Indočína

všechny plakáty
Experimentální / Krátkometrážní
Slovensko, 2014, 4 min

Experimentálny snímok koprodukčnej dvojice tvorcov, ktorý zobrazuje snahu zachytiť pulzujúcu prítomnosť okamihu tejto doby. Konzum a matéria pokrývajúce dynamický život človeka. Forma vysporiadania sa prostredníctvom zrkadla skutočnosti. Tá je však u každého jedinca špecifická. Čo vidíš TY?! Pozrite sa na kombináciu dvoch pohľadov, ktoré hľadia po svojom. (oficiální text distributora)

Radko odpad!

Štúdio N&N (Neplecha & Nezbeda) ponúka ďalšiu pecku Romana Martinského a Jána Hábera pod názvom Indočína. Kdeže Régis Wargnier a Jeho Indočína. To bola omáčka pre vytrasených čajomilov. Toto je tá pravá Indočína mysle. A keby boli námietky, že prečo tu odporúčam v komentári takýto film, odpoviem hrdo a nezlomne citátom z neho: "Opíjať sa momentmi života v snahe o plnosť intenzity chvíľ, ktoré sme si vybrali.". ()

honajz2

Roman Martinský je slovenský Neil Breen nebo prostě tím, co je pro Česko Pavel Dorotka. Člověk, co prostě filmařinu vůbec neovládá a jeho snímky jsou špatné po všech stránkách. ze všech těch tří mi ho je líto asi nejvíc, protože on se snaží něco říct (a taky z nich má největší soudnost, Breen a Dorotka jsou totální egoisté), ale říká to tak strašně směšným a trapným způsobem, že člověk jenom čumí. I tady si recituje svoji nebáseň (což je báseň, která se nerýmuje - opravdu úžasná forma umění!), se svým kamenným výrazem a robotickým přednesem, ze kterého jdu vždycky do kolen a tady už to došlo tak daleko, že jsem chytl záchvat smíchu. Nejprve sledujeme "uchvacující" zrychlené zdvojené záběry lidí pohybujících se ve městě, to vše podkreslené hudbou jak z nějaké levné diskotéky. No a pak se tam objeví robot Martinský (Dokonce dvakrát! A kouká na sebe, jak Neil Breen na svého bratra Neila Breena s falešnými vousy ve filmu Twisted Pair (kdo viděl alespoň trailer, chápe)), začne "recitovat" a je z toho celého komedie, nebo spíš parodie na experimentální filmy. A když už jsem si myslel, že mě nic nepřekvapí, Martinský se ve strhujícím finále svého (nejspíš) opus magnum pokusil o emoce a ješt k tomu všemu přidal akční nápis SAVE YOUR SOUL, ze kterého jsem šel do kolen už podruhé. No nářez, asi si budu muset projet celou jeho filmografii, protože se u toho bavím víc, jak u většiny komedií. Objektivně je to samozřejmě odpad!, ale za to, že jsem se skvěle bavil, ty 2* z recese dám. A možná bych dal i 3*, tyhle dobré špatné filmy se nedají hodnotit podle normální stupnice. ()