Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

BadoXXII

Nicku, zkoušel jsem všechno - ambasádu, německou vládu, konzulát. Mluvil jsem i s americkým velvyslancem. Je to na nic. Prostě svou ženu nepřivedu k orgasmu. Jedna z najlepších paródií vôbec! Trio Z-A-Z bolo proste geniálne. Kam sa hrabú dnešné otrasne nechutné a humorom trápne paródie? Tak neuveriteľný nadhľad, neskutočný počet všemožných srandičiek a detailov. Hudobné čísla premakané. Jedna scéna lepšia ako druhá. Je to proste na neuverenie, koľko kvalitných nápadov sa vošlo do jedného filmu. Radosť pozerať. Mojím vrcholom paródie je trilógia Naked Gun, ale toto od toho veru nemá ďaleko. Naší chirurgové dělali co mohli, ale trvalo jim dvě hodiny, než z jeho tváře zmizel úsměv. A táto hláška z filmu asi najlepšie vystihuje moje pocity po dopozeraní. 85% ()

dopitak

Typické. Hodně kolegů tu vzpomíná a srovnává s Bláznivou střelou (event. více díly) či/a Žhavými výstřely (event. více díly). Na jedno se však bohužel zapomíná, Top Secret! tu bylo dřív a proto vzpomínané mladší filmy můžeme s trochou přísnosti považovat za přinejmenším ovlivněné.____ U Top Secret! jsem se výborně bavil, což u parodie znamená vždy trefu do černého. ()

vyfuk

Přísně tajné jsem si představoval lehce jinak. Asi hlavně něco na styl komedie, která se bude odehrávat někde v Americe na přelomu padesátých a šedesátých let, kdy Elvis zavítal do oblasti 51. Opak mne překvapil. Zcela upřímně řečeno, nevím co kdo vidí na Připoutejte se, prosím!, jelikož tato volovina se mi líbila o nehorázně moc víc. Ani nevím jak to pojmout, ale píšu to, co si myslím. Dle mého další skvělý projekt klasické kominické trojice, který předčí i svého výdělečnějšího a pro někoho vtipnějšího bratříčka. ()

InJo

Další z geniálních parodií od tria ZAZ, na rozdíl od Bláznivých střel či Žhavých výstřelů bohužel velmi přehlížená (pro mě zcela nepochopitelně). Gagy všeho typu (verbální, fyzické, v prvním i druhém plánu, od takřka dětinských až po tuze sofistikované) od začátku do konce, v každé scéně, v každé minutě. Už jen vynikající reverzní pasáž v knihovně dokonale ilustruje, že tvůrci se pouze "lacině" nevysmívají hloupým klišé či ikonickým momentům (jako to dělá spousta autorů parodií, kteří přišli po nich), ale že dobře rozuměli i samotnému filmovému médiu a jeho možnostem. 85 % ()

Jordan

V poslednom čase mám veľké šťastie na neznáme a vynikajúce paródie, na ktoré natrafím čisto náhodou. Pomaly si začínam tento podradný žáner obľubovať ako zdroj skvelej zábavy a zisťovať, že aj v rámci neho sa dá nájsť pár originálnych a NAOZAJ vtipných kusov - len treba zapátrať (ale rozhodne sa to vypláca, slzy smiechu sú toho dôkazom) ()

• V novinách, které prohlašují, že Nick Rivers (Val Kilmer) pojede hrát na festival do východního Německa, můžete o dva řádky výše číst „Vědci prodloužili orgasmus“ a "Meteorit dopadl blízko dítěte". (HellFire)
  • Ve scéně, kdy kněz kráčí směrem k elektrickému křeslu, říká různé věty vypůjčené z náboženské, lékařské a právnické profese. V jednom bodě také zkomoleně říká: "Ooreyay oingay ootay etgay iedfray in the airchay," což se dá přeložit jako, "Teď budeš usmažen na elektrické židli". (Bakllazaan)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí