Celé USA je napadeno zabijáckými rajčaty a vláda se vše snaží udržet pod pokličkou. Najde lidstvo způsob, jak se této invazi ubránit, nebo bude rozdrceno zuřivou zeleninou? (Vitason)

Martin741

je to nizkorozpoctak a dva spunty uz len za odvahu rezisera postavit sa za kameru a za odvahu hercov hrat pred kamerou : 30 % ()

Jimmi

Rozhodol som sa udelit 2 hviezdy:1 za odvahu taketo nieco natocit a tu druhu za tych par forov co tam boli. Ale celkovo je to neskutocne blby film. ()

destroy83

První zásek z rajčatové série Johna De Bella. To, že půjde o šílené parodické pojetí rajčatové invaze ve Spojených státech, naznačuje již perfektní titulkový prolog a následná makabrózní znělka. První útoky rajčat působí výborně, po chvilce už to začíná být bohužel trošku nuda. Naštěstí nám zabijácká rajská jablíčka trošku povyrostou, takže jejich běsnění nabírá dalšího rozměru. Navíc do děje vstupuje americká vláda, která se snaží samozřejmě hrozbu ze strany zeleniny ututlat, jak jen to půjde a nasazuje kromě armády i partičku profesionálů čítající britského parašutistu, který si padák odepíná pouze na spaní, medailemi ověšenou sportovkyni krmící se steroidy, mistra kamufláže, jehož nejlepší převlek je za Adolfa Hitlera (ještě když vezmeme v potaz, že je černé pleti) a potapěče, jehož největší výkon končí v jedné městské fontáně. Bohužel gagy s nimi spojené fungují pouze z poloviny, zbytek jsou pokusy o absurdní humor, jež jsou výsledkem snahy tvůrců být za každou cenu vtipní v každé scéně dílka. Aby toho nebylo málo, tak se do všeho montuje ještě jedna všetečná novinářka. Snímek je nabušený humorem, ale jak je výše zmíněno, funguje pouze z poloviny. Ovšem některé zběsilosti jsou vskutku extrémní, za zmínku stojí muzikálové vsuvky, samotné pojetí rajčatových útočníků, tankový útok proti nim, či poslední vzdor použitím sluchátek. Ve výsledku se jedná o naprostou šílenost s geniálním námětem, ale z poloviční účiností na divákovu bránici, kde klady přece jen převyšují tvůrčí nedostatky a dílko si tak vysluhuje punc slušného nadprůměru a v pohodě dosahuje na tři hvězdy. ()

kurcatovium

Mohla to být velice dobrá parodie na kde co. Ovšem to by museli tvůrci být trochu inteligentní a necpat tam každou kravinu, co je zrovna napadla... Takhle je většina humoru sice s nádechem čehosi dobrého, ale výsledný dojem je mizerný. Bohužel. ()

Opsha

Obrovské zklamání. Název i úvodní song slibovaly veleujetou zábavu, bohužel skutek utek. Zbyla pouze smršť gagů, buď mizerných, nebo režisérem zmršených. Tragická je i hudba a zvláště střih. Ale přece jen za úvod, pár dobrých nápadů a za posledních pět minut tu hvězdičku dám. ()

Han22

Tenhle film mi názvem nebyl neznámý a vždycky jsem si představoval jak takový útok rajčat bude vypadat. No a nevypadá nijak. Rajčata se prostě valí, ať už obyčejná, nebo přerostlá a lidi před nimi utíkají, křičí a občas nějak umřou. A hlavně to není horor, ale parodie a to parodie mimořádně divná. Humor je většinu času za hranou absolutní debility (parašutista, tančící vojáci), občas se povede zásah do černého (chlápek křičící Tomato v jídelně, spící senátní výbor, který mi připoměl jednoho našeho knížepána) a ke konci jsem se přistihl že se proti své vůli celkem bavím. Hlavně když se zbraní hromadného ničení stává příšerná ukvílená písnička Puberty Love, jejíž originál jsem v rámci objevování hudby 70 let našel (ke shlédnutí tady http://www.youtube.com/watch?v=bYDgjY7_jW8 ). Ale celkově stejně strašná blbost a nechápu ty tři pokračování. ()

Knor

no proboha.....jsem ještě trochu zaskočenej..... že měl někdo odvahu nebo spíš, že se někdo vůbec obtěžoval natočil něco takovýho. Já vlastně ani nevím co pořádně napsat, tohle bylo naprosto šílený, ale šílený v dobrým slova smyslu. U několika scén jsem se vážně hodně nasmál např. když ten zlomylsný vtipálek v jídelně nebo co to bylo řekl nahlas TOMATO!!!!! a všichni se rozsprchly mohl jsem se pochcat smíchy. Myslím, že takhle nějak vypadá vzorové béčko. Mám pro tyhle ujetosti trochu slabost a je hezký na vlastní oči vidět, že se filmy tohoto rázu skutečně točili a nejen o tom někde slyšet. Takže, jestli máte pár klasických B-filmů zkouknutých, jste hodně tolerantní a jste si vědomi, že byly natočeny i ty nejneuvěřitelnější věci, tak určitě tento film zkoukněte, ale jinak se vraždícím rajčátkům vyhněte. ()

elimS

15% - komentář 20ti slovy: Nejde tady ani o rajčata, ale spíš o to spojit několik parodických scének do jednoho celku. Bohužel chyběl i ten vtip, když už nic jiného. ()

nooly

Film, který se tváří jako sebevědomá parodie, mě po počátečním nadšení velice zklamal. Jedná se o jakousi slátanou směsici gagů, z nichž mě jen mizivé procento dokázalo pobavit (vlastně jen potopení lodě Arizona Japonským vědcem a na konci rajče se sluchátky). Většinou jde o lacinou napodobeninu absurdního britského humoru, jehož neoddiskutovatelné kvality jsou tomuto snímku na míle vzdáleny. Nedá se vyzdvihnout naprosto nic, ani herecké výkony, ani hudba (ač titulní skladba je celkem vtipná a chytlavá), ani nic jiného. Hvězdičku uděluji za drzost vypustit něco takového mezi lidi =) ()

MFZB

Útok vražedných rajčiat - no pekná kokotina, takéto niečo môže napadnúť jedine jebnutých američanov. Film nemal s hororom nič spoločné, a ako komédia to spočiatku fungovalo ale potom to začalo byť dosť nudné a hlavne trápne. Nie som veľmi na takýto typ humoru, mohlo byť aj lepšie, čakal som od tohto filmu niečo úplne iné a nie toto...30% ()

brasek odpad!

Megaodpad! Námet je zábavný a tam žarty končia. Hrôza a príšernosť! Ani komédia, ani horor, ani sci-fi! Strata času! ()

Svadbos

Názov a úvodné titulky sú tou najzábavnejšou vecou na tejto nízkorozpočtovej paródii na nízkorozpočtové filmy, ktorá začína dobrým vtipom a potom ho ďalšími 85-imi minútami ubije k smrti. Kandidát na najhorší film všetkých čias. Po filme nasledovali pokračovania "RETURN OF THE KILLER TOMATOES!", "KILLER TOMATOES STRIKE BACK", "KILLER TOMATOES EAT FRANCE!" a animované seriály. ()

Feacher

No hergot lidi, tak snad je to komedie ne?? Je to strašná pi*ovina, ale má to tak záměrně vypadat. Je to levný se špatnými herci a mizerným scénářem, ale je to sranda! Proč se tenhle film nedostal ani mezi rozporuplné je mi záhadou, zrovna tady bych to teda rozhodně očekával... ()