Historie pro začátečníky

• Česko Zlomových 100 let lidstva (více)
Velká Británie, (2020–2022), 7 h 19 min (Minutáž: 20–24 min)

Režie:

Marc Tiley

Natalie Silverman (vypravěč), Jane Fonda (a.z.), Chuck Norris (a.z.)

Série(2) / Epizody(20)

Za posledních sto let prošel svět ohromným vývojem. Jaderná energetika, cesty do vesmíru, komunikační technologie, ale také nové nemoci, války, ekonomické soutěžení mezi velmocemi… Zlomových 100 let lidstva je dokumentární seriál, který se v deseti epizodách ohlíží do vlastně nedávné historie lidstva, jež však přinesla mnoho změn. Pomocí rozhovorů, infografik a archivních snímků se snaží zodpovědět otázky o naší minulosti, současnosti i budoucnosti. Proč je svět takový, jaký je? Kam se může rozvoj technologií ještě ubírat? Jaká nám přináší pozitiva a co bychom měli na svých životech urychleně změnit, aby nás rychlý rozvoj nepřivedl k záhubě? (CS Mystery)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (3)

Rychlé občerstvení (2020) (S01E01)

Dostalo sa mi iba veľmi málo toho čo by som o tomto spôsobe stravovania nevedel. Pohodlnosť spojená s týmto typom reštauračných zariadení značne prispieva k úpadku ľudskej rasy. Tak toľko k môjmu filozofickému okienku. :) 50% ()

Vesmírný závod (2020) (S01E02)

Okrem množstva číselných údajov, ktoré si môj hypokalamus nemá šancu zapamätať a teda sú bezpredmetné, som sa vlastne nedozvedel nič nové, čo by som už nemal na základnej škole. Ďalšia vec čo sa mi nepáčila je silná náklonnosť Amerike. NASA celkom fandím ale o najväčšie prvenstvá sa aj tak zaslúžili Rusi. Američania tomu dali iba také jemné pozlátko. 48% ()

Vzestup Číny (2020) (S01E03)

Ide zatiaľ o časť, ktorá mi najviac dala. O Čine som toho veľa nevedel. Asi to bude tým. Ale je pekné vidieť že nie všetko čo vzišlo z komunizmu musí byť nutné zlo a dá sa z toho veľa vecí vyťažiť ak máte progresívne myslenie a nie ste úzkoprsí preraziť aj na kapitalistických trhoch tohoto nášho malého sveta. 85% ()