Invaze obřích pavouků

• USA The Giant Spider Invasion (více)

Jeden z nejslavnějších pavoučích hororů všech dob! Teror pavouků nezastavíš. Před obřími pavouky není úniku! Poklidný život na farmě v Severním Wisconsinu naruší pád obřího meteoritu. Na místě dopadu nalezne farmář se svou ženou množství úlomků, obsahujících pravé diamanty. Radost z úžasného nálezu však kalí fakt, že meteorit také otevřel obří černou díru, kterou na naši planetu přišli obří patnáctimetroví pavouci. Ti začnou terorizovat celé město a je jen na odbornících z NASA, Dr. Vancem a Dr. Langové, aby zasáhli a pokusili se zabránit totální zkáze při invazi obřích pavouků. (oficiální text distributora)

Terva

Scénář : Richard L. Huff a Robert Easton. Kamera : Jack Willoughby. Hudba : Bill Rebane. Je to hrůza, málem jsem umřel smíchy. Ten obří pavouk byl automobil Volkswagen pokrytý kožešinou, zadní část vozu je přední část monstra a oči jsou zadní koncová světla auta. Film je natočen jako pocta snímkům padesátých let. ()

corpsy

Nieje to šialenosť, je to len céčkový brak, ktorý si vo svojej dobe myslel, že bude pôsobiť áčkovo. Aké ´´pecky´´ niekedy Řitka vydávala a aké ignorovala, to je námet na samotný film. ()

Cimr odpad!

15 let po Psychu, 7 let po Rosemary má děťátko a Noci oživlých mrtvol, 2 roky po Vymítači ďábla a rok po Texaském masakru motorovou pilou si tvůrci tohoto opusu mysleli, že se toho někdo bude bát?! Tak to mi hlava nebere! Obrovský podivně se klátící plyšák mi vážně strach nenahnal a to mám z pavouků respekt. Vypadá to, jako by to natočila parta amatérů jako video pro pobavení rodinných příslušníků. Kromě toho, že to není ani trochu strašidelné to navíc nemá ani žádne jiné kvality. Scénář je hrozný, herci rovněž a ani tu není nic byť jen vzdáleně podobného pointě. ()

TomX2 odpad!

Tento film by ste nemali brať vážne a vôbec nie ako horor. Od začiatku si to neudržiava atmosféru, tarantuly sú smiešne, efekty a triky lacné a trápne, obrovský pavúk ako z plyšu - no keď toto všetko zahodíme, vo finále z toho vznikne celkom vtipná vec, ktorej chýba označenie komédia (postava stvárnená hercom R. Eastonom bola naozaj vtipná a jej dialógy si celý film udržiavali na hladine). The Giant Spider Invasion je niečo ako novší Spiders z roku 2013, akurát s tým rozdielom čo tomu filmu chýbalo - vtip, tento film má a nerobí mu problém robiť si srandu sám zo seba. ()

PKD

1, za sežrání toho chlápka na louce, na které si ovšem musíte počkati 50! minut. Kvalitou a úrovní se to hravě vyrovná monster filmům z 50tek. A v nudnosti je i v lecčem...předčí. Šíleně by mě zajímalo, jak mohlo něco takového vzniknouti v roce 1975. Tak před 20 lety jistě...ale v 70tkách??? Asi to mělo býti pocta, všem těm špatným, někdy až geniálně blbým filmům na jedno brdo. Ovšem to by musel tento film míti 1 zásadní ingredienci...stupidně hravý přístup k látce. A to zde zcela absentuje. Tady je to jen stupidní. Ale nikdo se nebavil a nehrál si. Mělo to aspoň býti čb. To by pomohlo. ()

Martin741 odpad!

Horor, v ktorom sa prvu polku nedeje dohromady nic /retardovane dialogy nepocitam...../, aby v druhej polke zacali male americke mestecko ostrelovat meteority z krorych vyliezaju pavuky. No a ked som videl len jedneho, ktory bol dlhsi ako priemerna osipana, film putuje suverenne do odpadu. 0 % ()

cariada

Těžko to hodnotit neboť jsem u toho četl noviny a občas sem zvedl hlavu. Prostě mě to moc nezaujalo. Pavouk byl pěkný na tu dobu slušný, herci to je kapitola sama pro sebe. Atmosféru ta šla někde okolo, tu jsem tam nák nepostřehl. Jediný plus , že to bylo krátký a barevný. ()

