Kocour Fritz

Seznamte se s neohroženým Fritzem, kočičákem přímo posedlým sexem a snahou o revoluci! Fritz se vykašlal na univerzitu, aby pod vlivem hašiše zažil spoustu dobrodružství, připletl se pod nohy Černému Panterovi nebo Hell's Angels a hlavně - aby našel sám sebe. Fritz The Cat je mládeži nepřístupný animák, za kterým stojí legendární undergroundový umělec Robert Crumb a který si utahuje z různých protestních hnutí USA let šedesátých. (ČSFD.cz)

Opsha

Dost působivá skorobajka o tom jak to tehdy v 60.letech bylo. Že sovy nejsou čím se zdají a každý byl buď pokrytec nebo zmanipulovaný hlupák. Že policisté vždy rádi dřív mlátili než se ptali. A že svět byl vždycky stejně mizerný Rozhodně děkuji Premiere za upozornění na tenhle film. ()

Circumscriptor

Uf uf. Trošku drsné retro. Čo mi na Fritzovi vadí úplne najviac? Jednoducho to, že humor je tu založený čiste na tom, že postavy vulgárne nadávajú a správajú sa zvrhlo a dekadentne, pričom za tým nie je nič hlbšie. Na počiatku 70. rokov to bol možno práve takýto kultúrne-etický šok, ktorý divákov sám o sebe zaujal. Dnes to však nie je nič neobvyklé a tak sa tu snažím v zhluku vulgarít nájsť nejaký point, ale márne. No čo už, vzhľadom na dobu to ujde. Nájde sa tu ale plejáda vtipných momentov (napr. fízlopolicajti s mikropenismi strieľajúci cez rozbité okno kostola z revolveru, kocúrie orgie a fajčenie maŕychuany) a hudba je tu celkom slušne atmosférická a skvelo sa dopĺňa s psychedelickými vizuálmi, okolo ktorých sa celý Fritz the Cat vlastne tak trochu točí. S kontextom doby 4/5, inak by som išiel s hodnotením podstatne nižšie. ()

Han22

Pro mě úmorná hipísácká pičovina. Je tu všechno - volná láska (či spíše mrdání), spousta násilí, krve a nahoty, násilní poldové, tráva i trvrdé drogy, náckové, revoluce, utlačovaní černoši, komunistický třídní boj. Není to špatně udělaný, chápu že režisér chtěl ukázat na animovaných zvířátkách celou tehdejší dobu, ale mě tyhle hipís filmy tak strašně zoufale nebaví a čím víc toho vidím, tím víc mě to sere. ()

bradl3y

Kocour revolucionář, stupidní policajtská židovská(!) prasata, co dostávají křesťanským křížem po hlavě, divoké koupelnové hrátky, lezení do řiti negrům-vránám, volná láska, zfetovaný nazi-králík a kdo ví, co všechno ještě. Co víc můžete chtít od X-kem hodnoceného animáku? ()

farfalla

První animovaný film, který v Americe získal 'X rating'. Byl natočený podle komiksu Roberta Crumba. Příběh je satirou, která se zaměřuje na vysokoškolský život v polovině 60-tych let v New Yorku, rasovou otázku, hnutí svobodné lásky, levicovou a pravicovou politiku. 'Fritz the Cat' je zatím nejúspěšnějším nezávislým animovaným filmem všech dob. Dialogy znějí, jako by byly zachyceny náhodně. Zajímavý je výběr hudby. Žít v 60-tych letech muselo být náročné. Bylo povinné mít na všechno názor. Ale ještě téžší bylo poslouchat názory druhých. Poslouchat druhé se vykecávat a zůstat přitom 'cool', není se co divit, že bez dopingu to časem nešlo... ()

Pawlisman

Satira 60. let v USA, navíc okořeněná trochou perversnosti, naturalističnosti a psychadeličnem. Výborné výtvarné zpracování stejně jako skvělá hudba. Problémem mi však byla poměrně složitá angličtina a tak to nejdůležitější - obsahová stránka - mi částečně uplavala. Proto samozřejmě bez adekvátního hodnocení. ()

edie sedgwic

Tak toto je riadny ulet omnoho perverznejsi ako poniektore filmy. Navyse ked vsetky tie "prasaciny" robia zvieratka nejako sa nad tymi neda pohorsovat. Ziaden hlbsi zmysel v tej politickej nekorektnosti nehladam napriek tomu je film prijemna zabava. ()

AnanAss

Tak takového bráchu by si Garfield rozhodně nepřál! Tenhle kočičák si totiž libuje v nadměrné souloži (pokud možno s co největším počtem nejen koček), hulení trávy a nevybíravém slovníku. Spíš než o ucelený děj, jde o několik delších epizodek, do kterých se oplzlý kocour dostává a jsou záminkou ke kritice společnosti té doby - protiválečná nálada, hipíci, policejní prasata a další. Na mě to moc nefungovalo, ale i tak docela zajímavá filmová připomínka toho, co všechno mohlo v sedmdesátých letech vzniknout… a ukázka spousty animovaných ňader. ■ AnanAss‘s Score: 4/10 ■ ()

JesterKruger odpad!

Jak je možné, že ten nejhorší film všech dob najdu zrovna v červené zóně? Já se moc omlouvám filmu Vánoční zlo. Vánoční zlo je oproti tomuto svinstvu mistrovské dílo. Vánoční zlo je sice odpad, ale lepší odpad. Nechápu, jaký ***** si dovolil tento film označit jako komedii??? Vždyť je to hnůj! Děj je extrémně nudný. Kdyby ten film byl takový, jako začátek filmu, kdyby to bylo jenom o sexu, udělali by autoři dvakrát lépe. Protože ty drastické scény, a to co bylo po začátku, tak se mi z toho filmu fakt chtělo brečet. Chtěl jsem brečet z toho, jak je to zbytečně drastické, špatné, a ubohé. Na druhý díl se ani nemrknu. Toto je u mě korunováno na nejhorší film všech dob. OPRAVA: Na druhý díl jsem se už mrknul, a je to skoro stejné fiasko jako první díl. Pitomá parodie na Pribináčka. ()

rbr

Někde sem čet, že Bakshi nechápe subkulturu hippíků. Ale jo, chápe, a kurevsky ji nenávídí pro její falešnost. Punk rock fuck you. ()