Reklama

Reklama

Tři podvodníčci Pepan (P. Nárožný), Jára (K. Heřmánek) a Marcela (N. Konvalinková) se vracejí na scénu. Pepan se nedobrovolně ocitá na Moravě a zažívá tu pravé peklo, dokonce ho budoucí příbuzní nutí pracovat! To by ale nebyl Pepan, aby se nepokusil o nějakou levotu. Když se mu konečně podaří uprchnout z lůna rodiny, připraví výborný plán – podvod s pronájmem bytu. Jenže tentokrát se nechá napálit on sám. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

TV spot 1

Recenze (47)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Pokračování už není zdaleka tak dobré jako první díl. Hlavním důvodem je fakt, že většina pozornosti leží na Pepanovi a rodině jeho nastávající. Nakonec se přece jen v druhé půli objeví staří známí a navíc Jiřina Bohdalová, ale humoru už pomálu. Alespoň závěrečný pokus o podvod s byty je zajímavý z pohledu Nárožného a Bohdalky jako scénka o podvodnících. ()

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

Druhý díl z pěti šéfovských komedií shledávám jako o něco slabší než první, avšak i tak je velmi zábavný a Šéf Pepan naprosto dokonalý. P. Nárožný skutečně naplno projevil svůj komediální talent. Film přímo navazuje na první díl série a začátek se tedy odehrává na Moravě u velmi prapodivné rodiny, kde je Pepan zajat. Přestože i zde je mnoho vtipných momentů, druhou část, kdy se P. Nárožný a J. Bohdalová, pustí do bytových podvodů, hodnotím jako lepší. Za velmi nepovedený a neelegantní však považuji přechod mezi těmito dvěma částmi. Takovýto druh nenáročných komedií podpořený skvělými hereckými výkony se mi opravdu zamlouvá. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

"Dobrá, tak já se přiznávám. Šlohnul jsem to já. Valník je ve vestě, cement jsem dal do náprsní kapsy. Všechen se tam nevešel, dva pytle jsem vodsypal do peněženky." Škoda, že se druhý Šéf neobešel bez toho úvodu nataženého na tři čtvrtě hodiny, protože byl až na pár světlých výjimek nezáživný. Jakmile ale Petr Nárožný a Jiřina Bohdalová rozjeli podfuk s bytem, najednou to bylo o tolik, o tolik lepší. Jen mě docela mrzelo, že Karel Heřmánek tentokrát dostal jen malou roli, a doufám, že se to v příští části spraví. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Komunální satira o rozkrádání socialistického majetku naroubovaná na krimikomedii o podvodníčcích, to vše v unylém televizním formátu. Tahle zábava není ani tak normalizovaná, jako spíš nevtipná a hloupá, protože nejvíce ze všeho připomíná pásmo volných skečů z nějaké teleestrády. Kdyby se šéf s tváří Petra Nárožného nevrátil, vůbec nic by se nestalo... ()

topi 

všechny recenze uživatele

Druhý díl série začíná na Jižní Moravě, kam Pepana v předchozím díle unesla vypečená rodinka s dcerunkou Anežkou, kterou chtějí s Pepanem oženit. Pepan musí začít pracovat v místním skladě, kde zjišťuje, že jeden z bratrů Anežky tam krade. Sám zkouší svými podvody vymáhat peníze na sousedce nebo na servírce v městské hospodě, protože v rodině, kde je držen, dostává 15 korun na den a večer ho tatík Anežky (geniální Vladimír Hrubý) vždycky šacuje a schovává mu hadry, aby v noci neutekl. Tohle je fakt šílená absurdnost a já z toho pláču smíchy. Po pár týdnech se přece jen Pepanovi podaří utéct zpět do Prahy, kde najde svoji partu - Járu a Marcelu a připravují kšeft století. Přidá se k nim neznámá ženská Barbara, která je nakonec zase o všechno obere. Tenhle díl je pro mě asi nejlepší a každý, kdo má rád humor Petra Nárožného musí tuto Šéfovskou sérii milovat. Tak jako já. A musím zmínit ještě postavu Karla Heřmánka jako slabomyslného Járy, jehož role se dá řadit po boku jeho životních postav, jako jsou třeba Popr ze Smrti krásných srnců, Fešáka Huberta nebo Lucifera z pohádky S čerty nejsou žerty. Tohle je největší vůl, jakého jsem na filmovém plátně v české komedii kdy viděl :D. Hudební skladatel Vadim Petrov se odpoutal od pohádkových motivů a složil řádnej akční bigbít :). Pro mě jsou Šéfové kultovní pentalogií, u které se vždycky dávím smíchy!! ()

Galerie (11)

Zajímavosti (5)

  • Filmovanie prebiehalo na ceste Klentnice - Pavlov, v Prahe, obci Popice a v Mikulove. (dyfur)
  • Jára (Karel Heřmánek) si nese nákup v krabici s označením ETA 11 55. Jednalo se o elektrický kontaktní gril, ve své době šlo převratnou novinku, tedy alespoň na pultech socialistických obchodů. (sator)
  • Na konci předchozího filmu Šéfe, to je věc! (1982), říká v Praze otec moravské rodiny (Vladimír Hrubý), že: „Víc se nás do auťáku nevešlo,“ a poté jednomu svému synovi (Miloš Vávra): „Ty pojedeš domů vlakem a tady Pepíčka Marečkovic si posadíme k nám do auťáku.“ Na začátku tohoto pokračování ale členové moravské rodiny i s donuceným Pepanem (Petr Nárožný) jedou zpět domů na Moravu ve dvou vozech a všichni tři bratři. (Ganglion)

Reklama

Reklama