Ceaușescu před soudem

(TV film)
  • Francie Le Procès des Ceausescu : Une révolution volée (více)
Francie, 2019, 52 min

Nicolae Ceauşescu (a.z.)

Třicet let po pádu Ceaușesca si přiblížíme nejdramatičtější události doprovázející pád socialistických diktátorů. Zaměříme se na politický převrat maskovaný za občanskou revoluci. (Viasat)

Marze

Vyborny strucny prehledovy dokument co se delo behem rumunske nesametove revoluce. Minule leto jsem v Targovisti v muzeu na miste popravy diktatora s manzelkou byl. V mistnostech ukazovanych v dokumentu jsme byli, ale bez vykladu. ()

Arsenal83

Dobrý dokument, ale bez potrebnej hĺbky, tých informácií tu malo byť viac. Ten Ceaușescov koniec bol ďaleko širší, tu nám vlastne to podstatné gro dali v posledných 7 minútach. Ceaușescu bol diktátor, ale ten koniec bol presne ako on, teda totalitný. Už je na posúdenie, či takto bolo správne postupovať. https://dokumenty.tv/ceausescov-proces-ukradnuta-revoluci-ceausescu-pred-soudem-dokument/ ()

zette

Dodnes si pamatuji, jak jsem jako desetilety ve zpravach videl vrazdu Ceausesca s manzelkou. Pisu vrazdu, protoze si to zadne jine pojmenovani nezaslouzi. Ceausecsu byl jednou z nejzajimavejsich postav mezi vychodnimi politiky a vzdy se rad podivam na dokumenty o nem. Tento je standartne zpracovany pro televizniho divaka a i kdyz asi nic noveho neprinasi, tak ta atmosfera a dobove zabery tam jsou a to je hlavni. ()