Tento film bojových umení zobrazuje vzťah legendárneho hrdinu a majstra bojových umení Wong Fei-Hunga (1847-1924) proti cudzokrajným silám (Angličanom, Francúzom a Američanom), ktorí plienili Čínu. Keď sa Aunt Yee vracia späť z Ameriky úplne prispôsobená Západu, Wong Fei-Hung sa ujme role jej ochrancu. Ukáže sa to byť veľmi ťažké, keď sa jeho škola bojových umení a miestna domobrana zapletú do zúrivých bojov proti zahraničným a a miestnym úradom. Násilie sa zosilňuje, a dokonca aj Aunt Yee má pochybnosti k novému západnému štýlu. Veď je možne bojovať s Kung Fu proti zbraniam? (genetique)

Puol

Jet Li v úlohe ľudového hrdinu, akých majú v Čínskej ľudovodemokratickej republike radi, predvádza prečo je považovaný za kungfu-poloboha. Tsui Hark je dobrý režiser i keď na môj vkus priveľa používa dráty, v tomto prípade to nevadí. Patrnýje i vyšší rozpočet, trochu nevyužitý mi prišiel akurát Yuen Biao. Začiatok slávnej filmovej série, ktorý sa oplatí vidieť. ()

strikeman

Možná je tento film legendou, ale mne rozhodně nepotěšil. Infantilní čínský humor, logika a realita jdou stranou, souboje jsou příliš sci-fi a stopáž je téměř neúnosná... 40% ()

agassi68

Ani komédia, ani dráma. Nemám rád tieto mačkopsy a nebyť Jeta si to zrejme nepozriem. No jeho rýchle končatiny spoľahlivo dodajú tri hviezdy.. ()

tequilla

Výborná klasika o Wong Fei-Hungovi, kterého ztvárňuje vynikající Jet Li. Originální, strhující a dlouhé bitky od choreografů Yuen Shun-Yi a Yuen Cheung Yan(bratři Yuena Woo-Pinga), a překrásná hudba. Ta finální bitka, která trvá 11 minut nemá chybu, kde nejdříve Jet leze po žebříkách a nohou je láme na kusy a pak skope hlavního záporáka. Jediným problémem filmu jsou příběhová vata v některých neakčních scénách, které mi výjimečně vadí a to zrovna u téhle klasiky. Přeci se jedná o akční historický spektákl, a ne pouze o nějaký akčňák, kde se musí vypínat mozek, takže příběh pro tentokrát je hodně důležitý. Ale úplný průser to rozhodně není, a rozhodně doporučuji pro každého fanouška "Martial Arts" filmů. ()

Sign

Film je to opravdu dobrý, chvílemi dokonce i trochu komedie, ale jaksi dost zmatený mi chvílemi prisel, někdy jsem se dost těžce chytal, ale ano film docílil nakonec toho že jsem byl dost nedočkavý jak to sakra všechno dopadne, a zápletka právě dobrá protože mne nutila přemýšlet, a to se moc často u filmů tohodle druhu nestává, Jet Li výborný a jeho pohyby skvostné, sice značné používání lan, ale to by nebyl Jet Li :-) ()

markotter

Tohle už pro mně není. Ještě tak v osmdesátých letech na pirátské VHS bych to docenil, ale nyní, i když jsem pořád čekal, co tady ostatní oslavují, tak jsem se nedočkal. ()

Likan7

Sledovat 130 minut dlouhý film a prakticky abdikovat na vnímání děje je blbý. Jediný, co se tady dá pochválit je choreografie a Jet Li speciálně. Jenže sledovat film jen kvůli akci není nic moc. A ruku na srdce, ani ta akce mě nějak neuchvátila. Jeden z těch respektovaných a opěvovaných filmů, které nejsou pro mně. ()

junxi91

Film z období takzvaného století ponížení Číny, kdy byla tradiční Čína pod vládou slabé mandžuské dynastie a také pod silným tlakem západních cizinců, především Britů a Američanů. Film se odehrává ve městě Foshan na konci 19. století za dynastie Čching. Liu Yongfu, velitel armády Černé vlajky, pozve Wong Fei-Hunga na palubu své lodi, aby sledoval vystoupení zvané Tanec lva. Nedaleko je však francouzská loď a námořníci si myslí, že zvuk petard jsou výstřely a mylně se domnívají, že na ně Liuova loď střílí, a tak začnou na loď pálit a zraní nevinné tanečníky. Wong však vystoupení dokončí. Liu komentuje situaci, ve které se Čína nachází a podává Wongovi vějíř se všemi nespravedlivými smlouvami podepsanými mezi Čínou a dalšími zeměmi. Wong se živí jako instruktor bojových umění místní milice ve Foshanu. Provozuje také vlastní kliniku čínské medicíny a má tři učně: "Porky Wing", "Bucktoots" So a Kai. Setkává se se svou nevlastní tetou Siu-kwan, která žila dlouho v Americe a je ovlivněna západními trendy. Oba jsou ve stejném věku, ale on ji přesto musí oslovovat "13. teta". Oba se netají svou vzájemnou náklonností, ale v konzervativní čínské společnosti by jejich vztah vzbudil jen pohoršení. Leung Foon přijíždí do Foshanu s operním souborem na divadelní představení. Náhodou narazí na 13. tetu, má s ní několik trapných setkání a zamiluje se do ní (je to fakt kost). Také se však dostane do problémů s Shaho Gangem, který terorizuje místní podniky a vymáhá od nich výpalné. Postaví se totiž jejich praktikám a pak začne utíkat směrem k místní milici. Gang a místní milice se dostanou do velké rvačky, během které se Wong setkává v restauraci s guvernérem Foshanu. Jakmile se Wong objeví na scéně, tak gangsteři utíkají, protože vědí, že se mu nevyrovnají. Guvernér hodí veškerou vinu za nepokoje na Wonga a rozpouští jeho milici a také zatýká její členy. Wong si dá zápas s vůdcem Shaho Gangu, porazí a zajme ho, ale úřady ho propustí, protože se všichni majitelé podniků z Foshanu bojí svědčit. Mezitím se Leung Foon seznámí s mistrem bojových umění ze severu "Iron Vest" Yim, a rozhodne se stát jeho žákem. Yin chce založit školu bojových umění ve Foshanu, ale nejprve musí ukázat své schopnosti. Jednou v noci Shaho Gang z pomsty zapálí Po-chi-lam, Wongovo bojové a medicínské centrum. Svědkem je jezuitský kněz, který jako žháře identifikuje Gang, a ten se tak skryje pod ochranou Jacksona, amerického úředníka. Na oplátku za ochranu před čínskými úřady pomáhá Gang Jacksonovi řídit jeho obchod s lidmi tím, že unáší čínské ženy, které mají být poslány do Ameriky jako prostitutky. Wong s guvernérem sledují operní představení a během toho do opery  vpadne Gang s Jacksonovými muži a pokusí se je oba zavraždit. Jejich plán sice selže, ale během bezohledné střelby je mnoho nevinných lidí v divadle zraněno nebo zabito, včetně kněze, který se postaví do cesty kulce, kterou vypálil Jacksonův muž a jeho pravá ruka Tiger na Wonga. Guvernér opět obviňuje Wonga a hrozí mu zatčením a popravou, ale aspoň jej nechá ošetřit zraněné, kteří ten masakr přežili. Během ošetřování se Wong na své klinice setkává s uprchlým čínským dělníkem z Ameriky, který mu vypráví o tom, jak se s jeho spolupracovníky zacházelo v Americe. Do Po-chi-lam dorazí Yim a trvá na tom, že vyzve Wonga k boji, aby dokázal, že je lepším bojovníkem. Yim odchází s Leung Foonem, který byl vyhozen z opery poté, co Yimův a Wongův spor zůstal nerozhodnut. Yim tak vyzve Wonga k odvetnému zápasu, který má být veřejný. Na scéně se opět objevuje guvernér a nařídí svým mužům, aby prohledali Po-chi-lam, kde se mohou skrývat uprchlíci. Wong a jeho učni však své sídlo brání, zatímco 13. teta, So a dělník utečou. Wong je pak společně se svými učni zatčen a nemůže se účastnit zveřejněného odvetného zápasu. Gang najme do svých služeb mistra Yima, ačkoliv jeho nový žák Leung je důrazně proti této špinavé spolupráci. Gang však odchytne tři Wongovy uprchlíky, zabije dělníka a unese 13. tetu. So uteče a běží do vězení za Wongem oznámit mu únos jeho tety, a stráž Wonga a jeho učedníky propustí, protože podporuje jejich boj proti Gangu, pracujícímu ve prospěch amerických kuplířů. Wong se svými učni proniknou v maskování na americkou základnu, aby osvobodili 13. tetu. Yim se pustí do souboje s Wongem, při kterém podvádí, protože má v copu vpletený malý hrot kopí. Wongovi učni a Leong, který byl předtím brutálně zbit členy Gangu za svou revoltu, se nyní pouštějí do boje s Gangem a osvobodí 13. tetu a také unesené ženy. Wong se ocitne pod palbou Jacksonových mužů a skryje se, zatímco Yim je jimi smrtelně postřelen. Umírající Yim řekne Wongovi, že jejich bojová umění nemají žádnou šanci proti střelným zbraním. Vůdce Gangu skončí v horké peci, do které se předtím snažil narvat tetu. Jackson chce vzít guvernéra jako rukojmího, ale Wong mu cvrnkne kulku přímo do čela. Wong pak přijme Leunga jako svého čtvrtého učedníka a je pořízena skupinová fotka celého osazenstva Po-chi-lam. Film o boji za zachování tradiční staré Číny, kterou reprezentují bojová umění v čele s mistrem Wongem a jeho učni. Starou Čínu chtějí zničit cizáci ze Západu. Cizáky zde reprezentují především proradní Američani, kteří unášejí čínské ženy a využívají k tomu služeb Shaho Gangu. A také je tu trochu zmatený mistr Yim, který se vypočítavě přidává na stranu Američanů. Spousta akce, soubojů, lítajících tyčí, ale také střelby. Fotografování pomocí blesku, které způsobí na začátku filmu požár. A také krásná tetička. To je tento film v kostce.  () (méně) (více)

Looka

Velice zdařilý historický opus ze staré Číny o legendárním mistru Wongovi. Efektně natočené množství soubojů. K tomu si připočtěte Jeta ve skvělé formě. Sice místy probleskuje nacionalistický podtón, ale vcelku to snímku nijak neubírá na kvalitě. ()

HarqAlAda

Videná dlhšia verzia. Podľa tunajších komentárov som nesprávne nadobudol slabý dojem. Ako hlboko som sa mýlil. Myslím že Hark Tsui štýlom sebe vlastným vložil do tohto snímku nie málo motívov podobných tým, ktoré vkladajú do filmov tvorcovia v krajinách východného bloku. O to viac ma zaráža pohŕdanie dejom v tunajších komentároch, najmä preto že pochádzajú od ľudí, ktorí žijú v krajine len nedávno okupovanej, len nedávno plnej neslobody, utláčania a znevažovania ľudskej dôstojnosti a ľudského života. Tento snímok nie je bezduchá mlátička ktorá vypĺňa priestor prázdnym dejom v štýle U.S. akčňákov z 90tych rokov. Hark Tsui postavil film na solídnych základoch. Páči sa mi dôraz a citlivosť s akou narába s látkou, ktorá nie je každému kultúrnemu človeku ľahostajná. Mám trošku problém s až naivným stvárnením a scénami ktorým chýbali herecké výkony. Napriek tomu si myslím že film má čo ponúknuť aj mimo dokonalé akčné scény, ktorými je snímok vynikajúco popretkávaný. Jet Li, ostatní wu-xia majstri, kaskadéri a choreografi majú môj neskonalý obdiv k tomu čo predviedli. Tlieskam a teším sa, že som našiel naozaj pravý akčný čínsky film, ktorý okrem akcie ponúka omnoho viac ako by človek čakal. Bohužiaľ, za už spomínané niektoré neherecké výkony a hudbu ktorá mi vôbec nesedela dávam iba štyri veľmi veľmi slabé hviezdy. Jeden z čínskych filmov, ktoré musíte vidieť. ()

