Chamtivá Carrigan zuří, když zjistí, že její otec odkázal veškerý majetek na dobročinné účely a jí nechal pouze starý dům. Když v záchvatu vzteku hodí závěť do krbu, objeví se tajné písmo s informací o pokladu, který je v domě ukryt. Kromě pokladu se však v opuštěném, strašidelném domě ukrývá také malý duch Casper, který marně hledá kamaráda. V televizi zahlédne psychiatra Jamese Harveyho a jeho malou dcerku Kate, která se Casperovi na první pohled zalíbí. Nenápadně navede Carrigan, aby si doktora, odborníka na terapii duchů, najala. James její nabídku přijme. Casper se pomalu sbližuje s Kate, vezme ji na noční let nad mořem a pak jí na starém majáku vypráví o sobě a o tom, že jako malý kluk neposlechl tatínka, nastydl a umřel. Z novin dívka zjistí, že jeho otec byl vynálezce, který vymyslel přístroj na oživování mrtvých, látky potřebné k oživení je však jen na jedno použití. Během halloweenského večírku, který se koná ve strašidelném domě, se každý dočká zasloužené odměny. (TV Nova)

kritiklon

Typická klasika z "devadesátek" která není žádným pohádkovým veledílem ale jednou za čas na podívání třeba s dětmi to určitě není špatné. Ačkoliv byl za mého dětství Casper velký hit a nosil se na všem možném podobně jako dnes např.Mimoni, poprvé jsem ho viděl až nyní. Malinko tak nějak "americky" laciné ale milé. 3* za 59% ()

mrclTV

Casper mala byť jedna z rozprávok môjho detstva, ale vôbec si nepamätám, že by som ju v 90.tych rokoch videl. Teraz, keď už mám po 30tke je to divné pozerať. Cieľovka rozhodne nie som a ťažko sa mi to hodnotí - dosť divný námet, spraviť film pre deti v dosť ne-deckom prostredí (taký Swayzeho Duch pre deti). Mňa uz veľmi detské vtípky nebavili, skôr som sa zasmial na rôznych cameách a referenciách na iné filmy, tie boli fajn. ()

rsimonyi

Tan tento Casper se mi moc líbil. Má svou poetiku a je velmi zábavný nejen pro děti, ale i jejich doprovod. Christina Ricci se proměnila ze zachmuřené (skvělé) morbidní dívenky z Addamsovi rodiny na pohlednou mladou dívku. Také se zde na chvilku v roli živého Caspera mihne Dewon Sawa, který zazářil později v hororech Ruka zabiják a Nezvratný osud. ()

helloween93

Silberlingův režijní debut přinesl dětskou klasiku 90. let. Ačkoliv jde o primárně o film pro děti, příběh není infantilní ani trapný, naopak obsahuje dost sentimentu i vtipných situací. Ve filmu se v cameo rolích objeví dost známých tváří, ať už Dan Aykroyd jako Ghostbuster nebo Clint Eastwood, Rodney Dangerfield, Mel Gibson nebo The Crypt Keeper z Tales from the Crypt. Shlédnuto na AMC. 4* ()

dr.fish

Kdysi dávno na premiéře se mi film docela líbil. Bohužel čas mu spíš uškodil a nestal se z něj nadčasový hit jako z Addamsovy rodiny nebo Ghostbusters. Překvapilo mne po letech, kolik slavných hvězd se ve filmu doslova mihlo. Christině Ricci bylo v Casperovi patnáct let a už byla úctyhodným objektem pro chlapy. Filmu chybí tak nějak šmrnc, místy už už začíná být zábavný, aby za malou chvilku začal být zase úplně obyčejný. 60% ()

• Rekvizity, které byly použity při natáčení, jsou vystaveny v Universal Studios v Orlandu na Floridě. (HappySmile)
  • První animovaný film, kde je postava, podle níž se film jmenuje, počítačově animovaná. (HappySmile)
  • Při scéně se snídaní vejde do kuchyně Casperův strýček točící se jako helikoptéra za tónů Wagnerovy "Jízdy valkýr" v pozadí a Stretch později řekne: "Mám rád po ránu vůni masa!" Celá tato scéna je přímým odkazem na Apokalypsu (1979). (HappySmile)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem