John Garrity (Gerard Butler) s manželkou Allison (Morena Baccarin) a malým synem Nathanem se vydávají na nebezpečnou cestu, aby našli útočiště, před obrovskou kometou rychle se blížící k Zemi. Uprostřed děsivých zpráv o tom, že města po celém světě jsou ničena úlomky komety, naši protagonisté bojují s rostoucí panikou a bezprávím, které je obklopuje. Budeme svědky zběsilého útěku do bezpečí. Podaří se jim najít poslední úkryt před globální apokalypsou a najít nový bezpečný domov? (Vertical Entertainment)

KasparekZabijak

Těšil jsem se na katastrofickej film plnej výbuchů, akce a napětí. Něco z toho se dělo prvních cca 40 minut. Potom snímek bohužel sklouzne do sladkobolnýho rodinnýho výletu do Grónskýho bunkru, během kterýho se rodinka na první zdání bezdadějně ztratí, aby se pak našli na farmě u dědy. Manželka během strastiplný cesty stihne nejmíň 2x zajistit synovi inzulín, odpustit starýmu nevěru a ten zase hrdinsky zvládne bitvu o tolik potřebný náramek pro vyvolený, kterej mu je ve finále uplně k hovnu, nakonec kousne i to lítání a po dvou hodinách se tenhle kočkopes dopotácí do tolik očekávanýho, láskyplně - nadějnýho finále. ()

lykan9

Nic světoborného. Greenland je klasickým katastrofickým filmem, který nepřináší nic nového, a ba naopak, katastrofická část je upozaděna spíš příběhem rodiny, která se snaží přežít. Gerarda Butlera mám rád, ale bohužel z 50 % sáhne po filmu, který nijak neoslní a jeho charisma se pak v příběhu ztrácí. Poslední úkryt patří mezi takové filmy a víc jak dvě hvězdy si nezaslouží. ()

VanTom

Globální apokalypsa (dopad úlomků komety) z pohledu "skřípající" rodinky vylosované pro odvoz do tajného vládního úkrytu, kam se posléze snaží dostat i svépomocí. Sice de facto 3/4 stopáže hledají jeden druhého, avšak evakuace, zmatek a konání obyčejných lidí by takto opravdu mohly probíhat, scénář se přízemní realističnost drží a zdárně stupňuje napětí ze zoufale nepřehledné situace. Velkolepější katastrofické, hrdinské či osudové zážitky naopak drhnou, jak přibývají, když se k poslednímu letu do Grónska krátí čas. ()

Jaro.Krafcik

7K hodnotenie som si neodpustil a musel som zájsť do kina. Tentokrát samostatne bez súputníka. To ale nevadilo. Situácia nám veľmi nehrá do kariet a tak som sám zvedavý či sa dočkáme vôbec novej Bondovky v kinách. A či to bude bodkou za týmto strašným rokom, ktorý nám dosť narušila koronakríza. Uvidíme. Ale teraz k filmu. Som spokojný, takéto katastrofické filmy moc nemusím, ale na moje prekvapenie tomu dávam plný počet. Či už za herecké obsadenie efekty alebo hudbu bola to jednoducho pecka. Pekne sa to rozbehlo aj zvrtlo. Dlho sa mi nestalo že som bol pripútaný v kinosále a netrpezlivo čakal ako to celé dopadne. Napínavé od začiatku až do konca. Niekto tu spomína film Geostorm, kde hral tiež Butler. Toto je ale o triedu lepšie. Jeden z najlepších filmov tohto roka. 5* ()

MichelSmith

Pecka s americkou protieuropskou autentickou kulminačnou zenitnou vyvrcholenosťou ,kde schizofrenicky paranojne rozdvojenou dávkou posra...ti , túhy po senzácii a fotky vašeho domu a 20 metrov nižšie ako zvyčajne vytvorenej z google maps ,čakáte že kométa dopadne práve na váš dvor a okolných 15 km vzhladom jej rozmernému významu.Pôsobivé! ()

