, který má na krku paralyzovanou ženu, a tak se jí pokusí zabít...). Výsledek je docela kvalitní jednohubka na dlouhý večer, která se bude líbit širšímu publiku, protože zabrušuje více do fantasy stylu a není to čistě jen krvavý nebo duchařský horor, ale sám si podráží nohy povrchně načrtnutýma postavama, na kterých by měl právě podobný film alespoň trochu stavět. ()

JASON_X

Vizuál je nadmíru vydařený, místy téměř Burtona nebo Gilliama evokující. Je tedy s o to větším podivem, že někomu stojí za to vyhodit fůru prachů a dát si takovou práci s výpravou na tak jalový scénář. Není to dílko ani horrorové, ani komediální, zjevně mělo být něco mezi tím, ale nefunguje to, aspoň ne na mě. Spojovací linie příběhů je slabý průměr s nevyužitým potenciálem... vlastně stejně tak i první povídka ("zlodějka"). Druhá ("těhotný") je hodně trapná kravina, třetí ("humánní euthanasie se surovým doražením a následnou kvadraturou kataleptické manželky") by mohla být slušná, nebýt příšerného týpka v hlaroli a celkové grotesknosti. Jen čtvrtá je nadprůměrná, s dobrou zápletkou i pointou, a to díky tomu, že je to (jak jsem pochopil) rejžův předcházející kraťas z r.2015 do filmu zakomponovaný. Jen kvůli závěrečné čtvrtině a celkové estetické stránce dávám třetí. ()

Morholt

Pro mě možná nejlepší povídková žánrovka, jakou jsem kdy viděl. Příběhy jsou seřazené od nejkratšího po nejdelší a všechny mají něco do sebe. Vedle dostatku krve a dalších chuťovek upoutá stylizace, která si ničím nezadá s Burtonem a pozitivem je i všudypřítomný humorný nádech. Herecky překvapivě na vysoké úrovni a Clancy coby vedoucí pohřebního ústavu byl famózní. Spindell svoje kraťasy přetavil do parádního celku a nezbývá než se těšit na to, s čím přijde příště. Pokud se to ponese ve stejném duchu, budu spokojen. 90% ()

oLí

Víc než Halloweenskej speciál čehokoliv. Clancy Brown byl kurevsky dobrej pohřebák a průvodce celým snímkem, jednotlivé příběhy průměr, ale spíš ten lepší. Jednotlivá spojení i celkové vyznění ok, fakt by 3/5 v rámci tohoto tématu bylo málo. Jako zázrak nečekejte, ale líbilo se mi to dost a vlastně jsem se za ty skoro dvě hodiny nenudil, spíš naopak. Zvolíte li vhodnou chvíli s chutí po takovém snímku, tak Vás nezklame. krásnejch 7.5/10 ()

Ten Druhy

Hneď z prvých záberov sa na mňa valil kolotočársky vizuál. Veľkolepý rozjazd a pestrými farbami hýriaci jas v ťažkej retro atmosfére ma okamžite vrátil v čase do 90. rokov 20. storočia k hororovým antológiám, seriálom a programom, ktorými nás sprevádzal nejaký teatrálny rozprávač, čo súkal z rukáva svoje múdosti a iné frázy, akože mimochodom komentoval príbehy, trochu nešikovne kládol otázky a dával nám chrobáka do hlavy. Aj tu je pán Dark, pohrebný rečník a prvoplánový funebrák. Tie jeho poviedky boli strašné. Prevládal v nich čierny humor a žánrovo sa približovali ku groteske. A príbeh o prezervatívoch? To bola čistá agitka, ktorú by mohli premietať ako odstrašujúci príklad v rámci výchovy k partnerstvu, manželstvu a rodičovstvu. Treba sa správať zodpovedne. Nepokazme si to! ()

Astaroth12

Vôbec nechapem ako sa mohlo stáť, že som takúto skvelú antológiu prehliadol. A to som sa o nej dozvedel celkom náhodou. Už dlhšiu dobu nepozerám hodnotenia svojich oblubencov, ale teraz mi niečo hovorilo, že skús a tak som skúsil a došiel som na hodnotenie i komentár PetrPana a hned ako to bolo možne, tak som si ju pozrel. A i keď som videl veľa antológií, tak táto ma ohromila hned od začiatku až do konca. A bolo jedno či poviedka mala pár minút alebo oveľa viac, každá mala aj originalitu aj osobitý prístup. Potom prišla pointa, tak skvelá, že som bol prekvapený, ako to celé do seba zapadlo. Nielen poviedky, ale i celkový zvrat boli bravúrne. Kašlem na to, že sem-tam sa mi triky až tak nepozdávali., ale ako celok je viac než slušný. Chcel som dať silne 4*, ale keď som porozmýšľal, že poslednému poviedkovému filmu, ktorému som dal 5* bol The House That Dripped Blood, a tento má vážne očaril svojim svojským prístupom i zaujímavým prevedením poviedok, tak nemôžem inač, ako zopakovať niečo, čo sa u mna až tak nevidí(ani nenosí). Určite chcem viac takýchto skvelých antológií. ()

