Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Co by dělali tajní agenti, kdyby se z nich stali náboráři? Odpověď nabízí komedie o takzvaném vědeckém získávání pracovních sil, která se odehrává v době, kdy český člověk ještě neznal slovo nezaměstnanost. Jejími hrdiny jsou dva náboráři podniku Pragokov, Láďa Pitras a Oto Vacák. Pečlivě si zjišťují vše o soukromém životě osob, které si vyhlédli jako potenciální oběti, a těchto informací zneužívají k jejich přetahování do Pragokovu. Jejich vědecká metoda je postavena na využití spolehlivé páky, kterou je manželská žárlivost a hrozby prozrazení intimních tajemství jednoho nebo obou partnerů. Tímto způsobem se jim podaří získat do podniku trpícího neustálým nedostatkem pracovníků nejen svářeče Aloise Niederleho, ale také dva topiče pro nepřetržitý provoz, manžele Nyklíčkovy, kteří spolu z malicherného důvodu nemluví. Komplikace nastanou v okamžiku, kdy se v zájmu vystěhování nepohodlné babičky rozhodne Pitrasova manželka zůstat v domácnosti a potřebuje za sebe najít náhradu. Pitras najde jakousi Myriam Hornovou, tím však roztočí neuvěřitelný kolotoč problémů, v jehož středu se nakonec ocitne on a jeho kolega Vacák, když se stanou obětí vlastních metod. (TV Nova)

(více)

Recenze (145)

sud 

všechny recenze uživatele

Já jsem v té době nežil, ale z vyprávění vím jak to přibližně chodilo. Tak jako v tomto filmu to nebylo. Tahle zábava a vtipy z tohoto filmu rychle stárnou a dnešnímu divákovi nic neřeknou. Petr Nárožný s Luďkem Sobotou jsou ucházející, avšak děj moc ne a konec je úplná blbost. Nejslabší film Petra Schulhoffa. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Dobrá komédia, ktorej jedinou chybou je, že sa jej jednotvárny humor rýchlo okuká. V podstate si robí srandu zo všetkého a všetkých v rámci manželských vzťahov - zo sekyrantských manželiek, otravných svokier, ťuťmáckych manželov, vypočítavých stratégií aj náhodných nedorozumení. Iva Janžurová však žiari ako obvykle! ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Tak půl napůl. Úvodní scéna, parodující špionážní filmy, je dokonalá. Všechny ty scény lanaření, šmírování, přetahování taky. Bohužel to hodně kolísá ve všech těch přehnaných manželských vztazích (vztah postav Nárožného a Myslíkové už není ani parodií, jak je za hranou reality - nakolik si myslím, že takto podpantoflákoví manželé existují), celé to Slovensko je taky spíše jen do počtu, asi aby si herci udělali dovolenou, a konec mne poněkud zklamal, je to v podstatě zahrané do ztracena. Ale jak říkám, některé scény jsou dokonalé. Docela by mne zajímalo, jak by takový film vypadal dnes, kdy profesionální pracovníci sedí doma, zatímco firmy berou jen mladé študáky, co dělají zadarmo či skoro zadarmo. ()

Godhaj 

všechny recenze uživatele

,,No prosím, já proti novátorství nejsem. Ze zásady. Ale abysme nakonec nenarazili.“ Myslel jsem si, že příběh se bude celý točit kolem shánění nových pracovníků, jenže to je jen hloupá zástěrka pro to, aby mohli komáři machrovat, že mají na rozdíl od Západu 100 procentní zaměstnanost, a což nám divákům každých pár minut neopomenou postavy z obrazovky sdělit. Celkový dojem z tohoto filmu mám hodně slabý, je to vlastně takové manželské hašteření, trochu podobné Bartáčkovým a Novákovým, ale tady je to bez vtipu a bez nadsázky. Nárožný se Sobotou jsou nevýrazní, jejich postavy nesympatické a vůbec jejich konání mě bylo volné. A nicneříkající závěr tomu dal korunu, toto je prostě špatný film a špatná komedie. ()

RadimFišer 

všechny recenze uživatele

Tvrdá náborářská práce. Tvrdá náborařina, kde si přebírají lidi rovnou před podniky, aby oni splnili pětiletku a více pomohli lidem a to prosím bez jakýchkoli větších požadavků, jen proto že je to komunismus a celá skupina musí táhnout dopředu. Komunistický manifest a všechno je postavené na hlavu, protože tomu chybí zařazení do skutečné psychologie člověka. Marx byl myslitel, ale nedomyslel to. A to vidíme i v této komedii. Dostanete novou škodu...je neuvěřitelné, jak vás tento film dokáže přenést do těch tajemných let nazpátek, kdy v kancelářích byla taková zvláštní atmosféra. Nevím, připomíná mi to mládí. Já jsem byl příjemně potěšen, i když jsem se na to díval nemocen. Dávám s hrdostí 3. Ale v to nepočítám zábavu, nýbrž, že jsem na to téměř zapomněl. Kromě toho konce. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (12)

  • Natáčení v Popradu ve skutečnosti proběhlo na adrese Průmyslová 1561, Praha-Kyje. (sator)
  • Luděk Sobota (Pitras) bol režisérovou neústupnosťou tak vystresovaný, že sa rozhodol štrajkovať. Jedného večera povedal rodičom, nech ho druhý deň na pľaci ospravedlnia, pretože sa cíti mizerne, ako by na neho išiel infarkt. Režisér bol na nohách už od skorého rána a hneď o piatej prišiel Sobotu zobudiť. Povedal mu, nech si odpočinie a príde pokojne o niečo neskôr, štáb vraj počká. Sobota pritom v skutočnosti závažný zdravotný problém nemal, išlo skôr o hypochondriu, ktorou bol preslávený. To ráno však dostal infarkt režisér Schulhoff. A to nepredstieraný .Sobotu potom dlho trápilo zlé svedomie. "Mám pocit, že som mu ten infarkt privolal," zveril sa v jednom rozhovore. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama