Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

sochoking

Tak ja som si omylom myslel, že som stiahol film, ktorý som videl kedysi strašne dávno o chlapíkoch, ktorí sa potopili až niekde na dno, kde boli ufonci čo tak naružovo svietili a ono nič ani po dvoch hodinách ( mal som version lounge trvajúcu 2 hodiny a 40 minút ! ). No nič, podľa mňa bol Zˇák obyčajný egoista, ktorý myslel iba na seba a neopustil by ju snádˇ len keby mu porodila delfína. P. S. Ak by náhodou niekto vedel aký film som mal na mysli, napíšte mi, prosím vás, jeho názov či link, do pošty. Vopred dˇakujem. ()

Aluska88

Myslím, že to nejmagičtější na tomto snímku je především jeho název a vaše případná očekávání čehosi magického, o němž si myslíte, že na Vás čeká. Myslela jsem, že Magická hlubina bude skutečně "magická" a že na mě v jejích hloubkách bude čekat něco kouzelného a nádherného. Záběry a kamera minimálně. Podvodní záběry mi však po většinu času přišly obyčejné. Hezké, ale nic magického. Stejně jako samotný příběh, který mi kromě charakterů, kamery, prosluněných obzorů a krásných delfínů, nenabídl nic výjimečného či magického. Je jako oddechový, nenáročný pobyt u moře. Soupeření mezi Enzem a Jacquesem mi ani nepřišlo nijak napínavé. Jean Reno opět válí a zde mě přesvědčil, že dokáže být nejen charakterní Francouz, ale rovněž charakterní Ital:) Rosannu Arquette si nejvíce pamatuji jako Cherrie z The "L" Word, kde si to rozdávala ve vášnivých lesbických scénách:) V závěru filmu jsem měla pocit, že by se snad mohlo "tam dole" odehrát něco jako v Cameronově Propasti:) Jakoby k tomu celkové ztvárnění svádělo. No nic:) ()

RHK

Příběh ambiciozního hlubinného potapěče Enza a jeho až příliš pohodového kamaráda Jacquea, který má rád hlubiny, trochu i krásnou Američanku a především delfíny. Besson v lehce mimoňském Jacquesovi našel typ podivína vynikajícího v určitém oboru, podobnou postavu později mistrovsky rozvinul ve svém Leonovi. Téma přátelství potapěčů, kouzelných hlubin a ztráty nevinnosti mladšího z nich bylo zajímavé. Magická hlubina však - a v předlouhém režisérském střihu především - má nevládnuté tempo a místy nudí, což je podstatná vada na kráse. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=NAZaRub0P_U ()

Kaka

Chybí správné vizuální pojetí. Občas to vypadá jako laciná televizní produkce, než jako dílo slavného Luca Bessona. Pár hezkých "hlubinných" záběrů, několik scén s delfíny a to je asi tak všechno co stojí za řeč. Jen Eric Serra nezklamal. Opět složil perfektní hudbu, která se může směle rovnat jeho největším počinům (NIKITA, LEON). ()

Kryšpín

Původně jsem neměl v plánu na to koukat, ale nudil jsem se, tak jsem zapnul včas televizi. Vůbec jsem netušil, že tam hraje Jean Reno a nebýt jeho tak nevím. Totálně mě ten film zachvátil. O vizuální stránce ani nemluvě. Takhle má vypadat správný film. Vynikající hlášky s vynikajícími scénami. Hlavně ty potápěčské boje, které vás donutí zadržet dech na tak dlouho, dokud to neskončí. A ten nečekaný závěr je opravdu fascinující. ()

• Přestože je film fikcí, byl inspirován životy potapěčů Jacquese Mayola a Enza Maiorcy. (D3VIL)
  • Enzo Molinari (Jean Reno) nosí hodinky značky Citizen Aqualand Promaster. (dyfur)
  • Originální hudbu k filmu složil Bessonův dvorní skladatel Eric Serra. Pro americkou verzi byl však hudební doprovod vypracován znovu, a to Billem Contim. (ČSFD)

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“