Režie:
Jacques TourneurScénář:
Harold MedfordKamera:
Lucien BallardHudba:
Friedrich HollaenderHrají:
Merle Oberon, Robert Ryan, Charles Korvin, Paul Lukas, Reinhold Schünzel, Fritz Kortner, Tom Keene, Gene Evans, William Yetter Jr., Charles McGraw (více)Obsahy(1)
Z rychlíku Paříž - Berlín je unesen z Ameriky se vracející sběratel uměleckých předmětů a bývalý odbojář Bernhardt. Mezinárodní policejní tým zjistí, že pachateli jsou skalní nacisté, kteří chtějí násilně opět nastolit politickou suverenitu Německa. (MacGuffin)
Hrají
Merle Oberon
Indie
Nejlepší filmy:
Na Větrné hůrce (1939)
Deep in My Heart (1954)
Vražedná lež (1936)
Robert Ryan
USA
Nejlepší filmy:
Nejdelší den (1962)
Tucet špinavců (1967)
Divoká banda (1969)
Charles Korvin
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Holocaust (1978) (seriál)
Loď bláznů (1965)
Zlatá lest (1975)
Paul Lukas
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Zmizení staré dámy (1938)
Uncertain Glory (1944)
The Kiss Before the Mirror (1933)
Reinhold Schünzel
Německá říše
Nejlepší filmy:
Pochybná žena (1946)
Žebrácká opera (1931)
Madame DuBarry (1919)
Fritz Kortner
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Orlakovy ruce (1924)
Někde v noci (1946)
Varovné stíny (1923)
Tom Keene
USA
Nejlepší filmy:
Under the Tonto Rim (1947)
Blood on the Moon (1948)
Křížový výslech (1947)
Gene Evans
USA
Nejlepší filmy:
Eso v rukávu (1951)
Bratři Sackettové (1979) (TV film)
Varování před bouřkou (1951)
William Yetter Jr.
USA
Nejlepší filmy:
Záchranný člun (1944)
Zlaté náušnice (1947)
Berlin Express (1948)
Charles McGraw
USA
Nejlepší filmy:
The Name of the Game (1968) (seriál)
Útěk v řetězech (1958)
Chladnokrevně (1967)
Robert Dalban
Francie
Nejlepší filmy:
Fantomas (1964)
Past na Popelku (1965)
Marie-Octobre (1959)
Rory Mallinson
USA
Nejlepší filmy:
Spencerova hora (1963)
Mighty Joe Young (1949)
One Desire (1955)
David Clarke
USA
Nejlepší filmy:
Adamovo žebro (1949)
How the West Was Won (1976) (seriál)
Asfaltová džungle (1950)
Buddy Roosevelt
USA
Nejlepší filmy:
Varování před bouřkou (1951)
Captain Blood (1935)
Shadow of the Thin Man (1941)
Paul Stewart (vypravěč)
USA
Nejlepší filmy:
The Name of the Game (1968) (seriál)
Chladnokrevně (1967)
Občan Kane (1941)
Ray Spiker
USA
Nejlepší filmy:
Jako zabít ptáčka (1962)
Věčná Eva (1941)
Zázrak v New Yorku (1947)
Hermine Sterler
Německá říše
Nejlepší filmy:
Dopis neznámé (1948)
Kings Row (1942)
The Razor's Edge (1946)
Otto Waldis
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Norimberský proces (1961)
Dopis neznámé (1948)
Volejte Northside 777 (1948)
Robert Coote
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Othello (1952)
The Ghost and Mrs. Muir (1947)
Otázka života a smrti (1946)
James Nolan
USA
Nejlepší filmy:
The Stratton Story (1949)
Drsný Harry (1971)
Letiště (1970)