Mužné hry

• angličtina Virile Games (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Sportovní / Horor
Československo, 1988, 14 min

Fenomén fotbalu a fanouškovství v černé surrealistické komedii autora, výtvarníka a režiséra Jana Švankmajera. Masakr hráčů s (naštěstí) plastelínovými hlavami, fandění u televize s pivem v hraných sekvencích, i na hřišti v dokumentárních záběrech, a jiné absurdně zábavné, až hororové situace, které divákovi servíruje autor J. Švankmajer, jsou jen pro silné povahy! Sportu zdar a fotbalu zvláště! (Česká televize)

Romanka89

Další mini-veledílo od Mistra, velmi mě to nadchlo, a to nejen proto, že fotbal a podobné týmové hry nemám ráda, takže kdyby fotbal probíhal takhle, asi bych byla největší fanoušek :D Bylo to prostě tak příjemně morbidní ;-) ()

kubilov

Tak Švankmajer zde zesměšňuje nejpopulárnější sport na světě, proč by ne? Asi není moc velkým fandou fotbalu, když má radost z toho, že je může zabíjet. ()

ostravak30

Nejsem zrovna příznivcem uměleckých filmů a ty od Jana Švankmajera mě také nikdy nijak zvlášť nezaujaly. Těžko v nich čtu, co vlastně autor chtěl říct. Každopádně pokud bych si mohl tipnout, pak je to charakteristika fotbalu a fanoušků kolem něj. Ti druzí by nejraději fotbalisti po předvedených výkonech leckdy zašlapali do země. Fotbalisté se zase, a v tom předběhl dobu, víc válí na trávníku než aby hráli. Jednotlivé fauly, někdy až likvidační, končí odnášením těl a na počtech gólů už pak nezáleží. A třeba je to všechno jinak. ()

Vlkodlak13 odpad!

Tak asi jeho dílo, které se dá bez újmy sledovat je "Byt" a "Poslední trik..", ty byly i vtipné i když trochu ujeté. Tohle je už ale nechutná a násilnická sr..humusárna. Už radši nemám chuť zkoušet sledovat další jeho díla, protože to je otřesnost. Jasně, i když je to jen plastelína, tak i tak je to nechutné - jednoduše se vyžívá v násilí.. ()

draxxi

Zpracovani jako vzdy u p. Švankmajera vyborne, ale o cem to jako bylo moc nevim. Nicmene spousta zaberu mi utkvela v pameti i po vic jak triceti letech... 8/6/2020 78% ()

Nogard

Tak tohle mne hodně pobavilo, Švankmajer se nezapře ... mimochodem ty závěrečné titulky jsou opravdu geniální! :-) ()