Queer

Série(20) / Epizody(200)

Pořad Queer je primárně zaměřen na mapování a diskusi o queer kultuře. Queer kulturou chápejme svět především sexuálních menšin, svět alternativ ke stereotypnímu, tradičnímu pojetí vztahů mezi lidmi – a nemusí jít přitom pouze o gaye a lesby, ale nejrůznější další minoritní identity, o jejichž existenci má naše středoevropská společnost zatím spíše mlhavé a stále značně zkreslené představy. (Česká televize)

Recenze uživatele Marze k tomuto seriálu (112)

Jaroslav v Pravdě (2017) (S09E06)

Zpověď sympatického kněze římskokatolické církve. Líbilo se mi jak říkal, že je důležité jak by se dnes na LGBT komunitu dnes díval Ježíš. Moc nechápu jeho opuštění manželky a čtyř dětí, nebylo tedy řečeno jak staré děti byli. Manželství zřejmě zemřelo duševně i fyzicky. ()

Queer Spirit Festival (2017) (S10E02)

Na festivaly jezdím často, takže zkušené oko odhalilo dosti zvláštní lidi. S někým se oblizovat cítil bych se jako když se oblizuje mrož s kapající slinou se samicí. ()

Stockholmské důtky slasti (2017) (S10E05)

Jak je vidět, někteří se vzruší jen když mají něco koženého na sobě. Mladá Švédka říká: "Sex už není jen o tom mít ptáka ve vagíně. Jde o to být sexuální, poznávat nové lidi. Rozšíří to hranice sexu. " ()

Děti Olivové hory (2017) (S10E07)

Vydařeně zobrazená situace v Jeruzalémě včetně dramatických situaci. ()

MeToo (2017) (S10E08)

Mileniálové mají rádi diverzitu a nedívají se na seriály, kde jsou herci obviněné ženami.. Časopis Time vyhlásil nejbojovnější ženy hnutí Najdi si své prase ženami roku... ()

Tátomámové a mámotáty (2018) (S11E01)

Nesouhlasím s tvrzení ženy v závěru , že rodina jsou i bezdětné páry. Ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/218562210900001/ ()

Aurélie se vrátila (2018) (S11E02)

Osobní odvážné zpovědi. https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/218562210900002/ ()

Sláva, jsou bály (2018) (S11E03)

Ples s přátelskou atmosférou , zřejmě někde na lodi. ()

Hranice jazyka (2018) (S11E04)

Dozvíte se, že spisovný jazyk byl vytvořen uměle před sto lety, všichni o něm víme, ale je tak nepraktický, že ho nikdo nepoužívá. ()

Poezie nemá tělo (2018) (S11E05)

Slun poetry. "Poezie něco co napůl je a napůl není", "něco v lidech doznívá". Jak je vidět v hodnocení, všechno se dá skutečně překročit. ()

BDSM pro mírně pokročilé (2018) (S11E06)

Je nutno ocenit zasvěcený, otevřený přehledový výklad bez tabu. Připomíná mi to slavnou sociologickou knihu Sociální konstrukce reality popisující to, že naše viditelná realita je sociálně konstruovaná, ale existují i jiné reality, které jsou společensky skrývané.  Sexuální život, sny apod. "Ono se ví, že to ty mladé lidi zajímá, ale moc o tom jako mluvit nebudem" říká průvodce . V tom je sexuální výchova pozadu. ". Pobavilo mě u slečny "Někdo si pro uvolnění zajde do mučírny, tam se může vydovádět a odpočine si stejně". Závěrečné slovo "pokud se do aktivit pustíte, věříme, že to může obohatit váš partnerský život mi připomíná hlavní myšlenku výborné australské komedii o sexuálních úchylkách před pár lety, kde vždy jeden z páru skrývá sexuální úchylku a přináší to humorné situace. Muže zde vzrušuje, když partnerka spí a před sexem jí dává prášky na spaní. Ženu vzrušuje, když ji někdo znásilní a přemluví partnera, ať si na ní převlečený někde počká, načež ho pak nepozná a způsobí mu zranění. V sociální práci je deviace braná jako odchylka od normálu, a co je normální můžeme brát několika způsoby. Statistickou odchylkou, souhlasem většiny co je už odchýlené a co ne (což se mění podle kultur a století) apod. ()

Trans-formy (2018) (S11E07)

Je zde pár zajímavých postřehu jako "Ptát se rovnou na vztahy je hrubé, ze zvědavosti chtít vědět víc informací" , nebo "často když se holky dozvědí, že jsem gay, chtějí se mnou jít nakupovat, což je stereotyp". Díl je na https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/218562210900007/ ()

Fredy. Hagibor. Hrdina. (2018) (S11E08)

O přežívacích strategiích. "I vůči těm dozorcům vždycky bylo dobře vypadat zdravý, silný, čistý, než prostě nemocný a špinavý a na dně". ()

Město mužů (2018) (S11E11)

Myslím si že tyto feministky brzo poznají realitu dělat si legraci z islámu, který je zkrotí, pokud se do té doby sami sterilitou bezdětnou nevyhladí. https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/218562210900011/ ()

Chvála obyčejné normality (2018) (S11E12)

Sluníčkářské hodnoty jsou to pěkné, ale celkem evolučně na nic, když se tyhle lidi nedokáží prostě reprodukovat. ()

Zanechat cucflek (2018) (S12E02)

Ukázky stand upu mě dost zklamaly. ()

AsexuaLOVE (2018) (S12E03)

Pro mě neznámá oblast o které se moc nemluví a dozvěděl jsem se nové informace. ()

Na holku dobrý! (2018) (S12E05)

Diskuse o rozdílech mezi muži a ženy ve stand-upu. Pobavilo mě "dřív ženy vařili a muži chodili do práce. Dnes ženy vařit neumí a muži nechodí do práce", nebo "cena blow jobu klesla. Dřív jsi za to měla boty a dnes nic a ani ti nekoupí drink", "jsem pro rovnost pohlaví. Aby ho měli muži stejně dlouhého". ()

Paměti mého babičky (2018) (S12E06)

Dokument o zachránění jednoho dávno zemřelého chlápka před druhou, sociální smrtí. https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/218562210900018/ ()

Kontextěla (2018) (S12E07)

Vzhled do komunity mladých umělců. Ta nahá  umělkyně je sympatická a měla by i pěkně eroticky tvarovanou postavu, kdyby zvýšila výdej energie a snížila příjem (pokud nemá poruchu štítné žlázy). ()