Tecuo II: Body Hammer

• Japonsko 鉄男II/BODY HAMMER (více)

Shinya Tsukamoto pojal pokračování svého kultovního filmu z roku 1988 TETSUO jako remake původní ideje s rozmáchlejší výpravou na barevný materiál.
Pozoruhodný žánr cyberpunk nás přivádí do industriálního Japonska a předvádí přerod muže ve stroj. Hlavnímu hrdinovi unese podivný robotický gang syna a on se v touze po pomstě mění ve vraždící stroj, v podobě kovové noční můry. Tsukamoto surově kreslí ocelovým štětcem ty nejbizarnější vize spalující džungle moderního světa. Celým filmem tak pluje poetika oživlých drátů, rozevlátého kovu, krve a snů. (Zrzunda)

Brain-D

Pro milovníky prvního dílu, to bude skoro stejnej nářez, ale já jsem uvízl někde uprostřed. Je to šílené, nepochopitelné, bláznivé. Chápu jakékoliv hodnocení... ()

Mishqo

Čakal som, že dvojka začne tam, kde jednička skončila, no nedočkal som sa. Miesto toho tu úplne zbytočne vykresľuje iný príbeh. Stratilo to ten swag, ktorý jednotka mala a teraz to už na mňa pôsobilo len ako bezduchá psychotina. A ako som predpokladal, farba tomu len uškodila. ()

Brion.y

Prvý bol skrátka úžasná úchylná šialenosť. Druhý Tetsuo úchylnosti zakýval a vydal sa na strastiplnú cestu hľadania deja. Nakoniec zostal niekde na polceste. Dokonalý zvuk, nové nápady, skvelé scény, farba neuškodila...len už nemal tie správne nežiaduce účinky...herci vrieskali častejšie než ja. ()

JamesSi

Cukamoto řekl o trilogii Tetsuo toto: "První film jsem natočil, protože jsem chtěl točit bizarní erotickou romanci. Druhý film byl můj pokus o akční film. A třetí film vznikl tak, že mi americký producent nabídl peníze, abych udělal dalšího Tetsua". To za mě naprosto vystihuje tuto trilogii. Jednička je originální na koleně udělaný art a dvojka je víc běžný akční film (samozřejmě však s tím, co Tetsua tvoří Tetsuem). Třetí díl mě tolik už nebavil, ale jde o nejnormálnější film z trilogie. Dvojka má rodinné zvraty, mrtvé příbuzné, japonské kulturisty. Je tam všechno! Cukamoto se opět obsadil jako vrchní záporák (nyní však už není machine fetishist, ale pan X). Už zde není nějaký o tolik hlubší přesah jedničky, ale je tu normálnější struktura. Osobně můj neoblíbenější Tetsuo i když nejlepším zůstává jednička. ()

IvoB

Toto je kategorie sama o sobě, u které je možné v podstatě každé hodnocení. Po zkušenosti s jedničkou jsem tuto obskurní záležitost poměrně dlouho odkládal (3 roky). Zvědavost mi ale nedala. A po zhlédnutí musím říct, že je 1. díl opravdu lepší než "pokračování". To prakticky nijak nenavazuje a je spíše remakem, který je srozumitelnější, snaží se vytvořit určitou mytologii, ale zároveň je pomalejší, méně šokující a experimentální, což jsou aspekty, jenž dělaly předchozí díl tak význačný (ač opravdu nejsem fanouškem). Nenechte se ale uvést v omyl - je to pořád šílená bizadnost, kterou opravdu nelze drtivé většině diváků doporučit. A pokud ji už doporučíte, pravděpodobně budete pokládáni za psychouše. Já to konečně viděl, a už mám zase na dlouho dost :) ()

Viperine

Jakoby se snažili dosáhnout koukatelnosti pro širší publikum (... nebo nevím proč), zvrhlo se to do prapodivného "akčňáku", kde se lidé mění v živé zbraně; honičky a boje z toho nevynechali.. Tetsuo II je z mého pohledu o poznání méně artové a strhující, než jednička. Horší je snad všechno - vizuál, soundtrack, vývoj děje. Ach, ty dvojky.. ()

Rathalos odpad!

Tak ako som ocakaval,to aj dopadlo,druhe pokracovanie je hovadina prvej triedy,horko tazko som to dopozeral,pre mna odpad...:-) ()

foundation

Po viac ako roku po jednotke som si dal druhý diel. Nič super extra mi to síce nepovedalo ale znova raz to považujem za nie špatný japonsko-magorský experiment. Bohužiaľ je vo filme aj dosť hluchej vaty. No podľa mojho názoru tomu komu sa páčila jednotka, bude sa viac menej páčiť určite aj dvojka. Nechávam to na tých troch ako originál. Ale je to jeden z filmov ku ktorému viem pochopiť každé hodnotenie. ()

Pitryx

Lépe natočeno než první film, ale i sem se pokusili vpašovat prvky „umění“ čímž to zase celé částečně zkazili. Nakonec se z filmu stejně stává chaotický sled záběrů, který dost nudí a několik efektů to nezachrání. ()

sibskyn

Opět naprosto ulítlá záležitost a opět pro mě naprosto geniální a nepopsatelné. Vzpomínám si na svoje dětství, že jako malý jsem si hrál a pobíhal po hřišti a přitom jsem předstíral, že střílím z mojí ruky. Waw a tady se moje vzpomínky zmothňují. Prostě mi tohle střílení z ruky, připadá jako jedna z nejvíce originálnějších věcí, co jsem kdy ve filmu viděl. Kov, železo, maso a zbraně. Je to krásné. ()

chaosteory

Tohle můžou natočit snad jen Japonci. Přiznám se, že nemám šajna co jsem to vlastně viděl, ale bylo to úchylný, hnusný, přitom jsem u toho vydržel až do konce a nakonec se mi to i líbilo. Jelikož neznám numero uno, říkám stylové. ()