Husitské války se staly barvitým pozadím pro příběh dvou dospívajících hochů, zemanského synka a jeho kamaráda, kteří chtějí vysvobodit zraněného zemana ze zajetí. Pokus spojit dobrodružné historické téma s dětským nazíráním nedopadl sice nejlépe, avšak přesto zaujme už svou ojedinělým tematickým zacílením. (oficiální text distributora)

honzic

Jeden z Krausových prvních filmů, mne však až tak nezaujal, je moc temný a neprůhledný a působí lacině. Hodnocení: 40 % ()

Gig

Tento film mi doposod unikal. Ani jsem nevěděl, že ještě něco kolem husitství bylo zfilmováno. Film, který je mířen na mladší publikum, který nepostrádá napětí, dobrou hudbu z pera Svatopluka Havelky, ani Žižku. Chtěl jsem dát tři hvězdičky. Ale za dětské role s Honzou Krausem musím o hvězdičku víc. ()

Charvy.666

Po moderním a ne moc provedeném Žižkovi od Jákla sem si tímhle starším dobrodružným kouskem docela zvedl náladu. Na film sem narazil po všech těch letech úplně náhodou a byl sem překvapen, že mi celou dobu unikal. Ilja Prachař jako Jan Žižka má víc charismatu na tom málem prostoru, než celý Jáklův film... ()

0kozel

Jedná se o historický film pro děti, který hravě obstojí i před dospělým publikem, protože tehdejší tvůrci si na rozdíl od dnešních nemysleli, že dětský film musí být nutně infantilní. Jasně souboje jsou natočené jednoduše, ale to filmu nic neubírá, protože to není hlavní podstatou filmu. Za zdařilou považuju atmosféra filmu. ()

Hombre8

Na tom filmu mě nezaujalo nic. Spousta chyb, slabý příběh, potažmo scénář, slabé herecké výkony i jinak dobrých herců, Nasnímané většinou podexpozicí a o výběru hudby ani nemluvě. Tohle kdyby natočil někdo takhle dnes, tak je to odpad, jako když vyšije. ()