Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

Jara.Cimrman.jr

"Zkusil jsem všechno. Ambasádu, Německou vládu, konzulát i velvyslance při OSN ... a marně. Nemůžu svoji ženu přivést k orgasmu." A zkusil jsi Anal Intrudera? Ten patrně vyřeší všechno i v zemi, kde nádraží přijíždí k vlaku, stromy předbíhají vlak, z cely vedou propojený únikový cesty, tažní poníci zpívají árie, krávy nosí holinky, pěstní bitky probíhají v barech na dně řek a střeleckej hit Skeet Surfin snad ani nevede hitparádu. Tak to je Východní Německo dle mýho gusta. Tolik kravin a narážek se prostě na tak malým časovém prostoru urodí málokdy. ()

jedna_vrana

Martin: „Skúsil som všetko: veľvyslanectvo, nemeckú vládu, konzulát. Hovoril som dokonca s veľvyslancom OSN. Nemá to zmysel, jednoducho nedokážem priviesť svoju ženu k orgazmu.“ Film, aké sme v 80-tych tokoch milovali. Zábava, založená na vtipných hláškach a ešte vtipnejších situáciách, až ich divákovo oko na prvý pokus nedokáže všetky poňať. Mnoho politických narážok. Mladučký Val Kilmer sa svojej úlohy chopil dobre. A možno sa k nemu ešte niekedy, zase o dvadsať rokov vrátim. Ak nezabudnem. Medzitým sa musím zoznámiť s dielami veľkých mysliteľov - Karla Marxa, Lenina, L. Rona Hubbarda, Freddieho Lakera. ()

vyfuk

Přísně tajné jsem si představoval lehce jinak. Asi hlavně něco na styl komedie, která se bude odehrávat někde v Americe na přelomu padesátých a šedesátých let, kdy Elvis zavítal do oblasti 51. Opak mne překvapil. Zcela upřímně řečeno, nevím co kdo vidí na Připoutejte se, prosím!, jelikož tato volovina se mi líbila o nehorázně moc víc. Ani nevím jak to pojmout, ale píšu to, co si myslím. Dle mého další skvělý projekt klasické kominické trojice, který předčí i svého výdělečnějšího a pro někoho vtipnějšího bratříčka. ()

Chrustyn

Ne, tak známé jako jiné ZAZ filmy a překvapivě velice málo zábavné. Po většinu času se jedná o podívanou plnou prostoduchých a dalo by se říci trapných fórků, (tanec, přestřelka) kde se najde jen pramálo vyjímek. Naštěstí jich ale pár je a těch pár fórů je vskutku povedených a Val Kilmer je podobně sympatický jako známý hrdinové legendárních parodií jako Frank Drebin nebo Topper Harvey. ()

• „Němčina“, kterou se Nick (Val Kilmer) učí ve vlaku, není vůbec reálným jazykem. (HellFire)
  • Scéna, kde po lehoučkém ťukanci do zadního nárazníku vybuchne Ford Pinto, je reakcí na skandál, který se kolem tohoto typu rozpoutal v USA. Pinto nechvalně proslulo svou náchylností k roztržení nádrže a požáru právě při nárazu zezadu. Při nehodách tohoto typu v něm několik lidí uhořelo a Ford kvůli tomu čelil žalobě. (Stejšn)
  • Při Nickově (Val Kilmer) cestě do Berlína vidíme na mapě pouze Paříž, Berlín a Pinewood. Právě v britských studiích Pinewood byl snímek realizován. (HellFire)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí