Gokudō sengokushi: Fudō

• Japonsko Gokudó sengokuši: Fudó (více)

Cesta k převzetí moci v rodině (Yakuze) a pomsty, kdy mstitelem je syn nejhlavnějšího. Nástrojem jsou mu jeho oblíbená katana a partička, zřejmě tak jako on, trochu nudících se středoškoláků, sem tam učitelka.To vše zabaleno v řádně rozsekaném krvavém balíčku Miikeho černohumorně fantaskního filmového světa. (kagemush)

Anderas

Asi bych měl vrazit bodíky za originalitu jak to mám ve zvyku, ale přiznám se, že nevím jak mám tohle hodnodit. Asi nebude mít smysl tu vyjmenovávat co všechno mi na tomhle vadilo, protože každá taková položka by následně byla fanoušky zneužita proti mně jakože tak to přece má být, takový je Miike, to je jeho styl, to je na tom to nejlepší atakdále. Fanouškům tedy nic neshazuju ale na můj vkus moc alternativní. ()

Klay

Jako série brutálních skečů by to bylo výborné. Jako celovečerní film je to jen dobré. Jednotlivé scény mají obvykle příjemně krvavou dohru, ale děj, který je drží pohromadě je tak zoufale slabý, že to od poloviny začíná místy nudit. Ichi the killer nebyl také příběhová bomba, Miike ten nedostatek skvěle zakryl lavinou úžasných nápadů, vytříbeným vizuálním stylem a hlavně geniálníma postavama. Fudoh ze všeho nejvíc postrádá právě to poslední jmenované. Není tu žádný zlomyslně zábavný Kakihara. Hlavní hrdina je přihřátý spratek, kterému jsem přál smrt při každé bitce, kterou svedl a zbylé osazenstvo je jen přehlídkou ujetých postaviček, které vás možná jednorázově pobaví nějakou svou "schopností" (vystřelování šipek z vaginy), ale nedokážou zaujmout charakterem. I tak rozhodně stojí za shlédnutí. Jako přípravka na Ichiho nebo Visitora Q ideální, pro Miikeho fanoušky povinnost. ()

troxor

Japonci jsou divní. Takashi Mike je moc divný i na Japonce. Co jiného si člověk může myslet o gangsterce, kde je šéfem Yakuzy student 2.A Obchodní akademie, mezi jeho pomocnicemi nechybí hermafroditka, ani obr, pod kterým když vybuchne motorka, skončí jen s pár šrámy... Čekal jsem film, který místo proudů myšlenek chrlí vodopády krve. V tomhle mě Fudoh nezklamal. Režisér doufá, že v tom šíleném tempu si člověk ani nevšimne, že děj do sebe moc nezapadá, ale co, hlavně když se střílí... Další otravností jsou rádoby cool sekvence, u kterých se divák akorát nudí. (proti akčňákům jinak nic nemám - na Terminátora nebo Leona se podívám vždycky, kdy můžu) No nic odkoukám Ichi the killer a uvidím, co Takashi změnil... ()

Puol

Známy Takashi Miike nezostal svojej povesti nič dlžní a posúva hranice vkusu zas o niečo ďalej. Už sa teším na ďalšie jeho kúsky. ()

JimiH

Céčkové motivy, neuvěřitelně absurdní situace ve velmi slušivém kabátku a svěží režii. Parodie na opravdu špatné filmy nebo jen špatně napsaný film? Těžko říct, ale skvělé postavy a nápady. A teď nemyslím jen hermíka ;-) ()

jack_scott

Skutečně kvalitní film, plný vychytávek z typizované,až komiksové kultury yakuzy a Miikeho fajnovek. Celek by byl ještě lepší při větším rozpočtu, klidně by to mohlo být delší ( samozřejmě, na Miikeho prasárničky by se dali dát miliony...) a postavy obecně trošku víc prostoru...Ale celkově vzato to nevadí. I tak je to velmi dobrý příběh a film. **** a 80% ()

old salt

Samozřejmě, že to je nářez, navíc s několika orignálními smrtícími prvky. Ale viděl jsem již lepší filmy z tohoto regionu a k tématu yakuzy... ()

Saprofag

Milovníci Takashi Miikeho budou spokojeni! Stejně jako já. Takashi umí a když se do toho dá i hovno může vypadat ... :) různě. Lacinost tam je všude, ale tahle lacinost mi nikdy vadit nebude. Hodně lidí tady prozrazuje některá překvapení, která kdybyste nevěděli, určitě to přidá na zážitku. Musím říct, že na CSFD je SPOILEROVÁNÍ problém číslo 1! FUJ! Je pravda, že některé třešničky už nestráví každej žaludek, ale to by nebyl Takashi. Těším se na další parádičky, ještě mi pár věcí chybí. Poctivá čtyřka! PS: doporučuji milovníkům tajemství a překvapení. Paráda! ()

Breaker

To je tedy Takashiho nářez! Místy je to už přehnané (ale velmi málo), a zachází to až do absurdit, ale rozhodně tu jsou momenty, které v žádném jiném filmu neuvidíte ... NÁŘEZ. ()

Vindemiatrix

Japonské béčko se vším všudy: stupidně i rafinovaně prolévanou krví, ujetou erotikou, yakuzou, samurajskými meči a několika rvačkami, jejichž neuvěřitelná afektovatnost mi spolu s postavou hromotluka Aizomeho připomněla zlaté časy Buda Spencera. ()

p.a.n.d.a

Začiatky tohto slávneho režiséra na mňa nezapôsobili ako by som chcel. Na plný počet hviezdičiek to určite nebolo. Velmi vela nelogickostí a v určitej chvýli som nevedel či pozerám zvrátenú komédiu alebo vážnu krimi s mizerným príbehom :D. Dávam 3 hviezdičky za originálne pojatie niektorých scén a dobre úmrtia to je ale všetko. Hlavný hrdina mladý Fudoh my bol nadmieru nesympatický a modlil som sa do konca filmu nech ho niekto odkrágluje bohužial nestalo sa tak. Ale aj tak odporúčam pozreť a teším sa na vaše nové komenty :B ()