Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

• angličtina The Magic Receiver (více)
Komedie / Rodinný / Fantasy
Česko, 2001, 94 min (Alternativní 101 min)

Mach a Šebestová, kreslené postavičky Adolfa Borna ze seriálů, které si oblíbilo už několik generací, se rozhodnou poznat svět lidí. Kouzelné sluchátko splní i toto přání a tak se ti dva, i se psem Jonatánem, ocitnou znenadání ve vilce malého města, kde žije babička s vnukem Jakubem. Docela sami, protože Jakubovi rodiče jsou služebně v Číně. Sluchátko umí hotové zázraky, jenže to, co je v seriálu docela běžné, může mezi lidmi natropit hotový zmatek. Do školy nelze jen tak přijít, nové žáky musí někdo z dospělých přihlásit a už vůbec ji nelze nechat zmizet. Savojská královna musí opustit trůn jen proto, že si Šebestová chtěla sáhnout na její korunu a proměna lidí ve zvířata či neandrtálce budí hotové pozdvižení. Dokud je sluchátko v rukou obrýleného kluka a děvčátka s červenou mašlí, lze všechny omyly do jisté míry rychle napravit. Horší je, když se dostane do nepovolaných rukou... (oficiální text distributora)

speedy3

Proč ne....Macourek a Vorlíček měli vždy dobré filmy, pro děti ideální a pro dospělé? Ale ano i pro dospělé...s úsměvem na tváři jsem to bez mučení zkouknul celé a přijemně si odpočinul. ()

CageDepp

Podle hodnocení jsem čekal něco hroznýho. A já jsem se nečekaně bavil. Objevilo se tu i dost vtipných hlášek. Bez problémů jsem to dokoukal do konce. ()

L_O_U_S

Opravdu nepovedený film. Tím, jak se sluchátko dostává do rukou jednotlivých postav, stává se příběh stále zapletenějším. Typicky macourkovské, jenže v tomto filmu to opravdu nefunguje tak, jak by mělo, ale příliš si nedokážu vysvětlit proč. Snad je to dáno toporností a trapností některých scén (savojská královna v televizi), nevím. Nejhorší ze všeho jsou asi hlášky zestárnuvšího Jakuba. Malé děti se u toho možná budou řehtat, mně ale nezbývá než povytáhnout obočí. Ne, takhle opravdu ne. (293.) ()

BoredSeal

Díval jsem se na to s představou, že uvidím další zpackaný porevoluční film z české provenience a pobavím se nad tou hrůzou. Techno remix hitovky z Večerníčku mě slibně naladil na blížící se terror. Jenže, trochu jsem pány Macourka a Vorlíčka v důchodovém věku podcenil. Kouzelné sluchátko je šílený mišmaš stvořený podle pravidel starších kultovních hitovek zmíněného týmu a i když mi chvílemi přišlo, že autoři vykrádají svá stará díla a děj zas tak nefungoval (nemluvě o očividném sponzorství ze strany Číny, to byla haluz!), tak tohle dílko s bohatým obsazením rozhodně nespláchnu kategorií odpad. Technická úroveň byla profi a herci dělali co mohli. Film nepřetáhl kouzlo kreslených postav Adolfa Borna a zprznil se odkaz kultovního večerníčku - no a co? Tak se dívejte na večerníček a nechoďte na film. Hraný Mach a Šebestová. Pohodový průměr - 2,5 hvězdičky. ()

lekr odpad!

Z původního slušného večerníčků neuvěřitelně trapná komedie snažící se smýchat snad všechny filmové žánry. Vhodné opravdu jen pro děti. O Vorlíčkovi jsem si myslel že je celkem slušnej režisér ale hodně jsem se v něm spletl....jeden z nejhorších českých filmů vůbec!! ()

Martin741 odpad!

Kto tuzi hrabat sa vo vykale a zaroven tuzi pom rozbore fyzikalno chemickych vlastnosti vykalu, moze kludne vypisovat komentare, ake dlhe chce. Mne sa to hnusi osobne. 0 % ()

MartinNDL

I když se jedná o jeden z nejhorších českých filmů, nemám to srdce dát odpad něčemu, kde vystupuje malej asijskej chlapeček, kterej pochopitelně umí bojový umění a jde ruku v ruce (doslova) po chodníku se svou oživlou asi arabskou (?) akční figurkou. A ten tlustej chlapeček je záporák rozměru Arnieho v T2. Must watch guilty pleasure. ()

MarekT

Zdejší hodnocení jsou dost odsuzující, ovšem já si myslím, že převést na širokoúhlé plátno animovanou klasiku se i v naší kotlině povedlo celkem přijatelně. Klidně bych dal i větší počet hvězdiček, nicméně spojení s čínským partnerem není zrovna nejrozumnější, dost to filmu ubližuje. ()

Martrix

Člověk až nevěřícně žasne, jak je možné, že i když se na živáku podíleli všichni tvůrci animovaného seriálu, přesto se jeho duch vytratil, jeho postavy jsou protivné a nesympatické a děj je trapně nezajimavý. Zápletka o zneužití kouzelného předmětu spolužákem darebákem, fungovala v Arabele, Létajícím Čestmírovi...ale tady i přes solidního minipadoucha...tady moc ne. Přestože jde z filmu cítit práce kouzelníka Vorlíčka, tohle se vůbec nepovedlo. ()

zette

Jak mam rad Macha s Sebestovou a Vorlicka, tak v tomto hranem slozeni to fakt nejde. Vlastne jen diky me oblibe k nim z detstvi nedavam odpad. Nekoukatelne, nebavi to ani deti-tedy alespon to moje.-). ()

moviefilm

Bolo to podpriemerné, no ked to porovnám s českými filmami posledných rokov (česť výnimkám), tak to nebolo až také hrozné.A efekty boli (na český film) vynikajúce (Mach a Sebestová vyliezajú z televízora...).No musím povedať, že som sa v deji trochu strácal.Kopa zbytočných dejových línii, ktoré nakoniec "vyvrcholia" v príliš unáhlenom závere. Ale ako rozprávka to vôbec nie je také hrozné.70%... ()