Greg (Owen Wilson) je nedávno rozvedený muž, jehož život se rozpadá, když v tom potká Isabelu (Salma Hayek), která je přesvědčena, že znečištěný a zlý svět kolem nich není skutečný. Věří, že žijí v ošklivém, drsném, ale simulovaném světě počítačovou animací, uvnitř krásného, ​​mírumilovného, „skutečného“ světa blaženosti. (PhoenixTears)

Aljak

Mike Cahill doteraz u mňa zabodoval obomi predchádzajúcimi psyho-scifi-drámami Another Earth a I Origins. A tak som sa celkom tešil, čo si pre nás pripravil tentokrát, obzvlášť keď som zbadal to hviezdne herecké obsadenie. O to väčšie bolo sklamanie. Tento krát sa mi Mike do vkusu netrafil, ale že vôbec! Po pozretí filmu som vyčkal ešte pár dní, aby sa mi to v hlave rozložilo (tak ako jeho predchádzajúce dva skvelé filmy), ale tentokrát ma to proste nechytilo. Celé mi to prišlo skôr ako nejaké feťácke poletovanie v paralelnom svete, kde nebolo nič reálne. Čudné, bizarné, prepálené... Dúfam, že Mike Cahill nepôjde aj nabudúce týmto smerom. 1* ()

Radek99

Nejslabší film mého oblíbeného režiséra Mikea Cahilla...ale tohle prosté konstatování nevystihuje podstatu - tohle je fantasmagorický výstřel slepými náboji...skoro se mi chce napsat, že Mike Cahill zesenilněl, kdybych nevěděl, kolik mu je a že jde teprve o jeho třetí celovečerní snímek... Tohle se mu opravdu nepovedlo ani po stránce režisérské, ani po té scenáristické...a korunu tomu nasadil casting - Salma Hayek vypadla asi z jiného vesmíru nebo reality. Tuhle drogovou halucinaci nezachránilo dokonce ani cameo slavného marxisty a odpůrce kapitalismu Slavoje Žižka s tím jeho příšerným východoevropským přízvukem...tak já se tedy budu řídit jeho extremistickým ideologickým učením a ,,odepírám poslušnost" tomuhle hraní si na ,,Matrix" - Cahillův Bliss je skutečně jen nudný a vnitřně prázdný paskvil! ()

silentname

Na konci som si povedal, že hlavná myšlienka filmu nie je zlá. "Musíme prežiť to zlé, aby sme si dokázali viac vážiť to dobré." To vnímam ako odkaz filmu, ktorý chce povedať, no aj tak nám to musel absolútne na rovinu vyklopiť, lebo inak by to asi diváci z toho vôbec nepochopili. "Bliss" sa ukázal ako neskutočný rozsypaný bordel, ktorý má asi príliš veľa nápadov, ktoré chce do toho všetkého namiešať a výsledne sa v tom buď absolútne stratil, alebo vôbec ani nevedel čo má reálne robiť. Slovami neviem popísať herecký výkon Salmy Hayek, ktorú sledovať v tomto filme je skutočne niečo neuveriteľné. Ale smutné je, že ani Owen Wilson vo filme neponúka nič, čo by nejakým spôsobom z neho robilo zaujímavú postavu. Jediná, ktorá do toho niečo podľa mňa prináša je Nesta Cooper. Veľkým problémom filmu je, že v mnohých momentoch len prináša obrovskú dávku otázok, na ktoré nám nevie dať jasnú odpoveď. Pred koncom nastane obrovská komplikácia, kde začnú svety nejako kolabovať a nebol som absolútne schopný sledovať čo sa vlastne odohráva a čo s čím súvisí a prečo sa to deje a podobne. Nepochopil som z toho absolútne nič a logicky som si to ani nevedel nijako odôvodniť. Pretože film dokopy prináša len jednu indíciu, z ktorej ale máme pochopiť súvislosti. Lenže tie reálne nedávajú poriadne zmysel a z filmu je len ohromný chaos. Možno by som ešte mohol pochváliť niektoré efekty v budúcnosti a sem-tam scénka funguje, no toto nie je film, ktorý som od tohto projektu očakával. Myslím si, že výsledok je vysoko neuspokojivý a scenár má obrovské množstvo dier a necháva obrovskú dávku otázok. Toto proste nevyšlo. Hodnotenie: D ()

Spiker01

To je tak, když se po delší době na něco těšíte už dle obsazení dvou oblíbenců, poté zhlédnete trailer, protože netušíte proč se ve spojitosti s filmem zmiňuje Matrix...a pak tu visí 39% a vy si řeknete, že ty VoD služby prostě ty filmy neumí a tentokrát pohořel Amazon. Ne, že by Bliss byl nakonec tak hloupý, jak jsem si myslel na začátku, nicméně celé mi to přišlo takové plytké a s neuspokojivou pointou. Ale Salma je pořád kus. Smířlivých 60%. ()

Arsenal83

Ako vylúhovaný matrix v kombinácií s halucinogénmi to nebol zlý film. Teda aspoň jeho prvá polovica, celkom dobre rozohraná scéna, bezdomovecké prechádzky som ešte pretrpel. Akonáhle však Salmu prezliekli do slušného postroja, už sa dá pozerať len na ňu, pretože nič okolo viac neuchváti, okrem toho, že Wilson má menšinovú dcéru. ()

• Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii, dále v Chorvatsku ve Splitu a na ostrově Lopud. (rafix)
  • Názov filmu sa objaví až v 97. minúte. (F2003F)