Martrix

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora byl poslední hororový počin ve formátu antologie, který jsem viděl. A byl jsem pořádně zklamaný. Nebylo to podle mého gusta. Kdežto tady....tady jsem od prvních pár minut vnímal, že jsem s tvůrci naladěn na stejnou notu. Je to chytré, potměšile rozverné, nebere se to vážně, ale zároveň je to pořád hororovité. Zprvu spíš fantaskním způsobem, ale ve třetím příběhu se dost přitvrdí. Forma jakou jsou příběhy prezentovány, postava Darka i Sam....bavilo mě to. Dokonce i ten twist byl vcelku povedený. Když nebudete čekat temný horor a la Flanagan, nejspíš zklamaní nebudete. Za první půli 4* čisté, za druhou poctivé 3*, celkem pak lepší 3*. PS: Že jde o dvojitý Spindellův debut, by mě ani chvilku nenapadlo. ()

filmmovier

Mortuary Collection je výtečně natočená a krásně vypadá. Vizuál je fantastický a atmosféra na mnoha místech skvělá. Clancy Brown je boží a právě tenhle příběh dívky a pohřebáka, je rozhodně nejlepší částí filmu, zvláště ve finále. Ovšem jednotlivé příběhy, které Clancy Brown vypráví, už zdaleka tak dobré nejsou. Jak už to tak bývá, mají různou kvalitu, bohužel sestupnou a bohužel ani ta první, nejkvalitnější, není kvalitní příliš, a navíc je nejkratší. První historka obsahuje monstrum a lá Lovecraft nebo Věc, druhá přináší zatraceně originální nápad a pořádnou porci černého humoru a poslední povídka už byla jenom nudná. Jako celek je tedy film velmi nekonzistentní, což je velká škoda, ale bohužel se to dalo čekat. Ve výsledku jen lehce nadprůměrná podívaná, kterou zachraňují scény dívky a hrobníka, které jsou skvělé, a kdyby byl takový celý film, jednalo by se možná o nejlepší horor za dlouhá léta. 60%. ()

oveckaoa

Chlápek přijímá pracovníka na výpomoc do márnice a ozve se mu jedna ženská. Mezi vysvětlováním jak to tam u něho chodí jí vypráví 4 příběhy Příběh 1 je o ženské co ukradne na záchodě jakýsi medailon a peníze a zaútočí na ni chobotnice (prý to nebyla chobotnice, ale srát na to) nuda bez vysvětlení a krátké 20 procent Příběh 2 je o chlápkovi co souložil s ženskou bez ochrany akorát místo, aby otěhotněla ona otěhotní on ze začátku to vypadá jak některý z dílů prci prci prciček a konec vypadá jak nějaké pokračování Mutanta (Species) 60 procent Příběh 3 je o manželském páru kdy žena je nemocná a ne a ne umřít a muž se jí chce konečně zbavit nejlepší příběh 70 procent Příběh 4 je o hlídačce dětí, kterou napadne psychouš co uteče z blázince klasický slasher, který kazí konec, který je v noci a chaotický i nesmrtelnost postav 60 procent Celé je to zakončeno pointou kdo je ta ženská proč se zajímá o tu práci co se s ní a tím chlápkem stane 80 procent ()

hanagi

Černohumorné strašidelné historky mám ráda. Zvláště když mají patřičný nadhled a neberou se moc vážně. ()

Skeksis

Upečené deti v rúre mám rada aj ja. Hlavne s cesnakom a na rasci. Niekoľko navzájom nesúvisiacich príbehov, niektoré úplne debilné (ale poslucháčka to aj povedala, a rozprávač uznal, čo vlastne bolo tým pádom ok). Pre mňa nebol strašidelný nijaký, ale myslím, že čo sa hororových prvkov týka, tak gradovali. Trochu stupídne a nadnesené, ale no a čo? Ale koniec ma celkom prekvapil. ()

bizz_mjc

Pocta starým Tales from the Crypt a 80. hororům jako Phantasm? Dost pravděpodobně. Vše v Mortuary je výtečné - povídky, charaktery, herci, režie, i to, že svět není stvořen z atomů, ale příběhů. Jenže jsem zjistil, že horory mám radši "vážnější" a celistvé, kdy nejsem rušen přechody mezi stories, neb z podobného konceptu mám pak dojem 'hororu pro zábavu'. To ale absolutně neznamená, že bych si nedal pokračování, neb TMC je bezpochyby povedené a Spindell muž na pravém místě. ()

Brain-D

Typ snímku, který má určitý základ, který se vyvíjí i když se odvádí divákova pozornost jinam, která rozvíjí daný základ. Vše velmi zručně natočené a kvalitně zpracované. První povídka ovšem svou digitálností a jednoduchostí spíše odpudí než zaujme, takže jsem byl ke snímku z počátku skeptický, ale povídky začaly gradovat a byli neustále lepší. Každá poukazovala na jiný typ strachu, takže celý příběh působil na diváka snad téměř všemi různými hororovými prvky. Což beru jako ohromné pozitivum a určitě by neměl ani jeden hororový fanoušek nevynechat tuhle zajímavou (digi) jednohubku. 70% ()

Sayge

Za mě asi nejlepší, minimálně jedna z nejlepších horrorových antologií, jaké máme zatím dostupné skladem. Postavy jsou velmi zajímavé, obzvláště Mr. creepy vypravěč. Jednotlivé příběhy mají dosti znepokojivou atmosféru a skvělé nápady, včetně malých ponaučení, jako bonus. Celá antologie je zabalená do skvělého a za mě nečekaného plot twistu který vyvrcholí na konci jako taková třešnička na dortu. Trochu mi to připomíná Scary Stories to Tell in the Dark, kdyby se vydali cestou antologického retro stylu. Jednotlivé příběhy trochu postrádaly napětí a příběh, ale od toho máme spoustu jiných hororů, pokud jste tu kvůli brutálním, znepokojivým a nechutným scénkám, tak bych rozhodně zklamání neočekával. ()