Hollohlaway

Jako dalo se to, ale ta melodramatická omáčka na konci byl běs. Morena je kus, a zhruba do půlky je to celkem dramatické, ale jako vzorek chování davu tváří v tvář celosvětové katastrofě to funguje jen zpola. Navíc to vypadalo poměrně komorně, dost těžko se mi ta globální hrůza věřila. ()

blackkocour

U podobných katastrofických filmů mám tentýž problém - logiku. Vemte si, že se vžiju do hrdinovi kůže. Hmm, jsem Gerard Butler, co má na svým švýcarským kontě miliardu dolarů, každou noc mám v posteli jinou ženu, bydlím v luxusní vile, s městkým bazénem uvnitř, velkou skluzavkou, k snídani mám ovesné vločky s kaviárem, a kuchaře mi dělá nahá latino prsatka. Hmm, ano, ten film je naprosto dokonalým příkladem, když velkému herci chybí nějaký ten groš do šrajtofle, a nemám moc velké herecké ambice, a stačí mi že se vrhnu do něčeho, kde budu prezident Spojených srátů Ameryckých bojovat s nebezpečnýma teroristama, nebo Geolog, co musí bojovat za celou planetu Zemi. Teď mám ale slabou chvilku, tak si jí zlepším tím, že budu dokonalý otec od rodiny, co bojuje nikoliv pro blaho lidí, planety nebo vesmíru, ale pro svou rodinu, se sexy opotřebovanou matkou, a synátorem u krku, co asi každou chvili zkolabuje na nedostatek inzulínu. Už to mám jako v živé paměti, kolik komplikací to jen přinese, aby se to zbytečně natahovalo do obludných dvou hodin, aby si kocourek při té nudě nezačal počítat chloupky na ocasu. Logiku? K čemu! Pokrm, za který bych se v luxusní snobské restauraci styděl, místy trochu tužší, strouhanka mírně namokralá, semtam kost, ale jak už jsem psal, žrát se to pořád dá! ()

kenkaku

Trvalo to jen 40 minut než se film změnil v kokotinu... 1) jako fakt přehlédli diabetes? 2) jako fakt neví, že let je č.33? 3) jako fakt tam nemají nikde žádné lékárničky? Zbytek filmu jsem už jen trpěl a hledal další mouchy... ()

Lukoboss

Já vím, že v dnešní době není lehký točit filmy, obecně se moc nenatáčí, rozpočty jsou spíš nízký atd. Ale pořád to neznamená, že to musí být hloupý. Tak, jak to celý slibně začne, postupně to přejde v naprostou ptákovinu, kde už logika nemá prostor a vlastně z katastrofickýho filmu se stane bezbřehej útok na city diváka. Plačící matky, plačící děti, srdceryvný scény, loučení před smrtí... no nějak toho bylo moc. A je to škoda, podle mě to film kazí, protože čeho je moc, toho je příliš. G. Butler hraje svou klasiku, M. Baccarin je celkem sympoška, ale scénář to nespasí. A na závěr nechápu, proč se ozývají různý kontinenty a metropole, který situaci zvládly, ale amíci musí letět do "neutrální" oblasti Grónska, aby to mohlo dobře dopadnou. No asi jsou ty korekce, který se objevujou v průběhu celýho filmu, prostě potřeba... ()

Maynard.

Hodně slušný, hodně slušný... Takovej reálnější Armagedon :o). Kromě Emmericha není moc tvůrců, co se pouštěj do točení lidský záhuby. Líbily se mi všechny scény, kdy byla doslova Země zasypadná asteroidama, fakt kvaitka. Hlavní zápletky taky hodně netradiční. Ale co mi fakt vadilo, tak bylo herectví Baccarin, to je ta čubka z Deadpoola (tam mi vůbec nevadí). Ale tady pořád buď brečela nebo ječela, no prostě uplně na pěst, vůbec sem ji nefandil. Jo a taky se mi líbil uplnej konec, když se vyjde po 9 ti měsících z bungru... Pěknej filmeček, jen co je pravda... ()

remy

Opět poctivej popcornovej nášup od Ric Romana Waugha. Kýčovitost a jednoduchost skryta za neutichající napětí a strhujícnost, že jsem si to zase moc užil. V týhle době takovejhle film působí skoro jako zjevení. ()

LexBarker

Katastrofický film pro jedenadvacáté století. Jinými slovy : žádný podobný film typu Když se čas naplnil, nebo Skleněné peklo, ale nečekejte. Vše musí být jaksi uhlazené, genderově vyvážené a korektní. Vytvářejí se nové stereotypy a divák má leckdy pocit určitého ošizení a umělosti. Za mě osobně tedy šedý průměr, který nezachrání ani osvědčený Gerard Butler. ()