destroy83

Sympatický starší pavoučí horor s nádechem scifi, který sice nevyděsí, ale dobře se na něj kouká. Děj nás zavede do malého městečka kdesi ve Státech, kde se po pádu meteoritu na zemském povrchu otevře černá díra, která chrlí patnáctimetrové pavouky. Místní doktorka Langová kontaktuje NASA a na pomoc přijíždí odborník doktor Vance. Společně s místním šerifem a mladým novinářem se snaží zastavit začínající pavoučí invazi. Celkem zajímavá je i vedlejší dějová linie, která nám přibližuje farmářskou rodinu nedaleko místa dopadu. Dočkáme se tupého farmáře, který jezdí za šlapkou, jeho ženy alkoholičky a její rozverné věčně polonahé sestřičky. Samotné ztvárnění pavouka není vůbec špatné a při požírání lidské oběti místy i uvěřitelné. Efekty s pavoučíma nohama jsou také celkem obstojné a masky pokousaných lidí taktéž. Herci jsou až na vyjímky zcela přirození a dočkáme se i pár pěkných explozí. Já se bavil na tři hvězdy. ()

nevermore

Tenhle film je jak stvořený na odpad!. Jasně, Bčkovej horor 70.let jako obří pavouci, mravenci nebo vosy. Takže plus tohoto filmu, je každopádně velký výskyt tohoto milého zvířectva, kdy si podává stupidní amíky, ale hlavně ten gigantický komicky vypadající pavouk. Absolutně nenahání hrůzu, protože každý má spíše strach z toho, aby se nerozpadl v nějakým záběru, než aby někoho sežral, ale obdivuju, jak museli s tímto kolosem při natáčení zápolit, rozhýbat to a tak. A mínusy tohoto filmu jsou jednak herci a jejich talent, to je katastrofa (zejména vtipné bylo, jak se jeden týpek snažil zahrát, že je v proudu větru a přitom balancoval na druhou stranu, než to foukalo). Úvodní pád toho bordelu z kosmu byl odpovídající efektům 70.let, to vem čert. No a celkový příběh s tou černou dírou a vůbec to radši ani nezmiňovat. Vtipný byl zejména konec, kdy nikdo ani pomalu nepochopil, jak toho "Giant Spidera" zabili, ale pak byl detailní (a hlavně dlouhý) záběr na to, co všechno z něho teče a okamžitě potom konec filmu. No sranda. Za tu námahu s tím velkým pavoukem musím dát 2 hvězdičky, to prostě nejde jinak, tím je tenhle film opravdu originální! ()

Schobul

- "What the god damn hell was that?!" --- -"It's a Geiger counter" -"But we don't have any Geigers here" To je asi vše, co z tohoto filmu stojí za pozornost. Moc toho teda není. ()

PetrPan2

Musím říct, že jako recese je to celkem dobrý, ale překvapilo mě, že je to z roku 1975... podle triků bych sám hádal tak padesátá léta... ()

ArdathBay

Tu hodinku patnáct se příjemně pobavíte. Plyšáky, co jsou jako pavouci. Arachnofobici budou mučeni, arachnofilové (jako já) se budou usmívat hlouposti postav a "hard sci-fi" nebezpečí černé díry. Na tohle bych jel s holkou do autokina a strašil bych ji svými prsty :) ()

Testament odpad!

Už jsem viděl hodně sraček, ale tohleto je opravdu unikát. Ministr zdravotnictví varuje: má vážný vliv na zdraví jedince. Herecké výkony a jiné nemá v tomto případě smysl rozebírat. Ale jako komedie to zase tak špatné nebylo. ()

BlackTom

Edward D. Wood Jr. od závisti rotuje v hrobe. Malý pavúk - tarantula, veľký pavúk - chlpatá konštrukcia obohatená o naozaj geniálne plyšové očiská (v tme svietia!). A tie ladné pohyby! Och joj... Kým sa to všetko rozbehlo, tak už film pomaly končil. Mimo toho krásneho pavúčiska nemám ani dáko čo vytknúť, možno niektoré maximálne dementné dialógy (ale nájdu sa aj perly). Pobavil som sa a to mi stačí. Ale na rok 1975 strašná slabota... ()

Han22

Vzpoměl jsem si na horor Tarantula, snad jediný známější starý horor s obřími pavouky a žasnul jsem nad tím, že efekty v tomto o 20 let novějším filmu jsou stejné, ne-li horší. Ono to tak dlouho nevypadá, protože obří pavouk se objeví až někde v půli filmu a do té doby sledujeme celkem standartní film s obyč. pavouky a více či méně nesympatickými vidláky. I poté je pavouk jakžtakž v pohodě, ovšem při rádoby akčním finále se projeví naplno debilita postav (šerif) děje (50 chlapů s puškama se roztuče a ani pomalu nevystřelí) i efektů. Člověk by přemýšlel proč v roce 75 film o obřím pavoukovi, ale inspirace Čelistmi je přiznaná přímo ve filmu jednou z postav. Každopádně tenhle film se Čelistem ani neblíží, spíše se blíží Edu Woodovi. ()

wosho

To co zprvu vypadalo na správné béčko plné mizerných triků, brutality, litrů umělé krve, polonahých slečen s bobříky, vidláků s bradkama a nadsázky, klamalo tělěm. Vše tam sice je, ale hrozně málo a místo zábavné pitomosti tu máme nudnou blbost, co ani obří tarantule na kolečkách nezachrání. Ale ti vidláci byli supr. ()