Historie pro začátečníky - Série 1 (2020) (série)

Feminismus (S01E07)

(epizoda)
Velká Británie, 2020, 24 min

Feminismus odstartoval dalekosáhlé změny ve společnosti a zajistil práva ženám po celém světě. Co všechno je ještě potřeba udělat? (Netflix)

Arsenal83

Dobrá myšlienka rovnoprávnosti sa dnes už vymenila za šialený lesbismus, transgenderizmus, nenávisť k mužom - teda len tým hetero a bielym - a láska k potratom a odpor k materstvu. Každá žena by mala byť pyšná na to, že je žena a môže byť matkou. Je to privilégium, nie bremeno. Myslieť si, že v našej euro-americkej civilizácii je stále niečo ženám upierané je nezmysel. Naopak, sú niekedy aj umelo tlačené do všetkých popredných pozícií, manažmentu i politiky a to len preto, aby tam boli. A že ich je v politike menej je predsa prirodzene spôsobené tým, že politických kandidátov je oveľa viac mužov než žien. Napriek tomu sú v popredí "samice" ako Leyenová, Čaputová, či niekoľko ministeriek obrany po celej Európe. U nás sú protesty feministiek teda zbytočné a tam, kde by boli aj potrebné, tam sa neodvážia ani ísť. Namiesto toho broja tu, kde ich feminizmus dosiahol už takých výšav, že v ženských športoch vyhrávajú transženy s chlpatým vtákom medzi nohami. ()

Marze

Nerovnosti platové mezi muži a ženami jsou stále, což je špatně, ale ve firmách by mohlo narovnání vyvolat sociální nepokoj. Největší rozdíl mezi imány a genderisty je, že v islámu je hodně dětí a rodina a genderisti děti nemají.  https://dokumenty.tv/historie-pro-zacatecniky-serie-1-dokument/ ()

Trevor

Dokument, ktorým má spolu s časťou venovanou vesmírnym pretekom najďalej k nestrannosti, pretože do popredia sa až príliš dostáva boj proti Putinovi v podaní Pussycats Riots. Ja občas, s obľubou (prirodzene ironickou) novodobé feministky, ktoré v niektorých prípadoch už nevedia čo od dobroty a ich angažovanie v týchto hnutiach nazývam klitorizizmom alebo občas aj fľajtrizmom. Najmä tie zo sociálnych sietí, ktoré vo veľkom kriizujú štátnu správu, ktorá je práve jedným z mála odvetví kde sú platy rovnaké bez ohľadu na to akého pohlavia je zamestnanec, ktorú túto prácu vykonáva. Môžem povedať, že už takmer 17 rokov pracujem v prostredí ktoré ponúka rovnaké možnosti obom pohlaviam. Rovnako tak poznám ženy, ktoré holdujú iba drogám, alkoholu a ktoré si rovnosť pohlaví vysvetlili práve týmto spôsobom. Práve tieto ženy sú ukážkou toho, že to či je človek dobrým alebo zlým rodičom či zamestnancom rozhodne neurčuje chromozón pri počatí, ale to aký človek je a akú cestu si vyberie. Takže časť dokumentu, ktorá sa venovala právu žien pred 100 rokmi svoje keď hnutie svoju úlohu spĺňalo stála zato, v dnešnej dobe by sa však tieto aktivistky mali sústrediť predovšetkým na život žien v krajinách tretieho sveta. ()