sedm.1

Kdo očekává klasický, velkolepý katastrofický popcorn, tedy devastaci naší planety v co největším a nejefektivnějším měřítku, zde se toho rozhodně nedočká. Téma zničení Země tu totiž slouží v podstatě jen jako podklad pro rodinné, téměř až vztahové, drama, takže pár scén, kdy o své existenci dají vědět i trikaři, se sice objeví, převážný obsah ovšem zaujímá skutečně spíš útěk jedné polorozpadlé famílie před globální hrozbou, střetávající se při své cestě za nejistou záchranou i s dalšími lidmi, řešícími danou situaci, takže tu na přetřes přichází také spousta charakterových změn různých postav, zahnaných do krajní situace, no zkrátka není to zrovna žádná sranda, ale opakuji, spíš než hromady epických efektů nabízí Greenland pohled na lidstvo, kterak se k hrozící katastrofě postaví. Nicméně zásadní je zároveň ale i zmínit, že i takto, tedy především jako drama, Greenland naštěstí docela funguje, emoce, napětí, dramaticky vyhrocené momenty, to vše působí přesvědčivě a silně, a stejně tak i postavy se dají vesměs označit za zajímavé a výrazné, a to samozřejmě i díky obsazení, v čele s charismatickým Gerardem Butlerem a zatraceně sexy Morenou Baccarin. Vyčíst filmu bych pak mohl snad jen mdlou atmosféru, která je taková nijaká, a chvilkové výpady spádu, způsobované vážně nudnými pasážemi a narušující tak jinak poměrně svižnou a plynulou podívanou. Greenland je tak zkrátka takovým atypickým žánrovým přírůstkem, což ovšem nemíním jako výtku, jelikož onen zvolený přístup je netuctový, zajímavý, nenudící, takže za mě v pořádku, každopádně já bych ale vážně raději uvítal tu klasickou devastaci naší matičky Země, jelikož by mě to prostě bavilo asi víc. ()

herr_carter

Teď si myslím, že pokud by nějaký algoritmus hledal podobnosti v mých recenzích, tady určitě bude velká naděje, že něco najde. O Butlerovi jsem totiž již mnohokrát napsal, že tenhle herec se prostě narodil pro role ve filmech, kde se něco celosvětově sere - ať už to kdysi byl památný zápas Persie vs. Sparta (a skoro byla plichta), tak přes všechny ty spadlé bílé domy atd jsme až nyní v situaci, kdy Zemi sejme co nevidět kus komety a Gerard vymýšlí jak to udělat, aby se i s rodinou dostali na noemovu archu, potažmo do Grónska. Překvapivě psychologicky silný kousek s minimem digitálních efektů (ještě že tak, že pane Emerik)..................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

iXtr3m3

Hutná dráma na pozadí uveriteľného konca sveta? Mal by som napísať, že som to nečakal, ale pravdupovediac, nevyhol som sa spoilerom pri čítaní niektorých komentárov, takže som vedel, do čoho idem, ale to nie je negatívum. Nechcel by som zažiť to, čo museli zažiť hlavní hrdinovia, keď si odmyslím ten "príliš skorý" happyend, tak takto nejako by to mohlo vyzerať pri skutočnom konci sveta, nie ako 2012, Armageddon či Drvivý dopad, ktorý bol z troch menovaných najrealistickejší, ale inak sci-fi nielen v dobe svojho vzniku, ale dokonca aj dnes so súčasnými technológiami. Ale vrátim sa späť ku Greenlandu a ešte raz zopakujem, je to najmä hutná dráma, kde katastrofa nie je v takom merítku spracovaná ako pri vyššie spomínaných filmoch, neznamená to samozrejme, že film nemal rozpočet, keď na katastrofu dôjde, tak je zvládnutá dokonale, ide skôr o to, že tento film sa zameriava na nie nadľudských hrdinov, ale na hrdinov spomedzi nás normálnych ľudí. A preto buď dokonale chytí (človek s rodinou a min. jedným dieťaťom), alebo nechytí (človek buď bez rodiny a detí, alebo s absenciou citov). Ja som našťastie tá prvá sorta, takže ja som to prežíval dosť ťažko, niektoré scény boli fakt natoľko ľudsky bezútešné, že som si absolútne nevedel predstaviť, ako by som konal ja, keďže racio je jedna vec a emócie sú druhá vec. Odporúčam každému film zhliadnuť, ale absolútne nečakať nejakého bratríčka 2012 či iných starších katastrofických veľkofilmov. Toto je rodinná dráma ako napr. These Final Hours. ()

Kienast

Za posledních 10 let nejlepší katastrofický film. Někdo může brblat, že se děj věnuje spíš rodině na úkor dopadům úlomků komety na Zem, ale tím se film odlišuje od jiných, kde máme tupé postavy a hromadu CGI. Butler hraje svoji sympatickou klasiku a Morena zase svoji klasickou sympaťačku :) Já byl spokojen a začínám se těšit na další projekt pana režiséra. 7/10 ()

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

15.06.2021

Loňský katastrofický spektákl Greenland: Poslední úkryt měl kvůli zhoršující se pandemické situaci jen málokdo šanci nakonec vidět v kinech, ale nyní se zdá, že thriller o rodině hledající úkryt před… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět