Smrtelná kořist

• USA Deadly Prey

Brutální skupina žoldnéřů unese lidi, které chce použít jako živé terče při výcviku svých jednotek. Ovšem únosem Michaela Dantona udělali velkou chybu, role se obrací... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Blazkowicz

Normálně nevím, jak hodnotit. Éru tohoto skvostu jsem nezažil, takže nostalgie zde není, ale i přesto bych rád hodnotil výš. Na druhou stranu buďme objektivní. Podobné braky mám moc rád, jenže bývá u nich vzácností, abych se bavil od začátku do konce a to neustále. Tady máme absurdního tarzana v šortkách, starý dobrý dabing ("chcípneš" nebo "ty svině") a motivační retro hudbu. Chybí mi ale něco víc, třeba gore nebo větší variabilitu zabíjení. Ruka byla skvělá a body count je hodně vysoko, ale většinové zabíjení nožem začne rychle nudit. 3+* ()

aichwald

Danton! Mike Danton to je on!!! Jo to jméno bylo na poštovní schránce proč znáte ho??? Učil jsem ho!!! Je to sice akčnák v levné produkci ale absolutně dokonalej,svýho času jsme na to koukali každej den na vhs, znaly všechny hlášky nazpaměť. Perfektní hudba,brutální zabíjení a velká přehlídka vojenské techniky a zbrání. ()

J.Lajner

Jsem si naprosto jistý, že raná image Paľa Habery definitivně vykrystalizovala až poté, co zhlédl Smrtelnou kořist! Není to chytrý film, ani dobře udělaný film, ale rozhodně je zábavný a ze své tuposti dělá přednost. Pokud si toužíte odpočinout od náročné filmařiny, případně hledáte prostoduché povyražení na jedno použití, pak neváhejte ani vteřinu. Mike Danton již netrpělivě čeká. Více. ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný film. Má výborný príbeh o tajnej vojenskej skupine, ktorá v rámcu výcviku unáša civilistov a loví ich v lesoch, až raz unesú nesprávneho muža, perfektne vycvičeného bývalého vojaka, ktorý sa len tak chytiť nenechá. Spracovanie neponúka žiadnu možnosť sa nudiť, neustále sa niečo deje a ide na vec až neskutočne rýchlo. Ešte nestihne ubehnúť ani úvodná štvrťhodina a už je hlavný hrdina lovený. Pre správne užitie si tohto filmu je veľmi dôležité sa mu prispôsobiť a nepozerať sa naň ako na typický akčný film. Jednoducho tento film je taká blbosť, že je až veľmi zábavný, ale nie spôsobom, že by sa tvorcom nepodaril, ale už tak bol točený cielene. Akcie je tu plno, jej nízkorozpočtovosť určite neprekáža, je pomerne drsná a veľmi zábavná. V prvej polovici sa zameriava hlavne na tiché zneškodňovanie vojakov, čo mám veľmi rád, ale chýba moje obľúbené lámanie väzov a druhá polovica je už plná strieľania, výbuchov alebo nastražených pascí. Nejaká realističnosť alebo logika tu absolútne nemá miesto, v celom filme sa toho ani štipka nenájde. Hlavne ma dostalo nastražovanie pascí, kde zatiaľ čo v ostatných filmoch sa pri nich používa drôt, tak tu hlavný hrdina naťahuje hrubý špagát, ktorý vidno už z diaľky, ale samozrejme nikto si ho aj tak nevšimne. Herecké obsadenie je potrebám filmu plne vyhovujúce a dialógy sú presne také, ako sa aj dajú čakať, teda po stránke inteligencie na najnižšej možnej úrovni, ale zábavné viac než dosť. Ak niekto nemá rád filmy ako Komando kvôli nereálnosti, tak tomuto by sa mal automaticky vyhnúť, lebo toto je ten pravý extrém. Ale fanúšik, ktorý si to dokáže uvedomiť by mal byť odmenený. Aspoň ja som veľmi spokojný. Objektívna kvalita filmu- 65%, film sa páči mne na 75%. ()

Horak

Když se člověk už nějakou řádku let pohybuje v prostředí filmového odpadu, tak mu může najednou začít připadat, že už viděl všechno, udělá si pár pomyslných škatulek a tam si spokojeně filmy rovná, zkrátka už vás nemá co vyvést z míry. A pak přijde tohle...Kde jsem byl celou tu dobu, proboha!!!! Nevěřící procitněte!!!! Tohle je evangelium!!! Aleluja, aleluja, aleluja!!! Bravo, hurá!! ()