cheyene

Film, z něhož mnohé hlášky již dávno zlidověly a sám se již dá považovat za klasický snímek. Já jej však poprvé viděl až nyní a bavil mě. Brzobohatý s Freimanovou byli skvělí a pobavilo i obsazení dalších rolí. V lecčem je sice příbeh šablonovitý a není prost klišé, ale ve výsledku to nevadí. Zejména závěr, jenž nelze považovat za obligátní happyend, jenž ke komediím obdobného ražení patří, činí tento počin zajímavějším. Na pokračování po letech jsem se chtěl původně vrhnout záhy, avšak po přečtení komentářů ztrácím odhodlání tak učinit. ()

dzej dzej

S odstupem času (mám stejný ročník narození jako film) už velmi oslabený zážitek. Přesto pár dobrých vtipů, trocha moralizování a především "konzerva doby" - oblečení, účesy, mluva atd. Za zmínku ještě stojí postava Radka - romantického a čestného snílka, který se tolik liší od svých pubertálních a prepubertálních kamarádů. Film jsem viděl s anglickými titulky, takže na závěr překladatelské okénko: Gee, such a member you have, Vicky! (podivné, že?) ()

Phobia

Tohle kultovní komediální drama jsem viděla nejméně 4x a vždycky mě spolehlivě pobavilo, jako bonus navíc nabídlo i trochu moudra a moralizování pro mladé nevychovance:-). Kam se hrabou spratkovití, protivní "Snowboarďáci". Moje nejoblíbenější hláška: "Pojedeme zkratkou. Sice je to delší, ale zato horší cesta." :-) 95% EDIT: Tak jsem udělala chybu a podívala se na film po letech znovu... nějak už to není ono. Několik vtipných či silnějších okamžiků zůstalo, ale ta přemíra moralizování tak nějak irituje. Nicméně pořád slušný nadprůměr a stojím si za tím, že "Snowboarďáci" a vůbec filmy o současné generaci teenagerů se imho můžou jít zahrabat. 80% ()

Pejpr

Ta hlavní trojice kluků nabízí povahově naprosto odlišné a ideální typy (frajírek, melancholik a šprt) a každý se v nich alespoň z časti najde :) Sněženky a machři jsou důkazem odvěkého třídního boje učitelů s žáky a žáků s učiteli, kteří zneužívají dobroty a na přísnost si stěžují. Lidé jsou pořád stejní =) ()

B!shop

Tenhle film jsem si matne pamatoval a necekal jsem, ze to bude takova sranda. Obcas tu jsou sice mista bez hlasek nebo vtipu, ale rozhodne nenudi. No a jinak vtipy a hlasky jsou dneska uz prakticky kultovni, k tomu perfektni obsazeni Duchoslav, Suchanek a Brzobohaty a musim jeste zminit neskutecne zlityho kotelnika. No a vzhledem k delce film bavi celou dobu, takze jasnejch 5*. ()

• Režisér Smyczek se objevuje v malé roli ve scéně v cukrárně, kam přichází Mácha (Michal Suchánek) s Marikou (Eva Jeníčková). (Monco)
  • Celé natáčení málem ztroskotalo poté, co štáb nemohl v zimní sezoně sehnat ubytování pro osmdesát osob. (Karlos80)
  • Sjezdovka ve filmu se jmenuje Hnědý vrch. (M.B)