Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Zapomenutá detektivka se Svatoplukem Benešem v hlavní roli se soustředí na ty neduhy minulého režimu, které bylo povolené glosovat - hlavně rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví a nedovolené podnikání. Kriminalisté zde přijdou na stopu nezákonných machinací v pohostinství, zahraničním hostům jsou dokonce nabízeny sexuální služby... Mládeži přístupný příběh se však odvíjí líně, nenápaditě, důraz klade na přemíru tupě přednášených dialogů, které nahrazují akci i napětí. (Lexikon českého filmu)

(více)

Recenze (48)

honajz 

všechny recenze uživatele

Příjemné překvapení. Kupodivu Olinka Schoberová mne tady moc netankovala, ale to vlastně nikdy, Barbie na pochodu, víc mne zaujalo, že jsme měli českého Petera Sellerse - ta podoba! Film má několik velkých kladů. Co se scénáře týče, postupné rozvíjení zápletky je dobře načasované, snad jen závěrečné odhalení stylem "Jo, takhle!" mi přišlo poněkud uspíšené - zase na druhou stranu divák musí trošičku popřemýšlet, proč zrovna tohle je ta stopa neomylně ukazující na vraha. Herecky jsem se dočkal několika překvapen - jak Dubský (s Vladimírem Šmeralem jak by si z oka vypadli!), který střídá několik poloh, podle toho, jestli předvádí ctnostného ředitele, nebo podvodníka, tak velmi civilní a skvělý herecký výkon Beneše - vlastně v takto vážné roli jsem jej viděl poprvé. A Šmídu jsem doposud znal jen jako Pacínka, ale jako komisař si vede skvěle, a kolikrát jsem se přistihl, že vlastně koukám na českou verzi Maigreta, třeba Vraždy v hotelu Majestic. A moc se mi líbila i kamera - škoda, že film nevyšel vyčištěný na DVD - třeba ke konci v tom jednom záběru, když komisař prochází jednotlivými odděleními, nebo ten hitchcockovský pohled do dlouhé chodby, když přichází Řehoř, excelentní! Skvěle kamera kouzlí i na terase, kde ji vhodně doplňují ruchy v pozadí. Mimochodem, tento film je jeden z mála, kde je ještě vidět vlakové nádraží Těšnov - mívalo to tam zajímavou atmosféru. Ještě se vrátím k postavám - jsou dobře napsané i zahrané, nikdo není vyložený padouch, teda kromě jednoho, docela všechny ale chápeme, jejich jednání vychází z jejich psychologie. Ve scénáři se dají najít ještě drobné nuance, třeba právě u mnohovrstevné postavy ředitele hotelu a jeho morálních zásadách a jistém druhu pokrytectví. Povedený film, pro mne překvapivě. Takže, nezapomeňte, Bartolomějská 6, Roháč. ()

Adam Bernau 

všechny recenze uživatele

Dabovaná Schoberová, bezvýrazný Šmída (kvůli němuž hlavně jsem to chtěl vidět) a Eduard Dubský překonávající svou naivní strojeností v roli prohnaného hoteliéra cokoli z prvorep. a protektorátního filmu. Ještěže aspoň ten Lackovič člověku spraví chuť, byť v charakteru pro něj velmi netypickém. On by i ten minimalistický Šmída stál za hřích, jenže tento užvaněný a se svým tématem úspěšně se míjící film to neumožňuje, jeť nemožný i jako kriminálka i jako drama i jako komedie. Nefunguje nic. Duo Štorkán-Toman je zde tématem, pojetím i kvalitou široce rozkročeno mezi padesátými a sedmesátými lety. ()

Reklama

Zazie 

všechny recenze uživatele

Detektivka o tom, jak si zaměstnanci jednoho pražského hotelu přivydělávali provozováním nelegální agentury s erotickými službami. Film je přes zdánlivě lechtivý námět velmi cudný, Olga Schoberová je na cestě za klientem oblečenější než dnešní ženy a dívky v létě a divák by ani ji ani ostatní slečny nemohl podezírat, že se budou ve vypůjčeném bytě s pánem věnovat něčemu jinému než konverzaci. Film má jednu vadu, ale na detektivku dost podstatnou: postrádá napětí a nudí. A to se v Československu v 60. a 70. letech dokázaly natočit slušné detektivky. A jeden plusík za roztomilou epizodní postavu Egypťana v podání Jureje Herze. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Plzeň už popil, na Hradčanech zaplakal a teď si chce povyrazit." Valutoví cizozemci to neměli v ČSSR lehký. Sehnat ochotnou slečnu s velkou postelí nebylo snadný, ale tady se to povedlo a kapitán Roháč už je tomu zločinu na stopě. Já jsem mu tedy moc nefandil, protože jeho charisma proti excelentnímu panu Sálimovi nestálo za řeč a slečnu Léblovou bych si dovolil zatknout sám, diskrétně a v pokoji, od kterýho by mi pan Alexej laskavě dodal klíče. ()

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

Československá krimi, v níž je na počátku odhaleno nepovolené podnikání prostřednictvím nabízením sexuálních služeb. Hlavní podezřelý, hotelový recepční Alexej, je však za záhadných okolností zavražděn. Vyšetřováním zločinu mnohem závažnějšího než kuplířství je pověřen kapitán Roháč a jeho skupina. B. Šmída v roli hlavního kriminalisty předvedl vynikající, snad svůj životní výkon, ostatní zástupci zákona byli však sotva průměrní. Skupina podezřelá ze spáchání vraždy, to jest ředitel hotelu noblesní E. Dubský, kadeřník S. Beneš a číšník S. Fišer se snaží všelijak zahladit stopy nejprve od důkazů týkajících se poskytování se sexuálních hrátek, ale poté jim dochází, že policie jde po vrahovi. Neodolatelně klidný B. Šmída na závěr nařídí rekonstrukci činu, přičemž vyjde najevo, že všichni muži měli stejnou šanci onen čin spáchat, avšak v napjaté chvíli se pravý pachatel neprozřetelně odhalí. Uznávám, že film poněkud postrádá napětí a spád, avšak během jeho sledování jsem se nenudil a nebýt jistých okolností, řadil bych ho k průměrným. V malé ale výrazné roli sexuálně nevybitého Egypťana se objevil i známý režisér J. Herz a jeho závěrečný výstup s kapitánem, byl hodně povedený. Zbývá dodat, že jednu z kněžek lásky hrála O. Schoberová a neboť samotné obsazení této krasavice automaticky zvyšuje hodnocení o stupeň, hodnotím toto Tomanovo krimi poměrně vysoko. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama