Zazpívej

(studentský film)
  • angličtina Sing for Us

Příběh jednoho horkého červnového dne a čtrnáctileté Evy, která začíná vnímat nejen své fyzické proměny, ale i tělesnost druhých. Zrají třešně a při jejich sklizni se schází celá rodina i kamarádi Eviných starších bratrů... Poeticky laděný příběh jednoho horkého letního dne neokázalým a přitom vnitřně velmi naléhavým způsobem vypráví o lidské intimitě, citech a vzájemném zraňování, o blízkosti skutečné i relativní. Slovenské studentce pražské FAMU Terézii Halamové se podařil i díky kameře Lubomíra Ballka obrazově i herecky vytříbený film, který se řadí k tomu nejlepšímu v české kinematografii loňského roku. Snímek byl podpořen Českou televizí v rámci Filmového akcelerátoru, což je společný projekt České televize, pražské FAMU, písecké FAMO a zlínské UTB na podporu nejvýraznějších filmových talentů u nás. (Česká televize)

angel74

Ze všeho nejvíc mě zaujala perfektní a neotřelá kamera Lubomíra Ballka, která udržuje diváka po celou dobu v jistém napětí. K hereckým výkonům jsem také neměla žádné vážnější výhrady, ale příběh samotný mohl být přece jen poněkud dotaženější. (65%) ()

xxmartinxx

Kamera na FAMU je vážně silná, a komunikace s režiséry asi probíhá vážně dobře, protože až na výjimky mi FAMU filmy přijdou nejsilnější tehdy, když se krátkému filmu podaří funkčně motivovat pěknou obrazovou exhibici. Intimita, tělesnost a zranitelnost Zazpívej je vážně skvělá. ()

Slarque

Zakonzervovaná atmosféra jednoho horkého letního dne zakončeného bouřkou. Výborná kamera, přirozeně působící herci. Osobní příběh hlavní hrdinky z toho jen tak nenápadně probleskuje. ()

ostravak30

Příběh filmu Zazpívej mě nezaujal tak, jak bych sám čekal. Přitom herecké výkony nejsou špatné, ovšem celá vnímání fyzické proměny je zpodobněno v jedné scéně u rybníka. Eviny osobní pocity se nedozvíme, protože je nikomu nesdělí a sama též nevytváří žádné emoce. ()

nudnik

Spíš než počátek vnímání tělesnosti na mě film zapůsobil výborným vystižením atmosféry letního odpoledne a náznaků vztahů ostatních osob, vše hlavně díky nádherné kameře Lubomíra Bellka. Navíc dobrý casting a střih. ()