Zdá se, že Regan MacNeilová unikla z moci démona, který ji proměnil jako malou holčičku v agresivní monstrum. Při psychoanalytickém léčení u doktorky Tuskinové však dívka zapírá podivné sny. Vše se mění s příchodem otce Lamonta. Kněz naváže pomocí přístroje spojení s podvědomím Regan a nečekaně se stane svědkem vražedného útoku na doktorku Tuskinovou v okamžiku, kdy se v Regan projeví ďábelské síly. Lemont i Tuskinová se spolu snaží najít kořeny duševní poruchy, aby zbavili Regan utrpení. Podstupují tak nejvyšší riziko. (Warner Home Video CZ)

dom156

Jak je první film Vymítač ďábla průlomovým a zajímavým filmem své doby, tento skoro mám chuť říct paskvil se hrubě nepovedl. Sice zvýšili o více než 300% rozpočet, ale výsledek je tristní. Celou dobu jsem se nudil, atmosféra je zde nulová a nebýt zajímavější hudby a solidních herců odpad by tento film neminul. Vše co mela jednička, tak její pokračování nemá. Nemohu jinak než nedoporučit. ()

JohnnyD

Vôbec to nie je taký extrém, ako sa o filme hovorí (objavenie sa Jamesa Earla Jonesa je asi jednou fakt wtf scénou filmu). Síce príbeh je balast nad balast a nedáva hlavu ani pätu a religiózna mystika prvého filmu sa úplne vytratila, no napriek tomu je to celkom pozerateľné béčko. Linda Blair s diabolským make-upom mohla byť na plátne dlhšie, lebo je s ním stále diabolsky rozkošná, no zjavne sa nenosením podprsenky už viac pripravovala na kariéru béčkovej boobie scream queen, ktorou bola po zvyšok 80tych rokov. Teda kým si definitívne nepochovala kariéru. ()

Brain-D

Obrovský propad, hl. díky změně režie. Na druhou stranu holčička nám vyrostla a trochu se vivinula. Atmosféra nikde, Strach žádnej - jako horor to prostě nemůžu hodnotit, bylo to spíše ""Drama"". Kdyby tenhle film nevznikl určitě by se sérii nic nestalo -takže jestli se vám do toho nechce, nechoĎte do toho a skočt rovnou na Exorcist 3 (1990) ()

Herman

Za nemastnou-neslanou atmosféru, dlouhou stopáž, nelogičnosti děje, spoustu hluchých míst a papundeklové kulisy Afriky nemůžu přičíst kladné body. Od odpadu Kacíře zachraňuje pouze Burton, a Linda Blair která od mladšího bratříčka tohoto filmu dospěla a hezky se na ni dívá. Plus budiž i to, že už jsem viděl i horší filmy. ()

Martin741

Podstatne slabsi a dementnejsi pribeh nez v kultovej jednotke. A to som prosim cakal podstatne viac od rezisera Johna Boormana /Vysvobozeni/. Nezachranili to ani Richard Burton /Where Eagles Dare, The V.I.P.s/, ani Louise Fletcher /Prelet nad kukaccim Hnizdem/ a ani Max Von Sydow /Vargtimmen/. Skoda : 31 % ()

• Scéna, v níž Regan MacNeil (Linda Blair) balancuje na okraji mrakodrapu, byla točena bez kaskadérů i zvláštních efektů. Režisér John Boorman jednoduše herečku posadil (bez jakéhokoli jištění) na kraj jedenačtyřicetipatrové budovy a kameraman přes její hlavu snímal záběr. (kiddo)
  • Počas filmovania ochorel režisér John Boorman a natáčanie bolo zastavené na 5 týždňov. (rador)

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher