Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

maverick10

Jak to, že jsem o tomto filmu nevedel driv?? Je to naprosto uzasna parodie, o kterou dnes jiz nezavadite, spolecne se Zhavymi vystrely a Pripoutejte se prosim patri k absolutni spicce blaznivych parodii. Chytre a originalni napady tria ZZA jsou genialni a pouze pokud mysli spolu, dokazou vyprodukovat, jak my Cesi rikame, Majstrštych. ()

Fiftis

Musím uznať, že voľba hlavného predstaviteľa bola správna a asi to ovplyvňuje aj môj úsudok, pretože už len vidieť Vala Kilmera v takej roli stojí za to, ale napriek tomu že mi doba, ktorú má film priblížiť pripadá vážna, nasmiali som sa dosť a smejem sa zakaždým, keď si film pustím. Je to proste normálna paródia so všetkým čo má mať. Podľa môjho názoru sa jedná o výborne sparodovanú satiru a nadľahčený pohľad na studenú vojnu. Prítomnosť absurdného humoru je u podobne razených filmov podmienkou a musím povedať, že tu tých dobre mierených vtipov je dostatok, čo má za následok, že sa divák každú chvíľku niečomu chechtá a nemá šancu sa ani chvíľku nudiť. Tomu všetkému navyše do kariet hrá aj fakt, že film ponúkne pomerne vydarený a ucelený príbeh. V neposlednom rade ma potešilo aj to, že je film nasiaknutý vynikajúcou hudbou - teda rock 'n' rollom. ()

BuryGol

Britská komedie, kerou natočili Amíci. Že to musí bejt hrůza? Tak to vůbec ne, naopak! Pánové Abrahams a Zuckerovi mi dlužej nový a čistý trenky! Desítky fikanejch vtipů, díky kterejm jsem padal z křesla, parodie, úchylárny, a magořiny ve stylu Bláznivý střely. Už dlouho jsem se takhle nebavil a to mi ani nevadilo, že si dělaj prču z Východního Německa a němčiny obecně. Kráva v holinách, vepřový koule, tunel pomocí lžičky na kafe a sám už nevim co. Prostě plnej počet hvězd, tohle snad ani jinak nejde. ()

liquido26

V NDR je u moci politicko-vojenská síla silně připomínající nacisty (a také se tu mluví zásadně anglicky a jidiš) Nick Rivers je rocková hvězda silně připomínající Elvise a všichni členové odbojového hnutí v Německu jsou Francouzi se jmény jako Deja Vu, Croissant, Souffle nebo Avantgarde. Film se sice určitě odehrává v 80. letech (soudě podle zmínek o MASHi nebo prezidentu Carterovi), ale jeho atmosféra, auta a styl oblékání připomíná spíš USA 50. let. Celkově vzato zábava je to moc dobrá. Vtipných narážek na různé filmy je tu fakt plno (Modrá Laguna, Čaroděj ze země Oz, Frankensteinova nevěsta ...) a potěší i malinká rolička Petera Cushinga coby švédského majitele obchodu s knihami. (Celá scéna s ním je puštěna pozpátku :-)) ()

lennyd

Východoněmecká armáda chystá státní převrat - pro odpoutání pozornosti od příprav však pořádá velký hudební festival se hvězdami ze všech "spojeneckých" států. Ameriku zde reprezentuje mladý popový zpěvák Nick Rivers (Val Kilmer), který díky své neposednosti začíná celé spiknutí odhalovat. Za pomoci Hillary Flammondové a francouzkého odboje se vydává zachránit zajatého vědce, který má pro novodobé nacisty vytvořit super zbraň ... Jakmile se někdy dalo dohromady trio ZAZ (Jerry Zucker, Abrahams, David Zucker), úspěch byl zaručen. Sice Přísně tajné je o chlup horší než podobně laděné Připoutejte se prosím nebo pozdější Bláznivé střely, ale to mu vůbec neubírá na zábavnosti. Val Kilmer jako mladý pěvecký idol je prostě k sežrání, a ona osmdesátá léta připomíná dokonale (dokonce jsem chvilkama přemýšlel, jestli náhodou Val Kilmer opravdu nebyl členem nějakého Boy Bandu). ()

• Písně přednášené Nickem Riversem skutečně zpíval jeho představitel Val Kilmer. Na soundtracku jsou uvedeny pod jménem filmové postavy (Nick Rivers). (Bakllazaan)
  • Hillary (Lucy Gutteridge) se dívá z balkónu a vidí na ulici pod sebou běhat křečka a myš. Filmařům posloužil model ulice použitý ve snímku Superman (1978). (Bakllazaan)
  • Při slavnostním přijetí Nicka (Val Kilmer) a dalších hostů u starosty Berlína vlají po obou stranách vlajky západního, nikoli východního Německa. (Robbi)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí