Dávná pověst o muži s píšťalou nemá začátku ani konce. Krysař po staletí putuje od města k městu a jeho tvář má nesčetně podob. V tajemných ulicích starobylé Prahy ožil jeho příběh jen na jediný den a možná jen proto, aby se stal filmem. Objevil se na přelomu jednoho roku jako přízrak a stejně tak i zmizel. Hned při prvních krocích městem spatřil Agnes, Kristiána a budoucí svědky jejich manželského slibu, jak v otevřeném červeném kabrioletu objíždí kostely a prosí o svatební obřad. Dívka s věnečkem ve vlasech, nosí pod srdcem nový život. Ale všude jsou odmítáni. Muž s fujarou a v dlouhém plášti, nadaný podivuhodnou schopností přinést lidem očistu, až dosud lásku nepoznal. Pro něj i pro Agnes je jejich setkání jako blesk z čistého nebe. Marně Kristián volá jméno své milé, marně jim ďábel nastražuje léčky. V té zběsilé silvestrovské noci se zrodilo pouto, které je ale třeba vykoupit. Každý tu něco ztrácí, každý se musí něčeho vzdát

Krysař, který nalezl inspiraci ve stejnojmenné předloze Viktora Dyka i v muzikálu Daniela Landy, je osobitou a originální filmařskou reflexí staré legendy. Na otázku, proč byl film točen vlastně "v přímém přenosu", v průběhu 24 hodin, F. A. Brabec - spoluscenárista, kameraman a režisér v jedné osobě - odpověděl. "Snažil jsem se najít klíč na zpracování Krysaře tak, aby zůstal silný emotivní příběh o lásce a zároveň abychom nevytvořili 'jen' klasickou 'dobovku'. Extrémní podmínky natáčení, kde musí všichni ze sebe dostat opravdu všechno, pomohly umocnit emotivní proniknutí pod kůži všech hrdinů. Faleš nebyla možná, nebyl na ní čas. Zahráli jsme si s přirozeným vyčerpáním, se zimou i s povinností něco dokončit.Věřím, že jsme v hraných scénách dosáhli větší autentičnosti a expresivnosti,.a že divák bude vtažen do děje se stejným nasazením jako celý filmový štáb." (oficiální text distributora)

paascha odpad!

Jména napověděla a očekávání se naplnilo. Takový shit se jen tak nevidí. I když mají páni autoři v rukávu pěkných pár trumfů... ()

Sobis87

Brabec navzdory všem dobrým záměrům akorát tak zprasil klasické literární dílo a natočil podivný experiment, který maximálně tak může oslovit chvílemi zajímavou prací s kamerou, jinak to je ale nuda k uzoufání...a navíc mizerně zahraná 20% ()

Anderton

Viete si predstaviť, že by lekár vykonal náročnú operáciu za hodinu? Viete si predstaviť, že by nakreslil maliar veľký umelecký obraz tiež za hodinu? Viete si predstaviť, že by navrhol architekt výškovú budovu za týždeň? Tak prečo máme akceptovať fakt, že filmár natočí svoj film za jednu noc. Nedá sa nič robiť, takýto prístup musí byť na výsledku poriadne poznať. A to ešte Brabec s bravúrou túto "umeleckú výzvu" zvládol, pretože nemám problém ohodnotiť jeho výtvor dvoma hviezdami. názov Poetický v popiske by mal admin vymeniť za Silno experimentálny. ()

Frajer42 odpad!

Tak mně se to nejenom nelíbilo, mě to i dosti intenzivně uráželo. Tomuhle filmu nikdy neměl být povolen název ,,krysař´´, neboť pár citovaných pasáží z knihy, použitých navíc v nejméně vhodný okamžik ho s klasikou nijak nespojují. Jeden z nejhorších, ba dokonce úplně nejhorší film, který jsem měl možnost vidět. Omlouvám se, tohle nejde označit ani jako film, tady si pouze banda ztroskotanců snažila něco dokazovat. Neúspěšně. A že film vznikl během jednoho dne neberu absolutně v potaz, když nebyli schopni film dokončit, tak byl absolutní nesmysl vypustit naprosto nedodělaný film ven. Koneckonců tenhle film neměl být vypuštěn ven nikdy. Měli ho spláchnout do záchodu, kde by bylo místo mu nejvíce vyhovující a jediné možné. F.A. Brabec by měl asi přehodnotit své dovednosti, potažmo změnit zaměstnání. Sračka, které není rovno. Doufám, že jsem nikoho neurazil. ()

Spinosaurus

Hvězdička za Landu a jako politování k tvůrcům. Zbytek je prakticky nehodnotitelný. Petr Jákl jako Krysař? Ne, raději to nebudu komentovat, ale musel jsem ho zmínit protože jak už jsem řekl, zbytek nestojí ani za slovo. ()

Sašenka165

Slabý odvar skvělého muzikálu. Navíc potopený hereckými výkony a točením narychlo. Možná získali zápis do Guinessovky za nejrychleji natočený film, to je ale asi tak všechno. Pokud to ale počítáte jako experimentální projekt, pak si k mému hodnocení připočtěte dvě hvězdičky. ()

Slarque

Za 24 hodin natočené, ale vydržet na to hodinu koukat, to je docela výkon. Jákl chodí po Praze, Krajčo po ní jezdí kabrioletem, Geislerová pobíhá mezi nimi a pod nohy se jim motá přehrávající Dobrý. Navíc je tu jakýsi kompars maškar, neboli největší křeč celého tohohle zbytečného honu za rekordem. Jediné, co se povedlo (a co rozhodně vznikalo déle), jsou písně Daniela Landy. Když u nich zavřete oči, můžete si představovat film, který by se k nim hodil víc. Práce kvapná, málo platná. ()

Pejpr

Zajímavý a vůbec ne špatný pokus. Miluju Landovu hudbu a krásně mě provázela celým filmem. Upozornil bych na kameru, kdy v absolutní pražské tmě vidíme kužel světla ze světlometu na zabírající scénu. Zda to bylo schválně nebo ne, zůstává otázkou. ()

Flego

Hrdiť sa rýchlosťou natočenia a vstupu do Guinnesovej knihy rekordov je po filmárskej stránke trápne, lebo výsledok tomu zodpovedá. Hoci je myšlienka príbehu dobrá, jej spracovanie je nudné a amatérske, čo sa len tak ľahko nevidí. Pre mňa je amaterizmus aj to, že v jednej scéne má Diabol vždy inak uviazanú šálu okolo krku... ()

honajz

"Agnéés! Agnééés!" Uff, to mne bude pronásledovat dlouho. Jeden dlouhý videoklip, který stojí na Landově hudbě a písničce. Pomíjím, že šlo o experiment, natočit to za 24 hodin. Ale přece jen i při přimhouření všech očí, včetně toho kuřího na noze, je to takové pobíhání odnikud nikam a postava Krysaře je velmi, ale velmi nevyužitá a zbytečná, ač impozantní. --- F. A. Brabec by konečně měl zanechat experimentů a natočit normální film – pokud na to má. Jeho pokusy jsou vizuálně zajímavé, nabité – ale nedá se na ně, mezi námi, dívat. Například tenhleten Krysař. Když už jste natočili dva nezfilmovatelné romány, Krále Ubu a Kytici, do čeho byste se ještě pustili? Navíc končí století, blíží se Silvestr, co takhle natočit něco za 24 hodin a rovnou s tím do Guinessovy knihy rekordů? Nějaký jednoduchý příběh se také najde – třeba právě ten o krysaři, když tu máme vynikající hudbu Daniela Landy. Teď jen najít ztepilého představitele a v zimní Praze natočit efektně hezké a barevné záběry. A tak vznikla spíše obrazová vizualizace než film, děj není podstatný (krysař uzavře smlouvu s ďáblem, ale zamiluje se a prohraje, ale ta prohra možná tak jistá nebude), mnohé jízdy Chryslerem po Praze budou v tomto hodinovém dílku brzy nudit, divadelní přehrávání ďábla a amatérské herectví krysaře také znudí, a Ester jsou vidět dvě brady... Ale stejně, když to celé skončí, má v sobě člověk zvláštní pocit – atmosféra místa, času, barev i hudby zafungovala. ()

Ilicka

Takové silvestrovské pobíhání po Praze s kamerou v ruce... Ještěže k tomu hraje hudba Daniela Landy... Po druhém shlédnutí jsem musela o stupeň dolů... ()

Richie666

Pohádka, kniha, divadelní představení, film - nikdy nebude jedno jako druhé. S přihlédnutím k okolnostem to zas taková hrůza, jako tady většina píše, není. ()

codeas

Tento film byl jakýsi pokus o nejrychlejší natočený film v historii. Za pouhých 24 hodin (to zní jako název nějakého seriálu :) musí stačit natočit film. Film stihli natočit, však jako rekord se jim to nevyplatilo jelikož byl i natočen film za kratší dobu. Celkový film je zmatený a přijde mi jako skoro zbytečný. Největší a vlastně jedinné(plus) je hudba Daniela Landy. ()

Terva

Filmový experiment kameramana a režiséra F. A. Brabce vznikl během čtyřiadvaceti hodin v kulisách silvestrovské Prahy a může se honosit přívlastkem „nejrychleji natočený film na světě, zapsaný v Guinnessově knize rekordů“. Natáčelo se nonstop od desáté hodiny dopolední 31. prosince 2002, poslední klapka padla druhý den v 09.45 hod. V titulní roli uvidíte herce a známého kaskadéra Petra Jákla. Scénář : F. A. Brabec, Ivana Nováková. Kamera : F. A. Brabec. ()

JohnCZ

Půl hvězdy za pěknou Landovu hudbu a půl hvězdy za dost dobrou práci s kamerou. Ale jinak je to bohužel strašná sračka. Nebyl jsem jediný, kdo při tom během vyučování podřimoval. ()

Expendable

Jednu hvězdičku za skvělého Jákla, jinak tenhle film s knihou Krysař od Victora Dyka nemá nic moc společného.Nevím co chtěl autor říct tím neustálým světlem.Všechno to na mě působilo dost lacině a divadelně.Krajču tu byl jako totální zhýralec, furt se tam projížděl v červeném fáru a pyl šampáno. ()