Sam (Caitlin Custer), mladá žena hledající práci, si všimne nabídky v místním pohřebním ústavu. Kontaktuje tedy jeho správce s příznačným jménem pana Montgomeryho Darka (Clancy Brown) a stává se jeho novou asistentkou. Při společné prohlídce márnicí vypráví pan Dark několik děsivých příběhů z temné historie města Raven's End a těch, kteří v něm zemřeli. (Hernycztek)

borec999

Úvod s Clancym Brownom ako šéfom márnice ešte ušiel, no potom to bolo každou minútou len a len horšie. Svojimi poviedkami, resp. poňatím mi film pripomína "horory" od Guillerma  Del Tora alebo aj nedávne Nočné mory z temnôt- farebné, historické, mierne fantasy, trocha CGI a silou mocou tváriace sa desivo, pričom vlastne desivé a strašidelné to nie je vôbec, ba naopak- miestami je to až nechcene smiešne, pričom ale odľahčená hororová komédia v ktorej ide viac o pobavenie diváka ako o horor to tiež nie je. Takýto štýl "detských hororov" a Mortuary Collection konkrétne, mi vôbec nesedí a preto len 1*. Nebál som sa, nesmial som sa, len som sa nudil... 15% ()

Vaklaf

Jelikož mám pro hororový antologie slabost, tak musím hodnotit plně. Má to morbiditu i vtip, což je přesně, co od toho chci. ()

E´Tonno

Konečne som si opäť pošmakoval na kvalitnom poviedkovom horore. Začiatok vyzeral zaujímavo a rozprávač pôsobil dosť pochybne (samozrejme v tomto prípade ide o pochvalu). Prvý "zahrievací" príbeh je kratučký a aj dosť strelený - 3/5. Druhý príbeh zas uvoľnený a naozaj zábavný - 4/5. Tretí bol najlepší a jediné, čo mi vadilo, bola tá umelá maska na konci - 4,5/5. Štvrtý ponúkol home invasion na úrovni - 4/5 a koniec rámcového príbehu ma tiež nesklamal (ale chápem, prečo to CGI niektorým nevoňalo) - 4/5. Hudba v celom filme bola vhodná, žiadny z hercov (podľa mňa) neprehrával a moju najväčšiu výhradu teda smerujem k našim distribútorom - dva roky preč a nič...kde máme DVD/BD? ()

Flopik

Hlavný príbeh je o starom vedúcom márnice ktorý hľadá asistentku, prihlásila si sa mu pekná blondínka a on jej rozpráva príbehy. Prvý je veľmi krátky a taká blbôstka o zvedavej žene a nejakej príšere, veľa neponúkne a je to doslova jednohubka. Druhý ma bavil, chlap nepoužil ochranu a čo sa mu stane za trest. Podaný vtipne, výborná atmosféra, postavy aj hudba. Tretí o chorej žene, ktorú sa rozhodne manžel zabiť. Mňa bavil až do záveru vo výťahu. Štvrtý Opatrovateľka vs PSychopat, zábavný fight a prekvapivý koniec. Hlavný príbeh to nakoniec pekne všetko uzavrie. Rozhodne som sa aj napriek dlhej stopáži bavil, pozeralo sa nato dobre a za mňa jedna z naozaj podarených antológii. Tie 4* dám, samozrejme ak sa chcete báť tak chodte o film ďalej. ()

TheSpearCZ

Hororových antologií jsem moc neviděl, natož nějaké fantasy. Jediné co se tomu blíží je pro mě ne moc oblíbený V/H/S, ale jednoznačně se tu jedná o největší hororové překvapení tohoto roku. "Omáčka okolo" vypráví o vedoucím pohřebního ústavu, který hledá asistentku, a ta se mu opravdu přihlásí, ale ne vše je tak, jak to vypadá... to ale předbíhám, protože si mezi sebou vyměňují hororové příběhy, které tvoří většinu filmu a ty byly teda dost dobré. První příběh byl nejkratší a za mě i nejhorší. Příšera sice zajímavá, ale chtěla to určitě přidat stopáž, možná vybrat úplně něco jiného jako úvodní story. 1) 2/5 Ovšem druhý příběh je teda úplně jiná liga, příběh pojednávající o egoistickém klukovi, který chce dostat holku do postele, což se mu i povede, ale má to v sobě jeden z největších a nejzvrhlejších zvratů posledních let + do toho hraje absolutně dokonalý soundtrack a najde se tu i trocha toho gore. Dokonalost. 2) 5/5. Třetí příběh povídá o muži, který se stará o svoji velice nemocnou ženu, u které si myslíte, že to má za pár, ale realita je ve skutečnosti úplně jinde. Muž se jí chce zbavit, ale některé prostě zabít nejde. Opět tu potěší trocha toho gore a černého humoru, ale konec mi přišel moc přetažený za vlasy a zrovna tady si myslím, že se mělo zůstat trochu víc "v realitě" a prospělo by to více. 3) 3/5 Čtvrtá story je o zabijákovi malých dětí, který uteče z ústavu a najde si další oběť v domě, kde je zrovna chůva s dítětem. Pro mě upřímně velice předvídatelný zvrat, který ale potěší tím, jak zde figurují efekty a celkově jak je to natočeno (a to nejen v této povídce, ale v celém filmu). 4) 4/5 ... poté se ještě dokončí celkový příběh (omáčka), která opět nabídne pro mě předvídatelný, ale stejně povedený zvrat, kterým celý film končí. Omáčka 4/5 Upřímně jsem od toho čekal béčkový průser, ale nakonec to bylo natočeno lépe než velká většina dnešních hororů. Atmosféra je ve všech příbězích skličující, efekty jsou tu kvalitní, soundtrack povedený a na těch pár herců co zde hraje si nemůžu otevřít ani půl slova. Překvapení v pozitivním slova smyslu. Čisté 4* ()