Guran

Mám rád Asijskou kulturu a jejich zvyky, proto jsem byl na film hodně zvědavý. Nečekal jsem od toho nějaký trhák, ale jenom mě táhla dopředu ta zvědavost. V hlavní roli Jet Li, což je správná volba, je sice pravda, že Jackie Chan by se sem hodil taky, ale Jackie je spíš pro komické role, zde bojovník Li byl na správném místě. Nejprve musím podotknout že děj je stupidní a nezáživný, snímek jsem dokoukal jenom díky Jetovi a jeho bojovým uměním a že si s tím filmaři dost pohráli. Kam se hrabe Tygr a Drak, který je o deset let mladší. Zde jsou efekty boje opravdu ukázkové, velice chválím Hongkongské studio, protože zde bych neváhal ocenit triky. Jediná výjimka v těchto triků je ta obří dřevěná kládá, která se legračně kymácela ve vzduchu mezi Jetem a tím padouchem. Zde to filmaři opravdu nezvládli. Sympaťák a velký bojovník Jet Li je ale jediný, kdo zde hraje, jeho vedlejší kolegové se sice snažili tvořit humor, ale ten jejich asijský humor se mi vůbec nezdal, přišel mi dost ubohý a trapný, stejně tak již zmíněný děj. Film je silně proti západním mocnostem, ale nevím, jestli si to filmaři uvědomovali, ale své krajany zde ukazovali jako primitivní národ. Čili abych to shrnul. Film Tenkrát v Číně se mi líbil z hlediska vizualní stránky, z hlediska té druhé strany mi ten film přišel dost stupidní, pomalý s hloupými dialogy mezi pstavami a hlavně tím příběhem a z hlediska třetí strany Jet Li film drží. On a jeho triky mě stále nutili, abych se na film dodíval a to jsem měl co dělat. Další díly ale vidět nechci. ()

maldoror16

Zpracování a odvíjení dějové linie mi tentokrát (tj. po letech ani napodruhé/napotřetí...) příliš nesedlo, nicméně co do martial arts podívané naprosto skvělé a Jet Li v impozantní formě = průměrné hodnocení...50% ()

DaliborekD

Hark Tsui kombinuje vypravěčské postupy klasických čínských bojových filmů s technickým provedením Hollywoodské akční školy. Jet Li je na vrcholu svých bojových dovedností a i herecky mu to sedí, ikdyž hraje vlastně to co vždycky. Čekal jsem, že příběh bude tlačit na nacionalistickou notu, ale zas tak jednostrané to není. Problém je v tom, že ikdyž se režisérovy i přes přestřelenou stopáž daří vytvářet dramatický oblouk, některé dialogy jsou úsměvné a děj celkově moc pevně uchopený není. Ale komu to vadí, když to všem postavám kope náramně. ()

Naiki

Otravny postavy a vlastne i herci, priserny pribeh, neprehldne sceny, a skvele bojove sekvence, jako nebe a dudy. Kazdopadne i od wushu filmu pozaduji urcity standart nejen v akci, abych primo netrpel u zbytku a tady se obcas vydrzet nedalo (mam delsi verzi filmu). Tezce nadhodnoceny film, sice plny skvelych momentu, ale jako celek naprosto selhava. ()

TheBrain odpad!

Na tento druh filmu sa hodi jednoznacne Chan, no a mne uplne nesadol. Nepacili sa mi ani bojove sceny a to okolo bolo velmi slabe. ()

v.indruchova

Zvláštne natočené, postavy se chovají zmateně blbnou, jako drama s přidání nadsázky. Mě to nesedí. Natahované. Nedodívala jsem to. Jedině bojové umění, stojí za to. ()