Policie se bez úspěchu snaží zastavit řádění vraha, lupiče a šéfa bandy Rene Guillouxe (Michel Constantin). Do dalšího plánování loupeže se jim omylem připlete do cesty obchodník s realitami, který se dozví celý plán přepadení banky. Aby si Guilloux zajistil mlčení, vezme si jako rukojmí jeho manželku a syna. (borsalino)

Flego

Televízny režisér Yannick Andréi natočil jediný film pre kiná a bol to práve tento thriller. Najprv to vyzeralo na vykrádačku banky, keď však prišlo k veľkému omylu a realitný maklér sa stal svedkom príprav lúpeže, celý snímok sa posunul do napínavej hry medzi ním a šéfom lupičov. Filmu pomohli aj hlavní predstavitelia Michel Constantin a predovšetkým Michel Bouquet v netradičnej úlohe. ()

LiVentura

Velmi dobře zfilmovaný příběh o rukojmích jednoho nešťastníka, který se velkým omylem dostal do blízkosti jednoho z největších lumpů Francie... Bouquetovi ani nemusíte tuto roli uvěřit, měl jsem s tím torchu problém vzhledem k jeho výrazovým prostředkům, ale ke konci Vám dojde, že právěm to je to ono!! ()

Aky

Skvělý film z nejsilnějšího období francouzského filmu. Ač se nedokážu odpoutat od antipatií vůči osobnosti Michel Bouqueta, příběh mne zcela strhl. Všechno má na svědomí výtečně napsaný scénář se spoustou nepředvídatelných zákrutů, zvratů a překvapení, kterým teprve dodatečně člověk přizná logiku, ale dopředu ho prostě nenapadnou. Opravdu profesionální práce. ()

Snorlax

Constantin ve své tradiční roli záporáka záporného nezklamal, v ne zcela běžné roli se ocitl Crauchet, byť i jako ředitel policie byl spíše obvyklý tichošlápek. Naprosto skvělý výkon předvedl Bouquet, přerod jeho bázlivého úředníčka v odhodlaného muže bojujícího za záchranu rodiny je úžasný. A závěrečná chůze k domu, v němž drží Guilouxe svá rukojmí, patří k nefalšovaným vrcholům filmu. Ty oči, toť odhodlání samo! ()

borsalino

Syrová kriminálka s charismatickým Michelem Constantinem v hlavní roli, kde ztvárnil roli lupiče, vraha a šéfa nedostižitelné zločinecké bandy. Plán přepadení banky mu omylem překazí obchodník s realitami, ale protřelému zabijákovi nedá mnoho práce vymyslet, jak přinutit obchodníka k rozumu. Fakt je, že Michel Constantin se do role záporáku hodí opravdu výborně, vzpomeňme třeba filmy Jako štvaná zvěř nebo Poslední adresa. Krásně ponurá je hudba filmu z pera pana Goraguera. ()

evapetra

Napínavé vyjednávání a boj o záchranu životů rukojmích. Člověk celou dobu trne, co provede náhodný nepohodlný svědek, zločinci nebo policie. ()

mac000

Michelu Bouquetovi jeho role po léta budovaly filmovou image, kterou budil u diváků upřímné antipatie (mě nevyjímaje). Ale v tomto dramatu ukázal, jak rozsáhlý může být jeho herecký a výrazový rejstřík. Naprostá změna a triumf v roli ustrašeného človíčka, který se postupně mění! ()

curil

Zlatý věk francouzského kriminálního filmu (ale i komedie) přinesl i tuto povedenou kriminálku. Námětem je zprvu záměna osob a později napínavý souboj nenápadného úředníčka s ošlehanou bandou lupičů a jejím nelítostným šéfem. Zajímavé prostředí pařížské periférie, které je už dnes zaplněná sídlišti a bývalá poezie těchto míst se vypařila. Typově perfektně obsazení oba hlavní představitelé; Michel Constantin jako odporný šéf gangu ani nemusí moc hrát, jakoby ti všichni záporáci byli jeho druhou přirozeností, a Michel Bouquet v roli realitního agenta z počátku tichého a nesmělého. Sledovat jeho proměnu v tvrdého muže, který jde za záchranou svých blízkých, to patří k nejlepšímu z celého filmu. Celkově příběh působí uceleným dojmem, bez hluchých míst. ()