majec4

Druha poviedka nemala chybu, ostatne ma az tak nevzali. Cakal som asi nieco ine. Neni to uplna hlupost, ale mna to tak nechytilo. ()

DavidHolub

Bohužel, celkově docela zklamání. 1. Příběh: 5/10 2. Příběh: 4/10 3. Příběh: 5/10 4. Příběh: 9/10 Až čtvrtý díl ukázal jak by to mohlo fungovat, aby to byl perfektní hororový zážitek. No a každopádně samotný konec filmu je podle mě také dost povedený tak na: 8/10. Celkově tedy 62% ()

noelcoward73

Antologie příliš nevyhledávám, viděl jsem jich jen několik. Tahle je pro mě bohužel 2. nejslabší hned po Monsterland (ale z toho jsem viděl jen první 3 díly, ale i tak mě to již stačilo). U tohoto díla se mi líbí zvolené prostředí pohřebního ústavu. Je to ideální místo pro vyprávění strašidelných příběhů. A potěšilo mě hodně gore skoro u všech povídek. První o zlodějce byla až moc krátká a více by mě zajímalo pokračování za zrcadlem. Při druhé povídce o těhotném chlápkovi jsem si říkal, že to snad scénárista snad ani nemůže myslet vážně - proto to pro mě bylo nejslabší ze všech. Třetí povídka o katatonické ženě byla poměrně dobrá, ale zbytečně dlouhá. Poslední povídka o sériovém vrahovi možná není špatná, ale tu nemůžu považovat za horor (za to pokládám jen přítomnost něčeho nadpřirozeného), proto mě nemůže uspokojit. Ale pořád se dalo uvažovat alespoň o průměru. Bohužel neuspokojivý a horkou jehlou šitý závěr to sráží do podprůměru. Ocenil jsem ale pro mě neznámé herce. ()

Petrus1

Tak tohle nebylo vůbec špatné. Čtyři příběhy, které nám vypravěč/i předkládají, aby to potom celé vyústilo v příběh finální. Řekla bych, že i napětí a hororové prvky s postupem příběhů gradují. Každý v sobě ukrývá určité poselství, ponaučení… z prvního příběhu bychom to mohli shrnout asi do – nestrkej nos do cizí díry nebo tě něco vtáhne dovnitř. Z druhého – nestrkej ptáka do cizí díry nebo něco bude muset ven. A až zjistíte kudy to ven půjde, začnete věřit v používání kondomů. V trojce už se dírám vyhneme, ale určitě by si chlapi měli dát pozor na nevhodné dárky umístěné pro svou milou na nevhodné místo, protože i takovej polární zajíc vás může nakonec přivést do blázince. Aneb ve zdraví i nemoci, dokud nás smrt nerozdělí. Místy trošku hluchá povídka, ale výtahová scéna je už parádní hororová podívaná. Čtvrté vyprávění už je žánrovka jak z učebnice pro hororové režiséry, sedla mi nejvíc a klidně bych si ji dala znovu, z jiného úhlu pohledu. A co si odsud vezmu osobně já? Že si vůbec nejsem jistá, že chci, aby mé děti nadále navštěvovala Zoubková víla! Bojím se, že by jen nevyměnila zoubky za peníze, ale že by mi mohla nechat navíc nějaké nehezké překvapení v troubě. Celkový závěr už není tak překvapující. Řekněme, že každé město má své příběhy o mrtvých a každý pohřební ústav musí mít svého trochu děsivě vyhlížejícího správce, který si svou pozici náležitě zasloužil. ()

warrenur

Uchadzajuce poviedky a precackane priestory pohrebneho ustavu. Povedzme si, dekorovali na moj vkus az prilis. Kazdopadne Clancy Brown je pan herec. Na chvilu mi pripomenul zomreleho Angusa Scrimma z Phantasm, ktory tam bol tiez "hrobnik". :) Blbostka silne odlahcena. Horroru tu moc nebolo, hoci gore hej, ale to na mna posobilo komicky. A tych par bleskov a hromov s pracou svetla tiez za moc nestalo. Trosku vibe 80tych. Slabsi priemer, ktory dviha len vyborny Brown a praca maskera/-rky. Moze vam vsak sadnut. 45% ()

helloween93

I třetí film, který jsem si vybral pro letošní Halloween byla trefa do černého, protože The Mortuary Collection je překvapivě povedená hororová antologie. Divákovy jsou servírovány čtyři povídky, z nichž je ta první nejslabší. Druhá a třetí jsou ok a čtvrtá se vyloženě povedla. Atmosféra pohřebního ústavu je správně disturbing, Clancy Brown je opravdu creepy a propojující zápletka všech čtyř povídek je překvapivá a má nápad. 4* ()

Rockerman

Na horor málo strašidelné, na parodii málo vtipné. Poslední historka sice hodně vylepšuje pošramocený dojem, ale víc než na tři hvězdy to nestačí. ()

kkarx

Stejný formát jako Creepshow, Alfred Hitchcock uvádí, Věřte nevěře, apod. (které bych si snad pustil raději). Několik trapných s nadhledem udělaných povídek ve stylovém provedení, kde jde jen a jen o pointu a není čas na nic jiného. Tohle patří do televize. 5/10 ()

animario

Příběhy příjemně evokující Povídky ze záhrobí, v tomhle případě z márnice. Stará dobrá, lehce horrorová škola. Od vizuálu, stylu vyprávění až po herecký výkony. Me gusta. ()

Vabr

Další nový povídkový film a já se těšil, protože to vypadalo dobře a k tomu jsem si ho vybral schválně na letošní Halloween, protože jsem si řekl, že to začnu nějak oslavovat od tohoto roku. Hodnocení a nápad vypadal zajímavě. Bohužel to bylo strašné. 1. povídka - Krátká, jednoduchá, moc se mi nelíbila, jednoduchá sra*ka. 2. povídka - Nápad otřesný, provedení fajn, jeho vtíravej kámoš byl neuvěřitelně otravnej, to jeho těhotenské břicho byla strašná hovadina, konec taky strašná hovadina, nejhorší povídka ze všech. 3. povídka - Příšerně nudná a jednoduchá. Čekal jsem, když dostal vyděšený telefonát od doktora, že se možná začne něco dít nebo, že bude zajímavá cesta a místo, kde vyhodí tělo. Bohužel se povídka vůbec nikam nepohnula, a to doslova. Konec, že se zblázní je trapnej a ať s tím už nikdy na mě prosím nechodí. Možná to měli udělat raději celý psychologický. 4. povídka - Vůbec vás překvapí, že tu je a je i mnohem zajímavější, protože ji vypráví někdo jiný (taktéž zajímavější). Nápad je docela dobrej, ale nedává mi smysl, proč se o toho blázna tak starala. Fightění bylo vcelku dobrý, ale byla až moc silná, ale nakonec to kvůli špatnému plot twistu dává smysl. Škoda, že tam ten plot twist byl, protože by to jinak byla normální, v pohodě povídka bez jakéhokoliv sra*koidního nádechu. Omáčka okolo - Měla ze začátku potenciál a nápad, ale za chvíli to přejde a je bez nápadu a docela nudná, ale přesto je to 2. nejlepší věc po 4. povídce. Ten majitel pohřebního ústavu vypadá strašně, takže jsem si pro jistotu hledal, jak ten herec vypadá ve skutečnosti. Ta holka má příšernej vkus na povídky, protože snad u každé řekla, jak byla bombastická. Venek mimo pohřební ústav na mě působil lehce přeefektovaně. Zápletka, proč tam je, je docela blbost, ale nečekaný zvrat, který provede je docela dobrý. Bohužel se ukáže, že jí štěstí nepřeje, a tak následuje strašně naefektované a zároveň strašně přeefektované finále, které posouvá level sra*koidnosti povídkového filmu. Konec s výměnou těl je neuvěřitelná blbost a finální scéna jakbysmet. Ke konci se to začalo totálně hroutit na kvalitu, jaký má každý hrozně odvedený povídkový film. Takže žádný počin a sláva, lidi! 50., 60., 70., 80. léta nebyla vůbec využitá, protože povídky byly natolik ubohé, že nám neukázaly ani outdoor. Ve výsledku mohlo být úplně fuk, jestli se to odehrává v pravěku nebo při apokalypse. VYHODNOCENÍ: DO RAKVE BYCH SPÍŠ DAL TOHTO HROBNÍKA PODLE TOHO, JAK VYPADÁ ()

helraiser

Dalo by se říci další průměrný povídkový horor v řadě, ale není to tak úplně pravda. Povídky jsou propojeny ne příběhem, ale starým majitelem pohřebního ústavu, který je vypráví zajemkyni o práci v pohřební ústavu. Prostředí pohřebního ústavu je v podstatě genialní, morbidní atmosféra je téměř dokonalá. Jednotlivé povídky jsou různých kvalit, ale žádná není vůbec špatná. Nejlepší je pro mě asi druhá, kde na konci dojde k dokonalému závěru s nečekaně vtipněkrvavým porodem a závěrečná povídka o psychopatovi který utekl z blázince. Závěr už je jen taková třešnička na dortu a opravdu se povedl. Takže opravdu morbidně vtipná podívaná, která spíše potěší, ale rozhodně nenudí. Spokojenost a prosím další takové. ()