Zdá se, že Regan MacNeilová unikla z moci démona, který ji proměnil jako malou holčičku v agresivní monstrum. Při psychoanalytickém léčení u doktorky Tuskinové však dívka zapírá podivné sny. Vše se mění s příchodem otce Lamonta. Kněz naváže pomocí přístroje spojení s podvědomím Regan a nečekaně se stane svědkem vražedného útoku na doktorku Tuskinovou v okamžiku, kdy se v Regan projeví ďábelské síly. Lemont i Tuskinová se spolu snaží najít kořeny duševní poruchy, aby zbavili Regan utrpení. Podstupují tak nejvyšší riziko. (Warner Home Video CZ)

Dale

Úplne zbytočné, neuveriteľné nudné a nezaujímavé pokračovanie skvelej klasiky. Dej je debilný a neuveriteľne sa vlečie, pozerané na tri krát, aj to som mal problém to dopozerať, akoby film trval 100 hodín. A tie scény z chrbta toho hmyzu by sa hodili do paródie, rovnako tak aj čelenky na spájanie myslí... Linda Blair ešte chcela vyťažiť zo svojej jedinej poriadnej filmovej úlohy, ale už tu nebola dievčatko a aj svojim výkonom sa týmto filmom vydala do kategórie B-čkových herečiek. Burton asi najhorší výkon, aký som u neho videl. ()

monolog

Tomuhle se říká nejdražší horrorovej propadák, jakej jsem viděl. Z Boormana se v tomto případě stal Bormann. I když hudba byla skvělá, tak příběh byl strašně zdlouhavej a hrozně o ničem a zmatenej. Taky telepatie mi přišla docela úsměvná. Ale herci a vůbec jejich výkony, tomu nelze nic vytknout. Nejlepší částí filmu jsou samozřejmě flashbacky o otci Merrinovi v Africe (nechápu, proč se tím při prequelu neinspirovali). Vsadím se, že Richard Burton se ještě teď pochechtává v hrobě kvůli tomu milionu, kterej za tuhle roli dostal. I když do ní dal dost, tak film je prostě břečka. Dopolední vycpávka mezer mezi reklamami. ()

Dan9K

Tak to je škoda....vůbec to nebylo tak špatné, alespoň ne do konce první půlky, kdy se sice nejednalo o horor, ale o rozhodně docela zajímavý snímek s dobrým hereckým obsazením. Bohužel s příchodem rádoby hororových prvků (kobylky, vidiny, šílenství atd.) se film stává slátaninou a poslední desetiminutovka ho pohřbí 6 stop pod zem.... ()

VanTom

Ďábel se skrývá v kobylkách, aneb Pazuzu pořád není poražen a boj o duši/srdce dospívající Regan pokračuje v synchronizované hypnóze s psychiatričkou a knězem. Pomineme-li děsivé hlouposti zmatečného příběhu, který se velmi nezáživně rozjíždí, pátrání v Etiopii a směřování k finále atmosféru úplně nepostrádá (i díky Morriconeho zneklidňujícím tónům); paradoxně se tu ale až na kratičký flashback vůbec nevymítá a rozhodující střet se nese v "poltergeistovském" duchu. ()

Campbell

Je až neuvěřitelné kam tento díl spadl, drama o rodině které trápí to že jejich dcera může být posedlá. Což sice o to film je natočen skvěle. Ale bohužel Boorman nepřitlačil(nebo se vůbec nesnažil) na pilu a tak je tu pěkných pár zívaček. Navíc Blairová byla v prvním dílu skvělá ale tady mi přijde "opuchlá". A navíc prostě úděsná. Naneštěstí tu je celkem dobrý Burton ale to je asi tak všechno. KAždopádně ode mě dostane aspoň 3*. ()

• Snímek měl mít původně téměř totožný děj jako první Vymítač (1973) - mělo se jednat o nízkorozpočtové (3 miliony amerických dolarů) pokračování. Scénář byl nakonec pětkrát přepsán a rozpočet se vyhoupl na 14 milionů. (fiLLthe3DD)
  • Dům MacNeilových byl postaven ve studiu. Velké pouliční schodiště (známé z prvního dílu) také, jelikož štáb tentokrát nezískal povolení k natáčení na tom skutečném. (fiLLthe3DD)
  • Počas filmovania ochorel režisér John Boorman a natáčanie bolo zastavené na 5 týždňov. (rador)

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher