Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Co by dělali tajní agenti, kdyby se z nich stali náboráři? Odpověď nabízí komedie o takzvaném vědeckém získávání pracovních sil, která se odehrává v době, kdy český člověk ještě neznal slovo nezaměstnanost. Jejími hrdiny jsou dva náboráři podniku Pragokov, Láďa Pitras a Oto Vacák. Pečlivě si zjišťují vše o soukromém životě osob, které si vyhlédli jako potenciální oběti, a těchto informací zneužívají k jejich přetahování do Pragokovu. Jejich vědecká metoda je postavena na využití spolehlivé páky, kterou je manželská žárlivost a hrozby prozrazení intimních tajemství jednoho nebo obou partnerů. Tímto způsobem se jim podaří získat do podniku trpícího neustálým nedostatkem pracovníků nejen svářeče Aloise Niederleho, ale také dva topiče pro nepřetržitý provoz, manžele Nyklíčkovy, kteří spolu z malicherného důvodu nemluví. Komplikace nastanou v okamžiku, kdy se v zájmu vystěhování nepohodlné babičky rozhodne Pitrasova manželka zůstat v domácnosti a potřebuje za sebe najít náhradu. Pitras najde jakousi Myriam Hornovou, tím však roztočí neuvěřitelný kolotoč problémů, v jehož středu se nakonec ocitne on a jeho kolega Vacák, když se stanou obětí vlastních metod. (TV Nova)

(více)

Recenze (145)

HonzaBez 

všechny recenze uživatele

V kontextu aktuálních poměrů u nás na trhu práce (viz třeba trend, kdy lidem už nestačí klasické zaměstnanecké benefity a tak jsou firmy nuceny vymýšlet různé nové a netradiční) se praktiky pánů Soboty a Nárožného coby "lovců mozků" v socialistickém Československu mohou jevit jako dosti úsměvné (a odrážející dobu svého vzniku - kdo dnes asi řeší nedostatek svářečů či jeřábnic...). Ale jako komedie to asi v zásadě funguje. I když ta dějová linka o znuděné paničce v domácnosti (v podání Ivy Janžurové), která roupy neví co chce, mi místy připadala poněkud přitažená za vlasy. Ale jak třeba moc nemusím Luďka Sobotu, tak tady mě docela i bavil. A závěrečná pointa s připomenutím známého českého přísloví "kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá" přidala pěknou vtipnou tečku. ()

Kakho-oto 

všechny recenze uživatele

Jedna z našich nejvíce podceňovaných komedií. Osobně ji řadím do TOP 10 českých komedií a z hlavy dokážu vyjmenovat jen tyto lepší: Limonádový Joe, Adéla ještě nevečeřela, Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Zítra to roztočíme, drahoušku, Vrchní, prchni, Vesničko má středisková, Jáchyme, hoď ho do stroje. Nevalné názory Soboty a především Nárožného na tento film moje hlava jaksi nebere... ()

Reklama

Adramelech 

všechny recenze uživatele

Je pravdou, že za socialismu bylo víc pracovních míst než lidí. Proto podniky nabízely lidem náborové příspěvky plus další výhody včetně bytů. Když se člověk podniku „upsal“, že tam bude pracovat určitý počet let, tak prostě dostal byt – ne do osobního vlastnictví, ale s nájemní smlouvou na dobu neurčitou, takže tam potom klidně mohl žít až do smrti. Nájemné tehdy bylo oproti dnešku směšně nízké. Tento film je míněn jako satirická komedie pojatá s obrovskou nadsázkou. Tehdejším divákům to bylo naprosto jasné, současným mladým divákům to může přijít jako báchorka o něčem, co snad ani nemohlo existovat. Kvůli těsné spjatosti s dobou svého vzniku dnes už toto filmové dílo ztratilo aktuálnost. Co na hodnotě neztratilo, jsou dobré herecké výkony Ivy Janžurové a dalších. ()

Kloboucek75 

všechny recenze uživatele

Petr Schulhoff miluji jeho filmy, mám zvláštní  úchylku ,páč mám rád filmy který jsem viděl ,a čím víc se mi film líbí samozřejmě tím častěji film pouštím . Tento film a další filmy Schulhoffa jsem viděl snad 20x jen tento měsíc 6. Víckrát jsem viděl  film léto s kovbojem , který režíroval Novák. Jen tento měsíc už 8. Líbí se mi socialistické komedie a tento film je v mém řebříčku hodně vysoko. ()

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Podle dějové linky bych řekl, že je to klasický Schulhoff. Děj se točí kolem domácího prostředí v sedmdesátých letech. Všechno je to tak socialistické. Jenže tentokrát ještě mnohem víc než v jeho jiných filmech. A to právě přidaným druhým dějem, který asi měl film obohatit. Ten výmysl s hledáním nových zaměstnavatelům je dost zvláštní a ještě divnější ho uvést v praxi. Tohle že bylo za socialismu? Že ženská dostala byt jen za to, že přijme místo sekretářky? Dneska je boj o zaměstnance, ale tohle za komunismu nebylo. A ještě jak je to podané Sobotou s Nárožným. Fakt dost divný. Schulhoff měl zůstat u toho, co mu jde nejlépe. U filmů, které se týkají jen rodinného prostředí a nejít do takové smyšlené bejkárny. [6558. hodnocení, 126. komentář, 58%] ()

Galerie (3)

Zajímavosti (12)

  • Luděk Sobota (Pitras) bol režisérovou neústupnosťou tak vystresovaný, že sa rozhodol štrajkovať. Jedného večera povedal rodičom, nech ho druhý deň na pľaci ospravedlnia, pretože sa cíti mizerne, ako by na neho išiel infarkt. Režisér bol na nohách už od skorého rána a hneď o piatej prišiel Sobotu zobudiť. Povedal mu, nech si odpočinie a príde pokojne o niečo neskôr, štáb vraj počká. Sobota pritom v skutočnosti závažný zdravotný problém nemal, išlo skôr o hypochondriu, ktorou bol preslávený. To ráno však dostal infarkt režisér Schulhoff. A to nepredstieraný .Sobotu potom dlho trápilo zlé svedomie. "Mám pocit, že som mu ten infarkt privolal," zveril sa v jednom rozhovore. (Raccoon.city)
  • V úvodní scéně se mění směr otáčení cívky promítačky. (Jan.Moravek)

Reklama

Reklama