Šachový veľmajster Peter Sanderson (CHRISTOPHER LAMBERT) je jedným z najlepších hráčov na svete. Počas posledného zápasu na turnaji, kde chce obhájiť svoj titul majstra sveta, sa však začnú diať záhadné veci. Niekto totiž jeho hru hrá o krok vopred, nie však na šachovnici s figúrkami. Jeho šialená vražedná hra sa totiž odohráva v realite a figúrkami sú mŕtve mladé ženy. Kapitán Frank Sedman (TOM SKERRITT) a detektív Andy Wagner (DANIEL BALDWIN) začínajú sériové vraždy vyšetrovať a všetky stopy vedú k Sandersonovi. Psychiatrička Kathy Sheppardová (DIANE LANEOVÁ), ktorá Petra dobre pozná, tvrdí, že nie je páchateľom. Telefonicky ho totiž kontaktuje vrah, ktorý ho vyzve na šachový súboj. Každý Petrov chybný ťah však znamená smrť niekoho nevinného. Vraždy pokračujú a policajní vyšetrovatelia sa musia rozhodnúť, či je Sanderson zabijak, alebo je aj on len figúrkou v hre kohosi iného. A Peter Sanderson sa rozhodne konať odhaliť tajomného vraha a očistiť tak svoje meno... (oficiální text distributora)

bila.tecka

Několik výborně vystavených momentů nezachrání tenhle ukřičený krimi thriller, ve kterém Lambert přesvědčuje, proč nedostává více kvalitních rolí, než v dobách Highlandera a Tarzana. Průměrný scénář by možná zvedly herecké výkony, nicméně ani Diane Lane nevybočuje. Hřebíkem do rakve je "srdceryvná" závěrečná scéna, psychologii postav raději nezmiňovat... ()

BigDeal

Po zaujímavom a vydarenom úvode som čakal nejakú šachovú naháňačku s psychopatickým vrahom...ale bohužiaľ sa mi ničoho nedostalo. Film je síce technicky fajn nakrútený, no dopláca na hrozný scenár plný patetických rečí a stupídnych dialógov. Takisto sa stratila logika a herecké výkony rovnako nijak neoslnili (jediný, kto ma nejak nevytáčal bol kapitán). O závere radšej ani hovoriť nebudem. ()

tron

Nečakane kvalitný psychologický triler. Hoci by sa mohlo zdať, že ŤAH JAZDCOM je trilerové béčko z 80. rokov á la MODRÁ OCEĽ, jedná sa o nadpriemerný psychologický kúsok. Šach ešte nikdy nebol taký napínavý! Skvelý Tom Skerritt vo výraznej podpornej úlohe podozrievavého policajta, ťahajúci celý film snáď ešte charizmatickejšie, ako titulný (a v tom čase riadne hviezdny) Christopher Lambert. ()

Ripley

Christopher Lambert ještě v dobách své slávy.Jde o nikterak oslnivý či šokující thriller,který ale nenáročného diváka jistě neurazí.Lambert a Skerritt hrají skvěle.Baldwin je asi nejhloupější polda co jsem kdy ve filmu viděl(s vyjímkou parodíí),ale asi to byl účel a Diane Lane je přitažlivá a filmu hodně pomáhá,stejně tak jako zručná režie Carla Schenkela. ()

Colour

Úvod bol slabý. Potom sa to trošku nakoplo, ale stále nič moc. To, čo malo byť napínavé, bolo nudné a smiešne. A ten koniec... Na čo sa snažili vo filme urobiť napätie, kto je vrah, keď to nevedia? Už od začiatku mi bolo jasné, kto je vrah. Lovestory ako obohraná páska, a podobný štýl konca som už videla v mnohých filmoch. ()

• Film se původně měl natáčet v San Franciscu, ale producentům se zdálo, že tam je natáčení příliš drahé, tak film natočili ve Vancouveru. (Trajektt)