Norm of the North: Family Vacation

silentname

Po štvrtýkrát s kráľom Arktídy, ľadovým medveďom Normom. A po štvrtýkrát zle. "Norm Of The North: Family Vacation" v podstate v ničom nevybočuje z kvality predošlých filmov. Na jednej strane tu tentokrát nemáme žiadnych ľudí, no súčasne film neponúka nič, čo by stálo za to. Fóry sú prvoplánové, príbeh predvídateľný, odkaz je jasný od začiatku. Dospelých to baviť nebude a myslím si, že aj decká si zaslúžia lepšie filmy, než je celá táto séria. Prečo teda tieto filmy stále pozerám? Prečo som to nezabalil po prvom zlyhaní? Pretože ma neprestáva fascinovať, že sa tieto filmy dostávajú do našich kín a ľudia ich skutočne chodia so svojimi deťmi pozerať. Pričom by som radšej do kina dal niečo lepšie. A predpokladám, že skôr alebo neskôr bude mať aj tento film termín premiéry v slovenských kinách. Okey, tak poďme povedať ako to dopadlo. Animácie nie sú o nič lepšie než naposledy. Logika je údesná. Situácie, do ktorých sa naši hrdinovia dostanú pôsobia divne. Oceňujem, že film nemá žiadneho skutočného padoucha. Je tu pár fórov, ktoré trošku pobavia, no film pôsobí ako keby jeho diváci boli inteligenčne 100 rokov za opicami. Myslím si, že ak ste (čírou náhodou) fanúšikom tejto série, tak si film pozriete, no celkovo nemám čo na ňom odporúčať. Od týchto filmov nečakám nič. A je fajn, že aspoň neklesajú ešte hlbšie. Myslím si, že tento je asi druhý najlepší, no s prihliadnutím na to, že všetky filmy sú otrasné to nevypovedá moc. Hodnotenie: D- ()

blondboss

Toto je asi jedna z najpodpriemernejších sérií, aké som doteraz videl. V každej sérii totiž máte minimálne prvý diel, ktorý značne vyčnieva a navnadí vás, tu ale to išlo skôr hore vodou k tretiemu dielu, aby sme zažili opäť kvalitatívne strmý pád opäť smerom nadol. Family Vacation je skôr televízna zábava typu večerníčka, ktorá v kine nemá čo robiť. Navyše už by tvorcovia mohli aj trošku vyladiť tie animácie, aby išli s dobou. Proste slabé. 35 % ()